دسته‌بندی نشده

چند تکنیک ساده برای تغییر و استفاده دوباره از لباس کهنه

ایده استفاده از لباس های کهنه و غیرقابل مصرف در منزل!

استفاده از لباس های کهنه نیاز به خلاقیت دارد که شاید خیلی از شما هم به این موضوع فکر کرده باشید؛ اما برنامه ریزی برای آن نداشته باشید.‌ به همین دلیل در این قسمت قصد داریم راهکار هایی را معرفی کنیم که باعث می‌ شود بتوانید از لباس های کهنه تان استفاده های مفید داشته باشید؛ پس با ما همراه باشید تا این راه کار ها را به شما آموزش دهیم.

لباس را رنگ کنید

شاید لباس به خاطر لکه ای که روی آن ریخته یا از بین رفتن رنگش کهنه به نظر می رسد. شما می ‌توانید لباس تان را رنگ کنید که معمولاً رنگ مشکی مناسب تر است و در بسیاری از خشکشویی ها هم این کار را انجام می دهند.

شما مجبور نیستید که برای وصله دوزی از یک چرخ خیاطی خیلی حرفه ای استفاده کنید. کافیست نخ و سوزن بردارید و تکه های لباس را به یکدیگر بچسبانید و از آن به عنوان وصله استفاده کنید.

گلدوزی کنید

شما می توانید از همه لباس های کهنه، تیشرت و شلوار جین هایتان برای گلدوزی استفاده کنید. برای این کار فقط به یک نخ و سوزن نیاز دارید و باید هم کمی آموزش ببینید تا این مهارت را یاد بگیرید و تمام لباس هایتان را زیبا و قابل پوشیدن کنید.

 استفاده از لباس های کهنه

برش دهید

کافی است که لباس های کهنه را با قیچی برش دهید؛ حتی برای شلوارهای جین هم می‌توانید این کار را بکنید؛ مثلاً از تیشرت کهنه خود یک دامن درست کنید که البته در چنین حالتی نیاز به مقدار زیادی پارچه دارید یا می توانید چند تیشرت را به یک دامن تبدیل کنید.

ملحفه درست کنید

شما می توانید از این پارچه ها برای دوختن یک ملحفه یا کاور روی پتو استفاده کنید؛ مثلا اگر 15 تیشرت قدیمی داشته باشید، با کنار هم دوختن آنها، می توانید یک ملحفه چهل تیکه بدوزید و نوآوری هم داشته باشید.

سرهم بندی کنید

کافی است که تعداد زیادی لباس را برش بزنید و آنها را سرهم بندی کنید. می توانید از آنها به عنوان کیسه هم استفاده کنید یا آنها را به شکل بقچه در بیاورید.

بعنوان وسیله ای برای بازی کنار بگذارید

شما می توانید تعدادی از این پارچه ها را برش بزنید و برای بازی با بچه ها کنار بگذارید. می توانید آنها را مانند یک توپ مچاله کنید یا روبان مو درست کنید یا اینکه چندین پارچه را به یکدیگر گره بزنید و بازی های مختلف انجام دهید.

حتماً بخوانید:

برای تمیز کاری استفاده کنید

اگر لباس های قدیمی دارید؛ می توانید آنها را بشویید؛ سپس برش بزنید و به عنوان قاب دستمال یا دستمال هایی برای تمیز کاری در منزل کمک بگیرید.

 ایده برای استفاده از لباس های قدیمی

برای جلد کادو استفاده کنید

به جای خرید کاغذ کادو می توانید از این پارچه ها برای کادو کردن چیزی که خریداری کرده اید؛ استفاده کنید. می توانید لبه های آن را به شکل شکلات گره بزنید و یک هدیه جذاب و منحصر به فرد ایجاد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا