دسته‌بندی نشده

چند ترفند طلایی برای از بین بردن بوی بد روغن زیتون در غذا

راه های از میان بردن‌ بوی روغن زیتون در غذا

روغن زیتون را با اسم پادشاه روغن‌های‌ گیاهی می شناسند و سابقه آن به هزاران سال می رسد . از این روغن‌ در آشپزی ، تامین مواد آرایشی و بهداشتی‌ و صنایع دارویی استفاده می گردد . روغن زیتون دارای خواص بیشماری برای بدن است و استفاده آن شدیدا سفارش می شود . با این وجود ، ممکن می باشد بوی روغن زیتون برای خیلی از افراد آزاردهنده باشد‌ و تمایلی نداشته باشند که غذای آنها عطر روغن زیتون بدهد .
به نظر شما آیا راه حلی برای از میان بردن عطر روغن زیتون وجود دارد؟ آیا روغن‌های‌ زیتونی که تحت‌ عنوان بی بو در فروشگاه ها به فروش می رسند ، اصل می باشند ؟ آیا بکارگیری از روغن‌های‌ زیتون بدون بو بی خطر‌ است ؟ چه روشهای خانگی برای از میان بردن‌ بوی روغن زیتون وجود خواهد داشت ؟

روغن زیتون بی بو چیست‌؟

روغن زیتون بی بو نوعی روغن زیتون اصل است که بوی آن طی مراحل تصفیه گرفته گشته است . مزه و بوی این روغن‌ با توجه به مرحله‌های غیرطبیعی شیمیایی که پشت‌ سر گذاشته ، گرفته می شود . این روغن‌ برای کسانی که به چاشنی و عطر روغن زیتون تمایل ندارند ، مناسب می باشد . همه خصوصیات روغن زیتون با بو و طعم در روغن زیتون بدون بو هم موجود می باشد . با این حال ، این روغن‌ها‌ در ایران تحت‌ عنوان روغن تصفیه‌ گشته به فروش می رسند که کیفیتی پایین‌ تر‌ از‌ روغنهای با بو دارند .

روغن زیتون بی بو

خواص روغن زیتون بدون بو

باعث صحت شریان‌ها‌ می گردد .
از رسوب‌ پلاکها در شریان‌ها‌ جلوگیری کرده و در نهایت بازدارنده از تنگ‌ شدگی شریانها می گردد .
از ظهور صدمه رادیکالهای آزاد گشته که از چربیها و روغن‌ها‌ وارد سیستم قلبی و عروقی می شوند جلوگیری می کند.
کلسترول خون را خیلی خوب کنترل می کند .
فشار خون را افت داده و از ظهور مریضی های قلبی ممانعت می کند .
در جلوگیری از پیدایش سرطانهایی مثل سرطان پوست ، روده و پستان در زنان موثر می باشد .

چگونه روغن زیتون بی بو تهیه کنیم ؟

اگر قصد دارید روغن زیتون شما بدون بو گردد ، قادر خواهید بود انواع روغن زیتون تصفیه‌ گشته را از سوپرمارکتها و مغازه های مواد غذایی تهیه کنید . این گونه روغن بر بستر فرآیندهای غیرطبیعی کاملا خنثی سازی شده و شایسته برای کسانی است که عطر و طعم روغن زیتون را دوست ندارند .
با این احوال ، روغنی که به عنوان روغن‌ تصفیه گشته و بی بو در ایران به فروش می رسد ، بعضی از ترکیبات اثربخش روغن زیتون را از دست داده و به همین علت وضعیت کیفی آن به درجات پایین تر‌ از‌ روغنهای بکر خواهد بود .

آیا روشی در خانه برای از بین بردن بوی‌ روغن زیتون وجود خواهد داشت ؟

اگر قصد دارید از روغن زیتون با خصوصیات بی‌شمار بکارگیری کنید ، منتها بو و مزه روغن زیتون را دوست ندارید ، قادر خواهید بود با چند روش میسر رایحه و مزه روغن زیتون را تحول دهید . در ادامه‌ چند روش را به شما معرفی می کنیم.

راه حل از بین بردن‌ بوی روغن زیتون

۱- از میان بردن بوی روغن زیتون اصل با لیمو

ابتدا یک روغن زیتون با کیفیت را از سوپرمارکت تهیه کنید . در بیشتر موارد روغن زیتونهایی که بر روی آنها extra virgin نوشته‌ می شود ، دارای کیفیت عالی هستند و برای مصرف غذایی به درد بخور است . در این زمان قادر خواهید بود یک طعم قوی مثل آبلیمو به روغن زیتون افزون نمائید تا طعم آن خاص شود . به عنوان نمونه ، اگر قصد دارید از روغن زیتون در سالاد بکارگیری کنید ، قادر خواهید بود آبلیمو و زنجیبل به آن اضافه کرده تا مزه آن خاص گردد .

 از بین بردن‌ بوی روغن زیتون

۲- از میان بردن‌ بوی‌ روغن زیتون اصل با سبزیجات

اگر مورد نظر شماست از روغن زیتون در غذای ایتالیایی بکارگیری نمائید ، ما به شما ترکیب روغن زیتون با سیر را پیشنهاد می کنیم . هم اینکه قادر خواهید بود رزماری یا آویشن یا قارچ یا ریحان را به روغن زیتون افزون نمائید . هر کدام از این ترکیبات می توانند مزه نو و ویژه ای به روغن زیتون بدهند .

۳- طعم دار کردن‌ روغن زیتون با دو ماده‌ غذایی دیگر

توصیه می گردد که برای تحول رایحه و طعم روغن زیتون ، بیش از دو ماده را به طور هم زمان به آن اضافه نکنید . در برخی موارد تلفیق چند ماده‌ می تواند حتی مزه ناخوشایندتری به روغن زیتون بدهد . به عنوان نمونه ، قادر خواهید بود روغن زیتون را با سیر و چیلی ، یا با سیر‌ و رزماری ترکیب‌ نمائید . برای اینکه مطمئن شوید که به طعم آن علاقمند هستید ، قادر خواهید بود این ترکیبات را قبلا تست کرده و آن‌وقت در غذای خود بریزید .

۴- کمی روغن‌ را گرم کرده و گیاهان مقاوم به گرما را به روغن زیتون اضافه کنید

اگر قصد دارید از گیاهان چوبدار شبیه رزماری و مریم گلی‌ بکارگیری کنید ، برای اینکه مزه زیادی به روغن زیتون بدهند ، روغن را گرم کنید . این روش برای افزودن ماده‌های نگهدارنده مانند قارچ خشک و چیلی به درد بخور است .

بوی روغن زیتون در غذا

۵- اضافه‌ نمودن مزه دهنده ها به روغن‌ سرد‌

افزودنیهای ارگانیک و گیاهان تازه را بشوئید . برخی از چاشنی های افزودنی مانند جعفری ، گشنیز و چیلی و دانه های فلفل با اضافه گشتن به روغن زیتون سرد‌ ، چاشنی عالی به این خوراک می دهند . این افزودنیها را از یک روز‌ قبل‌ با آب گرم تمیز نمایید و اجازه‌ دهید تا خشک شوند که از نفوذ‌ آب آنها به روغن زیتون خودداری نمائید .

حتماً بخوانید:

۱۵ مورد از مضرات روغن زیتون

۱۵ مورد از مضرات روغن زیتون

عوارض روغن زیتون : روغن زیتون از فواید بسیار بالایی برخوردار است و همچنین تاثیرات فوق العاده ای بر زیبایی پوست و مو، کاهش وزن و بهبود رشد نوزاد در…

۶- گرما دادن برای از بین بردن‌ بوی‌ روغن زیتون

اگر دوست ندارید اصلاً طعم‌ دهنده ای به روغن زیتون اضافه نمائید ، قادر خواهید بود آن را بیشتر حرارت‌ دهید . گرمای فراوان روغن زیتون می تواند بوی آن را از بین ببرد . بنابراین ، درصورتی‌که بوی روغن زیتون را نمی پسندید ، این کار‌ یک شیوه موثر برای از بین بردن‌ عطر روغن زیتون است . با این حال ، حرارت‌دادن‌ زیاد به روغن زیتون می تواند خاصیت ها و ماده‌های مغذی آن را از بین ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا