چطور بوی بد سطل زباله را از بین ببریم و آن را خوشبو کنیم؟_63060737d199f.jpeg
چطور بوی بد سطل زباله را از بین ببریم و آن را خوشبو کنیم؟_63060737d199f.jpeg

چطور بوی بد سطل زباله را از بین ببریم و آن را خوشبو کنیم؟

۱- بازیافت روزنامه

روزنامه جادو می کند! با قرار دادن چند لایه روزنامه در پایین سطل آشغال، مایعات کف سطل را به خود روزنامه جذب کنید و از ماندگاری بوی بد جلوگیری کنید. هنگام دور انداختن غذاهایی که بوی قوی دارد، مثل پیاز یا گوشت، آنها را در یک روزنامه بپیچید.

۲. استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین هم برای پخت و پز مناسب است و هم جذب بوی گند سطل زباله. در قسمت زیر سطل خود، مقداری جوش شیرین بریزید و یک کیسه زباله نو درون آن قرار دهید. به همین راحتی!

۳. شن گربه

ظرف شن گربه هم بوی بد گربه را از بین می برد و هم بوهای تندی که از سطل زباله شما در هوای آشپزخانه پخش می شود. کمی شن گربه روی پایه سطل آشغال بپاشید تا هر بوی نامطبوعی به سرعت جذب شود.

۴. دانه قهوه

قهوه غیر از هوشیاری مردم استفاده های زیاد دیگری نیز دارد؛ مثلا از بین بردن بوی سطل زباله. دانه های قهوه را در یک کاسه کوچک بریزید و آن را زیر سطل زباله قرار دهید.

۵. لیمو

لیمو یک ماده پاک کننده طبیعی و عالی محسوب می شود. با استفاده از لیمو می توانید بوهای بد را از بین ببرید. برای بوزدایی از سطل زباله با استفاده از لیمو، کافیست چند برش لیمو را کف سطل آشغال خود قرار دهید و تمام!

۶. سفید کننده

مایع سفید کننده نیز برای دفع بوی سطل زباله عالی عمل می کند. علاوه بر این، تمام انواع باکتری هایی که بو را ایجاد می کنند از بین می برد. پس بهتر است هر از چند گاهی سطل آشغال خود را با مواد سفید کننده تمیز کنید. ۳ پیمانه سفید کننده را با ۴ لیتر آب ترکیب کنید. بعد فقط آن را تمیز کرده و بگذارید خشک شود. خواهید دید که دیگر سطل زباله شما بوی گند نمی دهد.

نوشته های مشابه

۷. سرکه؛ پاک کننده جهانی

سرکه فراموش نشدنی است. برای جنگ با بوی بد سطل زباله سرکه بهترین سرباز محسوب می شود. یک کتری را پر از آب کرده و بجوشانید. وقتی آماده شد آن را در سطل زباله ریخته و سرکه را به آن اضافه کنید. حالا درب سطل آشغال را ببندید و نیم ساعت به حال خود بگذارید. بخاری که ایجاد می شود آلودگی های سرسخت را از بین می برد. بعد از این مدت، مخلوط آب و سرکه را بیرون بریزید و سطل زباله را خشک کنید.

۸. قرار دادن سطل در سایه

از قرار دادن سطل زباله ها در معرض گرما و تابش مستقیم خورشید یا گرمای اجاق گاز خودداری کنید. گرمای خورشید و اجاق گاز باعث می شود روند تخمیر زباله ها و انتشار باکتری ها و میکروب ها بیشتر شود و زباله ها سریع تر بوی تند بگیرند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

سطل زباله ای زیبا با قابلیت تفکیک مواد

زباله های تولیدی انسان چه مدت پس از مرگ او در چرخه طبیعت باقی می مانند؟ [اینفوگرافیک]

بدبوترین مکان منزل برای خانه تکانی عید و ۳ جایی که نظافتش را از قلم انداخته اید

۱۵ عادت بد در نظافت و خانه تکانی که باید ترکشان کنید

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.