اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
چرا شکست در کسب و کار اینترنتی معنایی ندارد؟_60322d2ab096f.jpeg

چرا شکست در کسب و کار اینترنتی معنایی ندارد؟

خیلی از دوستان همچنان از راه اندازی کسب و کار اینترنتی ترس دارند. ترس از دست دادن اندک سرمایه ای که دارند. بارها در این مورد صحبت کرده ام و به این دسته از دوستان مشاروه هایی را در این زمینه داده ام ولی بازهم دوستانی هستند که ترس از شکست دارند و فکر می کنند در کسب و کارشان موفق نمی شوند. دوستانی که تجربه ای ندارند و فکر می کنند در کسب و کارشان شکست می خورند.

در این مقاله قصد دارم در مورد این صحبت کنم که در کسب و کار اینترنتی قرار نیست چیزی را از دست بدهید بلکه چیزهای زیادی را بدست می آورید. هر چه از عمر کسب و کار آنلاین تان می گذرد چیزهای زیادی بدست می آورید. البته این مقاله به درد افرادی می خورد که قصد راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی کوچکی را دارند نه استارت آپ های چند میلیاردی! کسب و کارهایی مثل وب سایت های آموزشی مثل همین همیار وب که با سرمایه های اندکی شروع به کار می کنند.

پس اگر شما هم مشتاق هستید بدانید چرا می گویم در کسب و کار اینترنتی شکست معنایی ندارد در این مقاله کوتاه و خودمانی همراه من باشید.

 

از اینجا شروع می کنم که :

چند روز پیش با دوستی صحبت می کردم که می گفت برای شروع کسب و کار اینترنتی ام قصد ندارم فعلا خرجی کنم، می خواهم برای شروع از سایت ساز ها و فروشگاه ساز های رایگان استفاده کنم. تاکید بر این داشت که چون تجربه ای ندارم برای شروع نمی توانم ریسک کنم و برای راه اندازی سایت هزینه ای کنم.

من هم در جواب گفتم بهتر است برای شروع وب سایتی راه اندازی کنید که مال خودتان باشد. مالکیت وب سایتی که می خواهید روش وقت بگذارید و زحمت بکشید مهم است که برای خودتان باشد. از طرفی روی سایت سازهای آماده که پلتفرمی جداگانه ای دارند دست شما بسته است و نمی توانید در ادامه کار، گسترش اش دهید.

به این دوست عزیز گفتم یعنی واقعا اندازه 300 هزار تومان هم نمی توانید برای راه اندازی کسب و کارتان هزینه کنید؟ واقعا از دست دادن 300 هزار تومان فاجعه ایست برای شما؟

در جواب گفت : با 300 هزار تومان مگه میشه سایت راه اندازی کرد؟ من هم گفتم بله یک هاست و دامین + یک قالب وردپرس 300 تومان هم شاید کمتر شود. با این حال این دوست عزیزمان گفت من کلا 700 هزار تومان دارم و دوست ندارم این ریسک را کنم و این پول را از دست بدهم!!!

نوشته های مشابه

دوستان واقعا این مقدار هزینه و به نظرم حتی تا 3 الی 5 میلیون تومان هم سرمایه ای نیست که با از دست دادنش برشکسته شوید. واقعا از دست دادن چنین پولی شما را نابود نخواهد کرد!

از طرفی اگر هم چنین پولی را از دست بدهید چیزهای زیادی را بدست می آورید که در ادامه مفصل در مورد آن ها صحبت می کنم. البته اصلا قرار نیست در کسب و کارتان شکست بخورید اگر به مواردی که می گویم توجه ویژه ای داشته باشید.

پیشنهاد می کنم مقاله سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را بخوانید.

 

شکست در کسب و کار اینترنتی واقعا معنایی ندارد!

بارها بر این تاکید کرده ام که وب سایت تان را خودتان راه اندازی کنید. به نظر شما فکر می کنید این چه دلیلی می تواند داشته باشد جز اینکه تجربه تون در طراحی و راه اندازی و نگهداری وب سایت بالا برود! همین تجربیات هستند که کسب و کار اینترنتی را لذت بخش می کند. همین تجربیات هستند که روز به روز چیزهای جدید و زیادی یاد می گیرید که میلیون ها تومان می ارزد!

با این حال خیلی از دوستان به فکر آن مقدار هزینه ای هستند که بابت شروع کسب و کارشان در اینترنت می خواهند بپردازند. واقعا ارزش این همه کسب تجربه به قیمت راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیست؟

من تقریبا 8 سالی است که در اینترنت فعالیت می کنم. تو این مدت کسب و کارهای زیادی داشته ام که جزء کسب و کارهای زرد اینترنتی محسوب می شدند (در مورد کسب و کارهای زرد به زودی مقاله ای می نویسم) که درآمد خوبی هم برایم داشتند ولی پایدار نبودند و بدون هدف خاصی راه اندازی شده بودند.

ولی در این یک سالی که وب سایت همیار وب را راه اندازی کردم تجربیات خیلی زیادی را کسب کردم. از تولید محتوای آموزشی گرفته تا طرز رخورد با مشتریان و … همه این تجربیات گران بها را به واسطه راه اندازی این سایت بدست آوردم که میلیون ها تومان ارزش دارند. شاید کسی بخواهد این تجربیات را با شرکت در کلاس های آموزشی حضوری بدست بیاورد مجبور باشد هزینه های زیادی را بپردازد. وب سایتی که با 70 هزار تومان راه اندازی شده الان میلیون ها تومان برای من می ارزد!

شما هم مطمئن باشید قرار نیست چیزی را از دست بدهید، بلکه چیزهای زیادی را یاد می گیرید که بسیار بسیار برای شما ارزشمند هستند. به عنوان مثال ضبط کردن فایل صوتی و صحبت کردن برای من کار سختی بود ولی الان خیلی راحت و خودمانی در فایل های صوتی صحبت می کنم بدون کوچکترین ادیتی! بداهه گویی کار سختی است ولی الان راحت در فایل های ویدیویی بداهه گویی می کنم. بدون این که بخواهم چندین بار قبل از ضبط تمرین کنم. البته حرفه ای نیستم ولی به نظر خودم تا حدودی قابل قبول است.

تجربیاتی که در تولید محتوای متنی کسب کرده ام بسیار ارزشمند است. تا زمانی که وب سایت همیار وب را راه اندازی نکرده بودم اصلا نمی دانستم چه طور باید بنویسم! اصلا نمی دانستم تولید محتوا در وب واجب است! باور کنید تا آن موقع اصلا کتابی نخوانده بودم. مقاله ای را کامل نخوانده بودم و … ولی الان کلی پیشرفت کردم و روز به روز بهتر هم می شوم. همه اش به خاطر این بود که نوشتن های روزانه ام به عادتی در من تبدیل شد و روز به روز بهتر و بهتر شد. اگر مقالات اول من در همیار وب را با مقالات این روزهای من مقایسه کنید متوجه این موضوع می شوید.

پس همانطور که متوجه شدید شما چیزی را از دست نمی دهید بلکه چیزهایی را بدست می آورید که میلیون ها تومان برای شما ارزش دارد. تجربه چیزی است که خیلی ها الان حاضر اند به خاطر بدست آوردنش مبالغ بالایی را را بپردازند. ولی شما می توانید آن را به بهترین نحو بدست بیاورید.

پیشنهاد می کنم مقاله دلایل اصلی شکست در کسب و کارهای اینترنتی را بخوانید.

 

کسب و کار اینترنتی را چه طور شروع کنیم؟

همانطور که می دانید راه اندازی چنین کسب و کارهایی در اینترنت توسط افرادی که به اصطلاح کارآفرین اینترنتی نامیده می شوند لازمه کسب اطلاعات بیشتر به صورت روزانه است. در واقع یکی از کارهایی که کارآفرینان اینترنتی باید روزانه انجام دهند یادگیری است. اگر غیر این باشد واقعا هیچ پیشرفتی در کسب و کارتان نخواهید داشت. قبلا در مورد اینکه چه طور به یک کارآفرین موفق اینترنتی تبدیل شوید صحبت کرده ام.

قبل از اینکه به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشید با خود به این فکر کنید که دقیقا هدف اصلی شما از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی چی هست؟ این مهمترین سوالی است که باید به آن پاسخ دهید. آیا فقط دنبال پول درآوردن هستید یا واقعا قصد دارید نیاز افرادی را برطرف کنید؟

اگر جزء دسته اول هستید هیچوقت موفق نمی شوید. در واقع بهتر است بگویم موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی تان رابطه مستقیم با مورد دوم یعنی رفع نیاز دارد. اگر به خوبی بتوانید نیازهای مخاطبانتان را رفع کنید قطعا برنده میدان شما هستید. منظور همان اعتماد سازی با تولید محتوای ارزشمند + تولید محصولات عالی و با کیفیت با دل و جان است.

پیشنهاد ویژه همیار وب : چرا در کسب و کار اینترنتی به درآمد بالا نمی رسیم؟

اگر این دو مورد را به خوبی در کسب و کارتان رعایت کنید شک نداشته باشید که شکست در کسب و کارتان غیر ممکن خواهد بود. مورد اول یعنی یادگیری، خیلی چیزهای دیگر را در بر می گیرد. اینکه چطور بازاریابی کنید، چه طور تبلیغ نویسی کنید، چه طور سایت تان را در گوگل بالا بیاورید، چه طور ترافیک ورودی را به کاربر و سپس به مشتری تبدیل کنید و … را شامل می شود.

پس می رسیم سر خونه اول یعنی تجربیات گران بها! مطمئن باشید هر چقدر هم که پول داشته باشید و کسب و کارتان را با سرمایه زیادی شروع کنید باز هم اگر خودتان دست به کار نشوید یک جای کارتان می لنگد و موفقیت صد در صدی را کسب نمی کنید.

افراد زیادی هستند که به من پیام می دهند سرمایه ما 100 میلیون یا 200 میلیونه! دنبال ایده می گردیم که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم. این افراد همان هایی هستند که علاقه ای به کسب و کار اینترنتی ندارند و فقط به واسطه پولی که دارند قصد دارند کسب و کاری را به صورت آنلاین راه اندازی کنند. این افراد طرز فکرشان این است که پول همه چیز است و همه کارها را برون سپاری می کنند.

در صورتی که اینطور نیست! همانطور که عرض کردم افرادی که می خواهند در کسب و کار اینترنتی موفق شوند باید اطلاعات کافی و به روز داشته باشند حتی اگر به عنوان مدیر کسب و کار دارای کارمندان زیادی هم باشند. در هر صورت باید مطالعه داشته باشید و روز به روز به فکر این باشید که چیزهای جدید مربوط به کسب و کارتان یاد بگیرید.

پیشنهاد می کنم مقاله 4 ویژگی اصلی یک کسب و کار اینترنتی موفق را هم بخوانید.

 

جمع بندی و سخن آخر

همانطور که بارها به آن تاکید کردم هرگز در کسب و کار اینترنتی شکست به معنای واقعی وجود ندارد. به نظر من شکست یعنی از دست دادن همه چیز یعنی باختن! ولی آیا واقعا زمانی که شما یک کسب و کار اینترنتی را راه می اندازید و بنا به دلایلی رهایش می کنید همه چیز را از دست می دهید؟ اگر یک درصد هم فکر کنیم شما در کسب و کارتان به درآمد نرسیدید و آن را رها کردید باز هم تجربیات زیادی را به دست آورده اید که برای راه اندازی کسب و کار بعدی تان قطعا به دردتان می خورد. آیا واقعا این ارزشمند نیست؟

همیشه به اعتماد سازی و اینکه فقط به فکر پول درآوردن نباشید تاکید داشته ام. پس خواهش می کنم حتما این دو مورد را هم سرلوحه کارتان قرار دهید تا موفقیت شما تضمین شده باشد.

خب در این مقاله خیلی در مورد شکست صحبت کردم ولی شما یک درصد هم فکر نکنید قرار است شکست بخورید. با این طرز تفکر مطمئن باشید و یک درصد هم شک نکنید که در کسب و کار اینترنتی تان موفق می شوید. این یک امیدواری کاذب نیست! بلکه این واقعیت دارد. اگر به شکست فکر نکنید هیچ وقت به سمت شما نمی آید.

ممنونم از اینکه در این مقاله هم تا انتها همراه من بودید. امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. خوشحال می شوم نظرتان را در مورد این مقاله بدانم. همین برای من ارزشمند است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot