دسته‌بندی نشده

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده براساس نظرات و تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

چاقی مرضی زندگی افراد زیادی را تحت‌الشعاع قرار داده و می‌تواند سلامتی آنها را به خطر بیندازد. اگرچه عمل‌های لاغری مانند جراحی اسلیو معده این مشکل را حل می‌کنند؛ اما پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده موضوعیست که اخیراً در کانون توجه قرار گرفته است و در این مقاله به آن پرداخته می‌شود.

آمارها و پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که تعداد عمل‌های جراحی لاغری در طول دهه گذشته به‌طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته است. همچنین تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند نشان می‌دهد که جراحی اسلیو معده در مقایسه با سایر جراحی‌های عمومی ایمن‌تر و همراه با نتایج بهتر است. بااین‌حال، با افزایش تقاضا برای انجام این عمل لاغری، تعداد بیمارانی که عوارض اسلیو معده و احساسات ناخوشایند را تجربه می‌کنند نیز افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند؛ آیا واقعاً امکان پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد؟

بسیاری از پژوهش‌ها افزایش کیفیت زندگی، کاهش وزن و بهبود دیگر جوانب زندگی پس از انجام جراحی لاغری را ثابت کرده‌اند. با این وجود پژوهش‌هایی نیز وجود دارند که مسئله پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده را در میان افرادی که عوارض عمل اسلیو معده را تجربه کردند بررسی می‌کنند.

تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

پژوهش‌های اخیر تلاش کردند تا با مرور تجربیات کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند بررسی کنند آیا بیماران باگذشت پنج سال از انجام عمل اسلیو پشیمان می‌شوند یا خیر. محققان از این پژوهش نتیجه گرفتند که به‌طورکلی در طولانی مدت بیماران از انجام این عمل جراحی پشیمان نمی‌شوند.

در پژوهش منتشرشده در سال ۲۰۲۲، پژوهشگران سعی

کردند دو گروه که عمل اسلیو معده انجام داده اند را مقایسه کنند. پژوهشگران نتوانستند بین این دو گروه احساس پشیمانی قابل‌توجهی پیدا کنند. اما معمولاً بیماران نگران کاهش وزن مورد انتظار و عوارض اسلیو معده هستند که ممکن است پس از جراحی رخ دهند.

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده براساس نظرات و تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

بدیهی است که در موارد اندکی پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده رخ می‌دهد. بر اساس تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند؛ نگرانی درباره عوارض عمل اسلیو معده و میزان کاهش وزن مورد انتظار بیمار ازجمله دلایل این پشیمانی هستند. درهرصورت، این عمل جراحی برای بیشتر افراد امن و مؤثر بوده و سطح رضایتمندی بیماران از این عمل جراحی بسیار بالا است.

دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

می‌توان دلایل احساس پشیمانی و سرخوردگی از انجام جراحی اسلیو معده را به‌صورت زیر خلاصه کرد:

تغییر رژیم غذایی

بسیاری از افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده اند پس از جراحی اسلیو دچار بی‌علاقگی به غذا می‌شوند. ممکن است هنوز پس از عمل جراحی میل به خوردن غذا وجود داشته باشد. اما ازآنجایی‌که اندازه معده کوچک‌تر شده است، بیمار پس از خوردن غذای موردعلاقه خود سریعاً احساس سیری می‌کند. این امر ممکن است شما را عذاب دهد به‌ویژه اگر قبل از عمل معتاد به غذاخوردن بوده باشید.

بدشکلی بدن

بعد از کاهش وزن ممکن است مدتی طول بکشد تا مغزتان به تصویر و خطوط جدید بدنتان عادت کند. منظور از بدشکلی بدن تمرکز بیش‌ازحد بر نواقص و ناهمگونی اعضای بدن است. متأسفانه بعد از جراحی اسلیو تعداد زیادی از بیماران دچار این عوارض عمل معده می‌شوند که در آنها باعث پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده می‌شود.

افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو

یک دلیل دیگر پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده، افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو به دلیل کاهش وزن سریع است. بسته به‌سرعت کاهش وزن، سن و خاصیت کشسانی پوست ممکن است در نواحی مختلف بدنتان از جمله سینه، شانه‌ها، بازوها، شکم، پشت و ران‌ها شاهد پوست اضافی باشید. خوشبختانه انواع مختلف عمل‌های پیکرتراشی امکان برداشتن پوست اضافی و برگشتن بدنتان به حالت عادی را فراهم می‌سازند.

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده براساس نظرات و تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده

کاهش وزن سریع همچنین باعث ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده می‌شود. این عوارض جراحی اسلیو معده در سال اول پس از جراحی رخ می‌دهد. از لحاظ فیزیولوژیک زمانی که بدن با تغییر هورمونی سریع مواجه می‌شود دچار استرس می‌شود. اگرچه این ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده موقتی است اما می‌تواند به‌ویژه در میان زنان باعث ایجاد احساس پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده شود.

انتظارات غیرواقع‌بینانه

در شروع ممکن است بیمار درباره جراحی اسلیو انتظارات غیرواقع‌بینانه‌ای داشته باشد. اغلب مردم پس از شنیدن یا مشاهده گزارش‌هایی درباره تغییروتحول باورنکردنی جراحی اسلیو به‌سرعت به دنبال کمترین هزینه جراحی اسلیو می‌گردند. بسیاری از ایشان قربانی انتظارات غیرواقع‌بینانة خود می‌شوند. برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده و رسیدن به بهترین نتایج باید به برنامه ورزشی و رژیم غذایی جراحی اسلیو پایبند بمانید.

تلاش بیشتر

جراحی اسلیو مستلزم آمادگی قبل از جراحی و اصلاح سبک زندگی پس از عمل جراحی است. به بیان دیگر، شما برای این‌که به بدنتان کمک کنید تا با زندگی جدید سازگار شود باید بیشتر تلاش کنید. این جراحی لاغری یک تجربه سرنوشت‌ساز است و اگر فرد آماده ایجاد تغییرات دائمی در زندگی خود نباشد، ممکن است پشیمان شود.

توجه رسانه‌ها به پشیمانی بعد از عمل اسلیو

در وب‌سایت‌ها و منابع خبری ماجراهای افرادی تعریف می‌شود که عوارض جراحی اسلیو معده یا نتایج ناخوشایندی تجربه کرده‌اند. معمولاً این گزارش‌ها بر خطر مرگ در عمل اسلیو معده، عفونت، کمبود مواد مغذی و دیگر مشکلات جدی ناشی از جراحی تمرکز دارند.

وقتی پای داستان‌های ناامیدی و پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده پیش می‌آید، جستجوی در گوگل گزارش‌هایی را نشان می‌دهد که موارد قصور پزشک یا بیمار در جراحی و انجام اسلیو را توضیح می‌دهند. عدم انتخاب جراحی لاغری ماهر و همچنین عدم رعایت توصیه های او عامل اصلی این اتفاقات است!

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده براساس نظرات و تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

راهکارهایی برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

توصیه‌ها و نکات زیر به جلوگیری از ناامیدی و پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده کمک می‌کنند:

درست تصمیم بگیرید

تنها پس از تحقیق و پرسش همه سؤالاتتان تصمیم به انجام جراحی اسلیو بگیرید. با بهترین جراح لاغری درباره همه جوانب صحبت کنید و نظر یک جراح دیگر را نیز جویا شوید.

متعهد و منضبط باشید

برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده، از همان ابتدا به جراحی اسلیو خود متعهد شوید. حتی اگر عمل جراحی به‌خوبی انجام شود بدون تعهد شما به هدف کاهش وزنتان نمی‌رسید.

رژیم غذایی را رعایت کنید

به رژیم عمل اسلیو معده پایبند باشید و قبل و بعد از انجام عمل جراحی تمرینات ورزشی سبک توصیه‌شده پزشک را انجام دهید. برای تضمین دستیابی به بهترین نتیجه جراحی لاغری در طولانی‌مدت پیروی از رژیم جراحی لاغری حائز اهمیت است.

مثبت‌نگر و مطمئن باشید

رضایت و مثبت‌اندیشی احساس درونی هستند. با نگرش مثبت و اعتمادبه‌نفس زیر تیغ جراحی بروید. یادتان باشد که شما اولین نفری نیستید که این عمل را انجام می‌دهید!

برای معاینه به جراح مراجعه کنید

در همه جلسات معاینه بعد از عمل شرکت کنید. هرگونه ناهنجاری یا عوارض جراحی اسلیو معده را با جراح در میان بگذارید. این موارد عبارتند از درد ناگهانی، تب، خون‌ریزی، زخم و نشت محل بخیه.

داروهایتان را مصرف کنید

مصرف داروهای بعد از جراحی را نادیده نگیرید. طبق دستور همه داروها، پروتئین و مکمل‌های غذایی را مصرف کنید. مصرف دارو به شما کمک می‌کند تا به‌سرعت بهبود پیدا کنید و فعالیت‌های عادی سر بگیرید.

جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

انتخاب بهترین جراح و کلینیک لاغری مهم‌ترین اقدام برای جلوگیری از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده است. جراح ماهر از شما برای رسیدن به هدفتان حمایت کرده و احتمال شکست و ناامیدی را به حداقل می‌رساند. از جراحتان درباره تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند بپرسید.

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده براساس نظرات و تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند

علاوه بر این، تصمیم عمل با انتظارات واقع‌بینانه و توجه به همه جوانب از پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده پیشگیری می‌کند. درواقع شما تنها از این پشیمان می‌شوید که چرا این عمل جراحی را زودتر انجام نداده‌اید!

هر لحظه اهمیت دارد و جراحی اسلیو روش پزشکی است که در مبارزه با چاقی و جنگ علیه تمام بیماری‌های ناشی از چاقی به شما کمک می‌کند. وقتی برای موفقیت عزم راسخ و اراده قوی دارید دیگر جایی برای پشیمانی بعد از عمل لاغری نیست!

جایگزین‌های جراحی اسلیو معده

مطالعه درباره پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده و مواردی همچون مرگ با عمل اسلیو معده می‌تواند برداشت شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. ممکن است دیگر تمایلی به انجام این جراحی نداشته باشید. جراحی بای پس معده در صورت تایید جراح لاغری شما جایگزین عمل اسلیو معده است.

جراحی بای پس معده مقدار غذای قابل‌مصرف و جذب کالری را کاهش می‌دهد. این جراحی، عمل اسلیو را یک مرحله جلوتر می‌برد تا بتوانید در مدت نسبتاً کوتاه‌تری وزن بیشتری کم کنید. هرچند این جراحی عوارض عمل بای پس معده و احتمال پشیمانی بعد از عمل بای پس معده را نیز به همراه دارد.

نتیجه نهایی

احساس ناامیدی یا پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده در تجربیات عمل اسلیو معده رایج نیست. همچنین می‌توان با دلایل و عوامل این مشکل نادر به روش‌های مختلف مقابله کرد. در برخی موارد رسانه‌ها درباره تعداد موارد ناگوار جراحی اسلیو با عناوینی مثل خطر مرگ در عمل اسلیو اغراق کرده‌اند. بر اساس تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند به‌آرامی بهبود می‌یابند و از نتیجه عمل راضی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا