دسته‌بندی نشده

پستانک جای میوه (توری میوه خوری) برای نوزادان چه کاربردی دارد ؟

توری یا همان پستانک میوه خوری کودک، چیزی است شبیه به همان پستانک‌ها معمولی که خوتان به خوبی با آشنایی دارید. اما در این نوع میوه‌خوری، سری پستانک مثل تور، دارای سوراخ است. به علاوه این سری را می‌توان جدا کرد و چنان که از نامش پیداست، در آن انواع میوه‌های مختلف را قرار داد.

توری میوه خوری چیست؟

توری میوه خوری یکی از پر کاربردترین وسایل نوزادی است که از ۶ ماه به بعد میتواند به کمک شما بیاید و برای خوردن عصاره ی انواع غذایی کودک راهگشا باشد.
این روزها وسایل نوزادان بسیار لاکچری و مدرن شده است و مثل گذشته نیست که مادر و مادربزرگها بچه ها و نوه ها را با وسایل سنتی بزرگ می کردند.

توری میوه خوری

الان بچه ها پر خرج و مخارج شده اند و به همین دلیل است که بسیاری از زوج های جوان از هزینه های گزاف بچه داری می ترسند بخاطر همین ترجیح می دهند بچه دار نشوند!
البته توصیه ما به شما این است که خودتان را از نعمت بچه دار شدن محروم نکنید و هر چه زودتر برای بچه دار شدن اقدام کنید.

طرز استفاده از پستانک میوه خوری

قدیمی زمانی که می دیدند کودک دل درد دارد تکه ای نبات را در یک توری کوچک قرار می دادند و اطراف توری را جمع کرده و با یک نخ می بستند.
قسمت پشت توری که توسط نخ بسته شده بود را در دست می گرفتند و سر توری که نبات در آن قرار داشت را در دهان کودک قرار می دادند تا کودک آن را بمکد و دل دردش تسکین پیدا کند.
امروزه این روش ها منسوخ شده و البته کمی هم خطرناک است زیرا امکان دارد شیرینی نبات در گلوی کودک بپرد و موجب خفگی او شود.

پس راه حل اصولی که می تواند به شما برای حل این مشکل کمک کند چیست؟

شرکت های مختلف محصولات کودک همچون نابی، ریکانگ، کیدزمی و … توری میوه خوری و پستانک میوه خوری تولید کرده اند.

روش استفاده از پستانک میوه خوری

مشابه یک پستانک طراحی شده که قسمت سری آن توری مانند است، مادر می تواند میوه های خرد شده، پوره یا تکه های گوشت و مرغ و ماهی پخته شده را در آن قرار دهد و کودک دسته ی آن را بگیرد و بمکد و در آخر تفاله ی آن در توری باقی می ماند.
شبیه پستانک است که قسمت سری آن نیز سیلیکونی است اما بزرگ است و سوراخ های بزرگی روی آن قرار گرفته که می توانید در آن میوه های خرد، گوشت و مرغ و ماهی پخته شده را قرار دهید و کودک آن را همچون پستانک معمولی بمکد و عصاره ی آن را بخورد.

در خرید پستانک میوه خوری، توری میوه خوری و پستانک عصاره خوری توجه داشته باشید که دسته باشد و کودک بتواند آن را در دست بگیرد و درب داشته باشد تا کثیف نشود و شستشوی آنها راحت باشد.
کودکانی که سنشان از ۶ ماه بیشتر شده و غذای کمکی می خورند می توانند از آن استفاده کنند.

منبع : ژولی پولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا