اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
پروتئین تراپی مو چیست؟_60b8fc364781f.jpeg
پروتئین تراپی مو چیست؟_60b8fc364781f.jpeg

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو روش محبوبی برای احیا و صافی مو است. در واقع موها از ماده پروتئینی به نام کراتین ساخته می شوند که صافی، نرمی و قابلیت ارتجاعی موها را تامین می کند. پروئتین ها منبع غنی از آسید آمینه اند که برای رشد و تقویت موها ضروری هستند. زمانی که بر اثر عوامل مختلفی نظیر کمبود پروتئین بدن، شیوه های زندگی و رژیم غذایی نادرست، آسیب های ناشی از آلودگی هوا، اشعه مضر نور خورشید و استفاده از رنگ ها و مواد شیمیایی، کراتین مو شروع به تجزیه می شود، تار های مو شکسته و تبدیل به حالت وز می شوند.

پروتئین کراتین بخش عمده تارهای مو را تشکیل می دهد. این پروتئین نقش عمده ای در سلامت و تقویت موها ایفا می کند. عدم مراقبت از موها و آسیب های ناشی از رنگ شدن های مکرر، آلودگی ها و مواردی از این دست می تواند منجر به تجزیه کراتین شود. در این صورت موهایتان بر اثر کمبود پروتئین از ظاهر ناخوشایندی برخوردار می شود. شیوه زندگی و نوع رژیم غذایی نقش موثری در کمبود پروتئین دارند. حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از پروتئین، امری ضروری برای رشد و تقویت موها به شمار می رود. در واقع عدم مصرف پروتئین کافی ممکن است منجر به ریزش موهایتان شود. در این شرایط برای کمک به رشد و سلامت موهایتان نیاز به پروتئین درمانی خواهید داشت.

پروتئین تراپی مو با اعمال محصولات سرشار از پروتئین به موهایتان منجر به جذب بیشتر مواد کراتین و تقویت موهایتان می شود. البته برای پروتئین درمانی می توانید از محصولات شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید و یا درمان های خانگی را برای موهایتان آغاز کنید. پروتئین تراپی مو در واقع با اتصال پروتئین های هیدرولیز شده به کوتیکول های مو، منجر به تقویت لایه های کوتیکول و ترمیم رشته های مو می شود. همچنین این درمان، تخلخل رشته های مو را از میان بر می دارد و مانند سدی در اطراف ساقه، از آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. به این ترتیب منجر به تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده می شود.

چرا و چه زمانی موهای شما به پروتئین نیاز دارد ؟

قبل از اینکه به دنبال مناسب ترین درمان پروتئین مو برای موهای خود بگردید ، ممکن است از خود بپرسید ، “آیا موهای من اصلاً به پروتئین نیاز دارند؟” برای شروع این یک سوال عالی است – همیشه به درمان پروتئین نیاز نیست.بسیاری از مردم فکر می کنند داشتن موی خشک نشان می دهد که موهای آنها به پروتئین بیشتری نیاز دارد. با این حال ، خشکی به تنهایی دلیل کافی برای درمان پروتئین مو نیست. اگر موهای شما خشک است ، ابتدا یک نرم کننده و حالت دهنده را امتحان کنید تا رطوبت را برگرداند. فقط در صورت عدم موفقیت با استفاده از حالت دهنده و نرم کننده ، باید درمان پروتئین مو را امتحان کنید.در اینجا 5 علامت که نشان دهنده نیاز موهای شما به درمان پروتئین است را بررسی می کنیم :

 • موهای شما قابلیت ارتجاعی یا کشسانی خود را از دست داده است. یکی از نشانه های واضح که نشان می دهد موهای شما به کمک پروتئین نیاز دارد ، از بین رفتن قابلیت ارتجاعی یا کشسانی است. این ترفند کوچک را امتحان کنید: یک رشته کوچک از موهای خود را بردارید ، و آن را به آرامی کش دهید. اگر این رشته پس از کشیده شدن به حالت طبیعی خود برنگردد یا حتی بد تر شود ، این احتمال وجود دارد که موهای شما به درمان پروتئین مو نیاز دارد.
 • موهای شما رنگ شده است: اگر موهای شما زیاد رنگ شده باش ، این احتمال وجود دارد که موهایتان به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشد. موهایی که رنگ شده اند بسیار متخلخل و حتی در معرض آسیب نسبت به موهای طبیعی هستند. یک درمان پروتئینی مو به تقویت موهای تحت درمان با رنگ کمک می کند و باعث حفظ تارهای سالم و قوی مو می شود.
 • شکستگی و ریزش : در حالی که از دست دادن 100 تار مو در روز کاملاً طبیعی است و نباید زنگ خطر را به صدا درآورد ، ریزش بیش از حد می تواند نشانه کمبود پروتئین در موهای شما باشد. مخصوصاً اگر این ریزش و شکست مو از ریشه مو نباشد ( بر سر رشته مو نقطه سفید نباشد ). این بدان معنی است که موهای شما به راحتی می شکنند – و شاید لازم باشد برای تقویت آن به درمان پروتئین مو متوسل شد.
 • زمانی که موهای شما شلخته و سست است داشتن این نوع مو نشانه دیگری است که نشان می دهد ممکن است موهای شما به پروتئین نیاز داشته باشد. پروتئین به احیای رشته های مو کمک می کند و باعث می شود تا شلختگی و افتادگی و سستی مو ها زیاد مشخص نباشد.
 • تخلخل زیاد : اگر موهای شما بسیار متخلخل است ، به احتمال زیاد شکاف و پارگی در رشته ها وجود دارد که باعث آسیب پذیری بیشتر آن می شود. از آنجا که این نوع موها اغلب مقدار زیادی آب جذب می کنند ، در چنین حالتی گره خوردن و موخوره ممکن است بسیار برای شما آشنا باشد . درمان با پروتئین به موهای متخلخل کمک می کند تا مو غذای مورد نیاز خود را بدست آورد و شکاف ها بر طرف گردند. برای اینکه بدانید موهای شما متخلخل است یا خیر این یک آزمایش کوچک را انجام دهید : رشته ای از موهای خود را در یک کاسه آب کم عمق قرار دهید. اگر مو فرو رود ، موی شما بسیار متخلخل است.

پروتئین تراپی مو

انواع پروتئین تراپی مو

به طور کلی دو نوع پروتئین درمانی وجود دارد:

۱. پروتئین تراپی مرطوب کننده

این روش مناسب برای موهای خشک و آسیب دیده است. کسانی که موهای خود را مکرر رنگ می کنند یا در اثر عوامل محیطی مختلف موهای آن ها دهیدراته شده، می توانند از این روش استفاده کنند.

۲. پروتئین تراپی ترمیم کننده

پروتئین تراپی ترمیم کننده نیز برای موهای آسیب دیده استفاده می شود. این نوع تراپی علاوه بر رطوبت، مواد مغذی مورد نیاز موها را نیز تامین می کند. توصیه می شود که برای اثربخشی بهتر، هر دو هفته یک بار از این روش درمانی استفاده شود.

نوشته های مشابه

هر چند وقت یکبار باید پروتئین تراپی کرد ؟

اینکه هر چند وقت یکبار موهای خود را پروتئین درمانی کنید ، به نوع درمانی که انتخاب می کنید و همچنین نوع موی شما بستگی دارد. برخی از انواع ملایمتر از درمان های پروتئینی می توانند بیشتر استفاده شوند (به عنوان مثال هفته ای یکبار) ، در حالی که اگر از مواد و یا محصولات قوی تر استفاده کنید ، تعداد دفعات باید کمتر باشد (هر 4 تا 6 هفته) و با مراقبت بیشتر. قبل از استفاده از یک محصول برای پروتئین درمانی ، برچسب آن را بخوانید تا ببینید چقدر باید استفاده شود – در این حالت به موهای خود نیز لطف خواهید کرد !

فواید پروتئین تراپی مو

کاری که پروتئین تراپی انجام می دهد، این است که پروتئین از دست رفته را دوباره به موهای شما برمی گرداند.

فواید دیگر آن شامل موارد زیر است :

 1. استفاده از روش صحیح در پروتئین تراپی موها باعث می شود کوتیکول های مو باز شوند بنابراین محصولات مرطوب کننده راحت تر جذب می شود.
 2. پروتئین تراپی شکنندگی مو را کاهش می دهد ، به تقویت موها و بازیابی انعطاف پذیری کمک می کند.
 3. پروتئین تراپی رشد مو را افزایش می دهد ، موها را ضخیم تر، بلند تر و حجیم تر می کند.
 4. پروتئین تراپی برای مو های آسیب دیده باعث تقویت مو ها شده و یک نرم کننده عمیق محسوب می گردد.
 5. پروتئین تراپی همچنین رطوبت را داخل ساقه مو به دام می اندازد و باعث زیباتر جلوه کردن مو ها می شود. بعد از پروتئین تراپی وزی مو کاسته شده و به راحتی می توانید مدل های مختلف را روی آن پیاده کنید.

پروتئین تراپی چگونه انجام می شود؟

 • موهای خود را بشویید: برای اینکه پروتئین درمانی به درستی تاثیر خود را بگذارد، مهم است که موهای شما تمیز باشد. پیشنهاد ما استفاده از شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده است. پس از شستشوی شامپو، موهای خود را با حوله خشک کنید.
 • محصول پروتئین تراپی را اعمال کنید : برای سهولت در کار، موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید. با یک بخش شروع کنید. مواد را دو سری به موها بمالید و با یک شانه دندان پهن شانه کنید. (نکته برای موهای فر: پس از شانه زدن، موهای خود را بهم فشار دهید. این کار به خشک شدن موهای شما به حالت فر کمک می کند.)
 • اجازه دهید مواد خشک شود : از خشک کن دستی با گرمای متوسط و جریان هوای زیاد استفاده کنید. هنگام خشک کردن از کلاه پلاستیکی استفاده نکنید و موهای خود را لمس نکنید. بسته به طول و ضخامت مو، حدود ۲۰ -۴۵ دقیقه طول می کشد تا پروتئین به طور کامل به موهای شما بپیوندد.
 • موهای خود را بشویید: اجازه دهید آب گرم از بین موهای شما عبور کند. اطمینان حاصل کنید که تمام مواد را از رور موهای خود شسته اید.
 • متعادل کننده رطوبت را به موهایتان بزنید : بگذارید ۲ دقیقه بماند و سپس بشویید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *