یکی از ترفندهای روسری پوشیدن_5d985fa3e367b.jpeg
یکی از ترفندهای روسری پوشیدن_5d985fa3e367b.jpeg

يكي از ترفندهاي روسري پوشيدن

نحوه زدن طلق روسری,فیکسر روسری

آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری

 

امروز می خواهیم یک ترفند جالب و آسان برای پوشیدن روسری به صورت صاف و مرتب را به شما آموزش بدهیم.

امروز می خواهیم یک ترفند جالب و آسان برای پوشیدن روسری به صورت صاف و مرتب را به شما آموزش بدهیم.

 

اکثر خانم های عربی و لبنانی خیلی مرتب روسری سرشان کرده اند بدون اینکه روسری حرکت بکند و بهم بریزد.

 

خیلی پیگیر شدم و متوجه شدم كه از طلق استفاده می کنند و آن صاف و مرتبی روسری هم به خاطر همان طلق است. احتمالا بعضی ها می پرسند طلق چه ربطی به روسری دارد؟ و اصلا طلق چيست؟!

نوشته های مشابه

 

این روزها در فروشگاه های چادر و روسری فروشی از این طلق ها زیاد دیده می شود. البته می توانید این طلق ها را خودتان هم درست کنید. برای درست کردن این طلق ها فقط به یک عکس رادیولوژی نیاز دارید. اگر این عکس ها را نداشتید می توانید از ورقه های شیرازه یا پوشه های دکمه دار محکمی که پاره شده است استفاده کنید.

 

“طلق روسری” چيست؟ و چه چیزی ساخته شده است؟

طلق از جنس همان طلقی است كه همراه با شيرازه برای فنر كردن کتاب و جزوه استفاده می كنيد. با اين تفاوت كه كمی ضخيم تر است. طلق های روسري به شكل ذوزنقه بريده شده اند و لبه های تيزشان گرد شده است. برای این که پارچه روسری تان آسیب نبیند، لبه های تیز آن را گرد نمایید. البته بعضی از طلق ها به صورت نیم دایره برش خورده اند.

 

طلق با اينكه محكم است، انعطاف پذير است. كافی است يک لايه ی باريک طلق بين دو لايه ی روسری بگذاريد تا وقتي روسري را زير چانه محكم می كنيد، این قسمت بالای سر شما به صورت نیم دایره به صورت گرد و شکیل قرار بگیرد.

با اين روش ديگر نگران صاف بودن و مرتب بودن لبه ی روسری تان نخواهيد بود، خصوصا اگر جنس روسری لطيف و نرم باشد. البته به خاطر جنس طلق، ممكن است كمی در اطراف صورت تان احساس گرما كنيد.

 

طلق های روسری را در زیر کتاب قرار بدهید و از آن ها نگهداری کنید زیرا با فشار آمدن روی آن می شکند و دیگر صاف نمی ماند.

 

طلق روسری،آموزش بستن روسری با طلق

آموزش بستن طلق روسری

 

آموزش درست کردن طلق روسری

طلق را می شود از بعضی از فروشگاه های حجاب تهيه كرد. در عين حال، خودتان هم می توانيد به راحتی آن را درست كنيد.

 

برای اين كار از عكس های راديولوژی استفاده كنيد. احتمالا همه چند ورق عكس راديولوژی در منزلشان دارند و اگر نبود حتما در منزل پدر و مادرتان پيدا می شود.

 

عكس های راديولوژی ضخامت لازم را براي اين كار دارند، تنها يک عيب دارند كه آن هم وجود مواد شيميايي روي آن است كه طبعا براي پوست و مو مفيد نيست. البته برطرف کردن اين عيب هم کار زياد سختی نيست.

 

كافی است يک ورقه از عكس های راديولوژي را داخل تشتی از آب و محلول سفيدكننده بگذاريد تا كم كم تبديل به يک ورقهٔ شفاف شود. (با عكس های MRI خودتان را خسته نكنيد، سفيدكننده هيچ اثری روی آن ها ندارد!)

 

طرز استفاده از طلق روسری,فیکسر روسری چیست

الگوی طلق روسری

 

بعد، از آن يك ذوزنقه در ابعاد تقريبي 32 سانتیمتر در بياوريد. يعني ذوزنقه‌اي كه ضلع بزرگتر آن 32 سانتیمتر باشد، ضلع كوچکتر آن حدود 28 سانتیمتر و ضخامتش حدود 6 و نيم سانتيمتر. سعي كنيد ضلع بزرگتر را روی لبه ی ورقه ی راديولوژي قرار بدهید؛ چون اين قسمت از طلق بيشترين تماس را با روسري يا مقنعه دارد و اگر خوب قيچي نخورد، هم ممكن است نتيجه ی دلخواه را به‌ شما ندهد هم احتمال اينكه صيقلي نبودن لبه ی طلق روسری را نخ كش كند هست.

 

بعد كه ذوزنقه را درآورديد، چهار گوشه ی آن را گرد كنيد كه تيزی آن به روسری گير نكند. به همين راحتی حالا شما هم يک طلق آماده ی استفاده داريد.

 

طرز استفاده از طلق روسری,فیکسر روسری چیست

آموزش استفاده از لایی چسب برای طلق روسری

 

طرز استفاده از طلق روسری

برای استفاده از طلق، آن را بين دو لايه ی روسري قرار بدهيد و بعد روسری را سر كنيد. يا می توانيد ابتدا روسري يا مقنعه را سرتان كنيد و بعد طلق را بين دو لايه ی آن قرار دهيد و با نوک انگشتانتان آن را در جاي خودش قرار بدهید. فقط دقت كنيد كه ضلع بزرگتر آن بايد به طرف لبه ی تاخورده ی  مقنعه یا روسری تان باشد.

این سایز يک طلق در اين ابعاد، تقريبا اندازه ی استاندارد است، ولي اگر احساس كرديد كه طلق، زيادي بلند است و مانع از اين مي‌شود كه گوشه‌هاي روسری تان را تا بزنيد، می توانيد به موازات دو ضلع كوچک آن، يكي دو سانت آن را كوتاهتر كنيد. و برعكس، اگر احساس می كنيد كه اندازه ی طلق براي صورت شما كوتاه است، يک طلق ديگر با طول بيشتر ببريد و استفاده كنيد.

 

آموزش بستن روسری با طلق,نحوه زدن طلق روسری

بستن روسری با طلق

 

جلوگیری از برق زدن طلق روسری

بعضی طلق ها داخل نور برق می زنند و ممكن است شما اين را دوست نداشته باشيد. خصوصا اگر جنس روسری تان نازک باشد. براي رفع اين مشكل طلق هايی ساخته اند كه يك لايه ی پارچه ای روی آن كشيده شده است كه هم مانع از انعكاس نور مي‌شود و هم از سُر خوردن و جابجايی آن زیر مقنعه و روسری جلوگيری می كند. حتی اين نوع از طلق را هم در منزل می توانید درست کنید.

 

يک مقدار لايی چسب مشكي با طولي به اندازه طول طلقي كه برش زده ايد و عرضی دو برابر آن، تهيه كنيد. (می شود تقريبا 32 در 13 سانتیمتر). بعد طلق را طوري روي آن بگذاريد كه ضلع بزرگ تر آن درست وسط لایی چسب باشد. (حواستان باشد كه يک طرف لايی چسب، چسب دارد و طرف ديگرش ساده است. طلق را روی طرفي كه چسب دارد بگذاريد.)

 

بعد لبه ی ديگر لايی چسب را روی طلق برگردانيد و براي احتياط يک تكه پارچه ی روی آن بيندازيد كه اتو مستقيما با طلق و لايی چسب تماس نداشته باشد. زیرا باعث جمع شدن طلق می شود. سپس اتوي گرم را روي آن بگذاريد تا چسب لايی چسب به طلق بچسبد. دقت كنيد كه حرارت زياد به طلق ندهيد، پلاستيک است و آب می شود!

 

بعد كه مطمئن شديد لايی چسب خوب به طلق چسبيده است، با قيچی گوشه های اضافي آن را ببريد. هم اکنون طلق آماده ی استفاده است. ديگر نه ليز می خورد و نه انعكاس نور دارد.

می توانيد يک طلق سفيد مانند همين طلق مشكی، با لای چسب سفيد درست كنيد برای استفاده در روسری هايی كه رنگ روشن دارند.

 

فیکسر روسری،آموزش طلق زیر روسری

برای روسری های روشن از طلق روشن استفاده کنید

 

فقط اگر استفاده از طلق در ابتدا، برایتان مشكل است، نگران نباشد؛ خيلی زود برایتان عادی می شود.

 

برای درست کردن طلق روسری می توانید سایز گوش تا گوشتان را اندازه بگیرید و بعد برش بزنید.

 

می توانید از طلق به شکل مستطیل هم استفاده کنید ولی در کل ذوزنقه از همه مدل بهتر است.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.