اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
واقعیت ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون در مورد روسیه چه بود؟_62e905e4cf251.jpeg
واقعیت ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون در مورد روسیه چه بود؟_62e905e4cf251.jpeg

واقعیت ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون در مورد روسیه چه بود؟

در روزهای اخیر خبری مربوط به سریال خاتون دست به دست شد که در آن به موضوع تذکر صدا و سیما به پلتفرم نماوا پیرامون این سریال اشاره شده بود. اما گویا این اتفاق جدید نیست و بازنشر یک گفتگوی قدیمی درباره سریال خاتون به پخش دوباره آن منجر شده است.

محمدحسن شانه‌ ساز مدیرعامل نماوا که در آن زمان معتقد بود صداوسیما به تعطیلی پلتفرم‌های نمایش‌خانگی چشم دوخته در این رابطه گفته بود: «تنها در صنعت نمایش خانگی است که رگولاتور، خودش رقیب ماست. عملکرد ساترا شبیه به بازی فوتبالی شده که از مجموعه ۹۰ دقیقه بازی، ٨٠ دقیقه بازی در میانه زمین برگزار می‎‌شود و ۱۰ دقیقه پایانی بازی به این نقطه می‌رسد که حذفش کنید. ساترا هیچ خطوط قرمزی را شفاف اعلام نمی‌کند و گویی دنبال کاهش مخاطب ماست. مثلا در سریال «خاتون» به ما گفتند چرا گفتید روس‌ها از شمال وارد ایران شدند؟ باید می‌گفتید متفق‌ها. ما که نمی‌توانیم تاریخ را عوض کنیم؛ تاریخ را که نمی‌شود تحریف کرد.»

ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون چه بود؟

در پی بازنشر این صحبت‌ها، روابط عمومی نماوا در بیانیه‌ای اینطور گفت:

«پیرو خبر منتشرشده با تیتر «تذکر عجیب صداوسیما به خاتون» روابط عمومی‌ نماوا توضیح زیر را ارائه‌ می‌کند:

«این گفتگو یک سال پیش انجام شده و در توضیح چالش‌های آن دوران با مدیریت وقت سازمان ساترا بوده است. لازم به ذکر است این سریال بدون حذف نام روسیه پخش شد و هم‌اکنون هم در پلتفرم نماوا در دسترس عموم است.»

ماجرای تذکر صدا و سیما به سریال خاتون چه بود؟

این اولین بار نیست که پیرامون نماوا و سریال خاتون حاشیه درست می‌شود. پیش از این در پخش این سریال وقفه ای طولانی اتفاق افتاده بود که باعث بالا گرفتن گمانه زنی ها پیرامون اقدام غیراخلاقی نماوا شده بود. در آن زمان نماوا که منبع اصلی درآمدش فروش حق عضویت به کاربران است متهم شد که می خواهد با روشی غیر اخلاقی مخاطبان را ناچار به خرید یک حق عضویت سه ماهه دیگر کند.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.