دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره مهاجرت به ترکیه و روش های اخذ اقامت

دلایل مهاجرت به کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است.

ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد.

این کشور از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می شود.

ترکیه در حال حاضر میزبان بیشترین جمعیت مهاجر است. تعداد مهاجران و پناهندگان ترکیه اکنون ۳.۹ میلیون نفر است که بیش از ۹۰ درصد آن ها سوری هستند و به دنبال درگیری های مداوم در سوریه به ترکیه مهاجرت نموده اند.

از طرف دیگر وجود دانشگاه های معتبر بسیاری در ترکیه باعث شده است متقاضیان مهاجرت به ترکیه برای تحصیل نیز نرخ بالایی را به خود اختصاص دهند.

ترکیه هفتمین کشور مناسب برای مهاجرت از دید مهاجران

بر طبق بررسی‌های جدید بانک اچ اس بی سی، از میان 163 کشور جهان، ترکیه یکی از بهترین کشورها برای کار، تحصیل و زندگی مهاجران است.

به گزارش اسپوتنیک بر اساس نظرسنجی که میان مهاجران ساکن در 163 کشور جهان زندگی می‌کنند، ترکیه در جایگاه هفتم رضایت مهاجران قرار داشته است.

بیش از 18 هزار مهاجر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و شرایط زندگی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.

بر طبق این نظرسنجی 62 درصد از مهاجران ساکن در ترکیه وضعیت زندگی موجود در ترکیه را از وطن خود بهتر ارزیابی کرده‌اند.

بیش از نیمی از مهاجران معتقد بودند که به هیچ عنوان کارشان آن‌چنان سنگین نیست که زمانی برای سرگرمی و زندگی شخصی خود نداشته باشند و می‌توانند وقت برای همه فعالیت‌های موردعلاقه‌شان داشته باشند.

69 درصد از مهاجران ترکیه را کشوری امن برای زندگی ارزیابی کرده‌اند و در این کشور احساس امنیت داشتند. علاوه بر این‌ها، رفتار مردم ترکیه با آن‌ها را گرم، دوستانه و خوب توصیف کرده‌اند.

ترکیه مطابق این نظرسنجی پس از کشورهایی مانند سوئیس، سنگاپور، کانادا، اسپانیا، نیوزلند و استرالیا در جایگاه هفتم قرار گرفت. بنابراین حداقل آمار که به نفع مهاجرت به ترکیه رای می‌دهند.

دلایل مهاجرت به کشور ترکیه
ترکیه هفتمین کشور مناسب برای مهاجرت

بیشتر بخوانید : آخرین مقالات مربوط به مهاجرت و اقامت

1- ترکیه دروازه ای به سوی اروپا :

کشور ترکیه را به عنوان دروازه اروپا می دانند و افرادی که بتوانند حق شهروندی این کشور را که Kimlik نام دارد، دریافت کنند، می توانند بدون نیاز به ویزا و صرف هزینه های دیگر به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند.

اقتصاد کشور ترکیه بسیار بالا و با رشد روز افزون همراه است. شرایط زندگی و تحصیلی در این کشور نیز آسان بوده و با کم بودن هزینه های زندگی نسبت به سایر کشورهای مهاجر پذیر می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، باشد.

2- آب و هوای مطلوب ترکیه :

کشور ترکیه با داشتن آب و هوای بسیار مطبوع و خوش برای بسیاری از افرادی که میخواهند در یک کشور پیشرفته اما با آسمانی صاف زندگی کنند بسیار عالی می باشد.

وجود بافت های شهری سنتی و بسیار جذاب در کنار گل های صورتی رنگی و کافه های قدیمی و جدید توانسته جاذبه های دیدنی و زیبائی پدید آورد و باعث لذت بخش تر شدن زندگی شده است.

علاوه بر این موضوع وجود تنوع در خوراکی و کیفیت بسیار بالای آن و همچنین پایین بودن هزینه های آن نسبت به سایر کشور ها نیز یک نکته بسیار مثبت کشور ترکیه می باشد.

3- گردشگری در ترکیه :

مهمترین درآمد کشور ترکیه از سوی گردشگری آن است و این کشور توانسته با تبدیل کردن بخش های مختلف تاریخی خود به مکان های گردشگری توریستی درآمد قابل توجهی را بدست آورد، از این رو برای افراد که قصد دارند در این صنعت سرمایه گذاری کنند می توانند به راحتی با انجام مراحل قانونی کار خود به این کشور مهاجرت کنند.

ترکیه راهی برای ارتباط با جهان بیرون
گردشگری در ترکیه

4- ترکیه راهی برای ارتباط با جهان بیرون

به دلیل وجود مشکلات زیاد، افراد مختلف می توانند با مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور به تجارت بپردازند و با ایجاد شدن شرایطی مساعد در این کشور برای دادوستد، بازرگانان می توانند از طریق کشور ترکیه با تمام کشورهای دنیا همکاری کنند و می توانند از قوانین بانکی کشور ترکیه بهره مند شوند.

5- ترکیه و دانشگاه های معتبر :

کشور ترکیه توانسته با ایجاد دانشگاه های بسیار معتبر، سطح علمی خود را بسیار بالا برده و از این طریق با کشورهای پیشرفته جهان به رقابت بپردازید.

سطح علمی دانشگاه های ترکیه بسیار بالا می باشد و از سوی دیگر این کشور با داشتن شرایط پذیرش بسیار آسان تر نسبت به سایر کشورها می تواند برای دانشجویان انتخاب بسیار مناسبی باشد.

از سوی دیگر این کشور با داشتن دانشگاه های مختلف در بخش اروپایی و یا سنتی ترکیه، می تواند نیازهای مختلف دانشجویان را برطرف سازد و افراد می توانند می توانند به زبان ترکی و یا انگلیسی به تحصیل بپردازند.

وجود خوابگاه ها، تنوع بالای غذایی، هزینه های کمتر و…تنها برخی از ویژگی های این کشور می باشد.همچنین افراد می توانند در صورت توانایی و تحصیل بسیار عالی از این کشور بورسیه دریافت کرده و به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

6- تشابه فرهنگی ترکیه با کشورهای همسایه :

کشور ترکیه به دلیل وسعت و نزدیکی با کشورهای اطراف خود، می تواند برای انتخاب یک کشور که تا حدود زیادی با سنت ها و فرهنگ شما در ارتباط است مناسب باشد.

این کشور تا حدود بسیاری مانند کشور ایران می باشد و افراد مختلف می توانند با بررسی شرایط این کشور، اقدام به مهاجرت به ترکیه نمایند، همچنین استفاده از زبان ترکی در این کشور بسیار عالی است و می تواند به راحتی مشکلات ارتباطی را حل نماید.

اخذ اقامت ترکیه
تشابه فرهنگی ترکیه با کشورهای همسایه

7- روش های سرمایه گذاری گوناگون :

اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید، می توانید به راحتی از ویژگی های بسیار خوب کشور ترکیه استفاده کنید.

کشور ترکیه با داشتن شرایط اقتصادی مناسب و همچنین تنوع قوانین مهاجرتی خود می تواند به شما در هنگام سرمایه گذاری کمک بسیاری نماید.

می توان گفت حالت های مختلفی مانند، سرمایه گذاری در بخش صنعت و یا خرید خانه را اشاره کرده جزء پرطرفدارترین راه های مهاجرت به کشور ترکیه هستند و در صورت داشتن شرایط مختلف در این زمینه می تواند به مهاجران بسیار کمک کند.

برای استفاده از روش سرمایه گذاری می توانید بدون نگرانی با تیم های مهاجرت بسیار با تجربه مشورت کنید و با کسب اطلاعات از بخش های مختلف کاری در ترکیه به این کشور آماده و با ثبت یک شرکت و یا یک برند خاص برای خود علاوه بر اشتغال زایی در این کشور نیز زندگی کنید.

بیشتر بخوانید : سفر به ترابزون یکی از شهرهای زیبای ترکیه و هزینه های آن

separator line

روش های مختلف اقامت در کشور ترکیه

 1. اقامت توریستی ترکیه ( از طریق اجاره ملک)
 2. اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
 3. اقامت ترکیه از طریق ازدواج
 4. اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (ثبت شرکت )
 5. اقامت دانشجویی ترکیه
 6. اقامت کوتاه مدت ترکیه
 7. اقامت بلند مدت ترکیه
 8. اقامت بشر دوستانه ترکیه

اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک :

اقامت توریستی ترکیه راحتترین و کم هزینه ترین نوع اقامت در این کشور محسوب می شود که می توان آنرا با اجاره خانه در ترکیه دریافت نمود .

اما در عین حال پر ریسک ترین نوع اقامت است چرا که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند ( البته با دلایل منطقی ) و شما را به اصطلاح ریجکت کند.

مطابق با آخرین قانون ابلاغ شده توسط اداره مهاجرت ترکیه ، بر اساس مصوبه جدید در مورد بند «e» ماده یک قانون «۶۴۵۸/۳۱ اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی» درباره اخذ و تمدید اقامت موقت توریستی در ترکیه، اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین از یکم ژانویه سال ۲۰۲۰ اقامت موقت گردشگری را به مدت یک سال اخذ خواهند کرد.

مطابق این طرح جدید، متقاضیان تمدید اقامت موقت توریستی تنها می توانند حداقل پس از گذشت یک سال از پایان مهلت اقامت یک ساله توریستی خود دوباره به دریافت این اقامت مراجعه کنند.

بر این اساس، اتباع خارجی از جمله شهروندان ایران می توانند پس از پایان مهلت اقامت موقت توریستی، طبق مقررات موجود بین کشور متبوع و ترکیه به کشور ورود و خروج کنند.

اتباع خارجی در هر ۱۸۰ روز سال مجموعا می توانند ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند.

مدارک لازم جهت اقامت توریستی ترکیه (از طریق اجاره ملک) در قانون جدید :

قرارداد اجاره خانه به مدت یک سال به نام شخصی که قصد اخذ اقامت دارد.

۳ نفر (حتی بیشتر بسته به شرایط) با یک قرارداد امکان اخذ اقامت دارند و یا دریافت برگه از هتل که به همین مدت زمانی اشاره کند (این ادرس توسط اداره امنیت چک میشود) .

 • تایید اجاره نامه توسط دفترخانه ( نوتر )
 • پاسپورت و کپی پاسپورت
 • عکس ۴ قطعه مخصوص کارت اقامت
 • دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی (vargı numurası)
 • بیمه سلامتی یکساله
 • فیش واریز اداره مهاجرت

حضور فرد برای تمدید اقامت ترکیه الزامی شده است و فرایند تمدید اقامت کاملا شبیه درخواست اقامت برای اولین بار شده است این در حالی است که پیش ازاین، فرایند تمدید اقامت به صورت پستی انجام می‌شد .

چک کردن کیملیک توسط پلیس بیشتر شده است بنابرین حتما همیشه کیملیک خود را به همراه داشته باشید.

​ اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

بنا بر قانون شماره ۶۴۵۸ که در تاریخ ۱۱ / ۰۴ / ۲۰۱۳ در روزنامه های رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است .

اتباع خارجی با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا هشت سال این اقامت را تمدید کنند.

پس از این هشت سال در صورت تمایل و چنانچه بیش از ۴٫۵ سال در خاک ترکیه بوده باشند ، می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

خرید ملک در ترکیه حساسیت های خاص خود را دارد ; در این سایت اطلاعات لازم و کافی برای خرید ملک را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید بهترین ملک را با توجه به شرایط مورد نظرتان شناسایی کنید .

این راه برای کسانی که قدرت مالی مناسبی دارند آسان ترین راه گرفتن اقامت در ترکیه میباشد

قیمت خانه ها در استانبول بطور میانگین ۳۰۰ هزار لیر میباشد و در آنکارا و ازمیر هم تقریبا” به همین صورت است اما در شهرهای دیگر قیمتها پایینتر هستند .

به وسیله دریافت این اقامت ، کل اعضاء یک خانواده میتوانند اجازه اقامت در ترکیه را بگیرند.

بیشتر بخوانید :آیا اقامت ترکیه با خرید خانه امکان پذیر است؟

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه های اخد اقامت دائم درکشور ترکیه ، ازدواج است ; هنگامی که شما با شخصی که ملیت ترک دارد ازدواج می کنید می توانید بعد از سپری کردن ۳-۵ سال به صورت متوالی ، اقامت دائم آن کشور را درخواست کنید .

لازم به ذکر است در این مدت مسئولان مربوطه تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی باشد، در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دائم به فرد تعلق نمی گیرید.

در چندین سال اخیر این روش با استقبال زیادی روبه رو شده است ، اتباع خارجی از طریق ازدواج با تبعه ترک میتوانند طی مدت سه سال با توجه به شروط تعیین شده تابعیت ترکیه را بگیرند .

اقامت ترکیه
اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (ثبت شرکت)

اقامت از طریق سرمایه گذاری به این صورت خواهد بود که شما با ثبت شرکت و فعالیت در ترکیه می توانید پس از ۵ سال اقامت دائم ترکیه را بدست آورید.

در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت ۵ سال برای کسب اقامت الزامی می باشد.

نکته بسیار مهم اینکه به هیچ عنوان فقط جهت اخذ اقامت ،اقدام به ثبت شرکت نکنید. چرا که هزینه های بعد از ثبت شرکت به مراتب بیشتر از هزینهء ثبت هستند.

اقامت دانشجویی و تحصیلی ترکیه

برای گرفتن این نوع اقامت بهتر است ابتدا درآزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید.

شما میتوانید شخصا” با ثبت نام و شرکت در کلاسهای تومر در ترکیه ، اقدام به در خواست اجازه اقامت کوتاه مدت کنید.

البته اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و پذیرفته شدن در دانشگاههای ترکیه ،پیشاپیش ملاک اخذ اقامت دانشجویی ترکیه خواهد بود.

این روش اخذ اقامت برای کسانی که قصد اقامت قطعی در ترکیه را دارند نیز موکدا توصیه می گردد.

اقامت ترکیه از طریق استخدام (اقامت کاری ترکیه)

آیا دریافت اقامت ترکیه از طریق استخدام ممکن است ؟

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار بدست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را بعنوان پرسنل پذیرفته و استخدام کند .

برای کسب این نوع اقامت، شما باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای برای همکاری با شما، طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه; نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد.

با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و در نظر گرفتن شرایط خاص ایرانیان می توان اینطور نتیجه گرفت که در حال حاضر شانس یافتن کار در کشور ترکیه برای ایرانیان بسیار کم است .

اما از طرفی هم لازم به ذکر است در حال حاضر خارجیان زیادی از طریق کارهای خدماتی مانند پرستاری در خانه یا حتی دندانپزشکی اقامت کاری از دولت ترکیه دریافت نموده اند پس میتوانید امیدوار باشید.

یکی از راه های یافتن کار در کشور ترکیه اقدام از طریق سایت های کاریابی موجود در این کشور است.

نکته ی حائز اهمیت در این خصوص اطمینان حاصل نمودن از اعتبار این سایت ها است.

اخذ اقامت ترکیه
اقامت ترکیه از طریق استخدام

بیشتر بخوانید : مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ویزای کار

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در ترکیه به صورت زیر هستند :

 1. دفترچه اقامت
 2. یک قطعه عکس
 3. برگه اقامت و پاسپورت
 4. کد رمز دولتی کارفرما
 5. ایمیل کارفرما
 6. مدارک صحت کمپانی
 7. برگه در خواست الکترونیکی
 8. کد ملی جمهوری ترکیه
 9. مدارک تأیید صحت پیشنهاد کاری
 10. پیشنهاد کاری از کارفرما
 11. برگه درخواست کار

فارغ التحصیلان دانشگاهی و متخصصین

افرادی که مدارک دانشگاهی دارند می توانند به صورت حضوری و یا مکاتبه ای در کشور ترکیه در زمینه تخصص خود به یکی از شرکت ها و یا کارخانه های خصوصی تقاضای کار در ترکیه داده و برای خود شغل مناسب پیدا کنند

در این صورت کار فرما در صورتی که به تخصص شما نیاز داشته باشد; اقدام به گرفتن اجازه کار برای شما خواهد نمود که هزینه ای برای شما ندارد

پس از گرفتن اجازه کار (حدودا ۲ – ۳ ماه طول خواهد کشید) شما میتوانید شخصا اقدام به اجازه اقامت در ترکیه نمائید که در این صورت نیز مخارج چندانی برای شما ندارد.

اجازه اقامت ترکیه (کوتاه مدت)

در ماده ۳۱ الی ۳۳ قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی، مقررات اجازه اقامت ترکیه بصورت کوتاه مدت تنظیم گردیده است.

 • اتباع خارجی که با هدف تحقیقات علمی به کشور آمده اند
 • اتباع خارجی که در ترکیه دارای املاک و مستغلات می باشند
 • اتباع خارجی که قصد تاسیس کار و یا ارتباط تجاری دارند
 • اتباع خارجی که قصد شرکت در برنامه آموزشی ضمن خدمت را دارند
 • اتباع خارجی که با اهداف آموزشی در چارچوب برنامه تبادل دانشجو و یا تفاهم نامه هایی که ترکیه یکطرف آن می باشد و موارد مشابه به کشور آمده اند
 • اتباع خارجی که با هدف گردشگری در ترکیه اقامت خواهند داشت
 • اتباع خارجی که در ترکیه درمان خواهند گردید به شرط آنکه فاقد هریک از بیماریهایی که برای سلامت عمومی تهدید به شمار می آید، باشند
 • اتباع خارجی که باید بر اساس درخواست و تصمیم مقامات قضایی و یا اداری اقامت ترکیه را داشته باشند
 • اتباع خارجی که شروط لازم برای اجازه اقامت خانوادگی را از دست داده و اقامت آنها به اقامت کوتاه مدت تبدیل خواهد گردید.
 • اتباع خارجی که قصد شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی را دارند
 • اتباع خارجی که به واسطه نهادهای دولتی قصد آموزش، تحقیق، کارآموزی و شرکت در دوره های آموزشی در ترکیه را دارند
 • اتباع خارجی که ظرف شش ماه از تاریخ فارغ التحصیلی خود از آموزش عالی دوباره به ترکیه مراجعه نموده اند
 • افرادی که قصد کار در ترکیه را ندارند اما در قالب و مقدار تعیین شده از سوی هیئت وزرا قصد سرمایه گذاری دارند و همسر خارجی وی و همچنین فرزند خود وی و یا فرزند همسر وی که زیر هجده سال بوده و نیاز به مراقبت دارد
 • اتباع خارجی شهروند جمهوری ترک قبرس شمالی

اجازه اقامت خانوادگی ترکیه

در ماده ۳۴ الی ۳۷ قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی به شماره ۶۴۵۸، مقررات اجازه اقامت خانوادگی تنظیم گردیده است

همچنین در ماده ۳۰ و ۳۴ آئین نامه اجرائی قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی، مقررات اجازه اقامت خانوادگی توضیح داده شده است.

اجازه اقامت بشر دوستانه ترکیه

مقررات اجازه اقامت بشر دوستانه در ماده ۴۶ و ۴۷ قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی به شماره ۴۵۸ تنظیم گردیده است .

همچنین مقررات اجازه اقامت بشردوستانه در ماده ۴۴ آئین نامه اجرایی قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی ذکر گردیده است.

برای کدام اتباع خارجی اجازه اقامت بشردوستانه تنظیم می گردد؟

 • در صورتی که برای کودک مزایای بسیاری به همراه داشته باشد .
 • در صورتی که در خصوص ایشان حکم به اخراج از کشور و یا ممنوعیت ورود به ترکیه صادر گردیده باشد و این اتباع خارجی از کشور اخراج نگردند و یا خارج شدن آنها از ترکیه معقول و ممکن نباشد; در صورتی که بر اساس ماده ۵۵ قانون در خصوص فرد خارجی حکم به اخراج از کشور صادر نگردیده باشد.
 • در صورتی که بر اساس ماده ۵۳، ۷۲ و ۷۷ قانون در برابر امور انجام گرفته به مراجع قضایی مراجعه گردد .
 • در جریان ادامه امور بازگرداندن فرد مراجعه کننده به اولین کشوری که بدان پناهنده شده بود و یا به کشور ثالث.
 • در صورتی که به فرد خارجی به دلیل مسائل اضطراری و یا جهت حفظ منافع کشور و یا از جهت امنیت عمومی و نظم عمومی باید وارد ترکیه گردیده و به اقامت وی در ترکیه اجازه داده شود اما به دلیل وجود موانع در صدور اجازه اقامت امکان دریافت سایر انواع اجازه های اقامت را نیز نداشته باشد.
 • در صورت وجود شرایط فوق العاده، اجازه اقامت بشردوستانه تنظیم خواهد گردید.

بیشتر بخوانید : کی و چگونه به ترکیه سفر کنیم

separator line

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت مهاجرین

اگر شما هم جز آن افراد هستید و تصمیم به مهاجرت گرفته اید باید بهترین شهر را که با روحیه شما سازگار می باشد و برای زندگی و کار هم مناسب است انتخاب کنید.

منطقه های متعددی در ترکیه وجود دارد که بسیاری از مهاجرت کنندگان در آن زندگی می کنند و شما با کمک گرفتن از آنها و استفاده از تجربه آنها می توانید بهترین منطقه را برای زندگی انتخاب کنید.

آنکارا شهری مناسب برای اقامت با اهداف تجاری و کاری

آنکارا، پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ کشور ترکیه محسوب می شود و همچنین تعداد زیادی از دانشگاه های ترکیه را در خود جای داده است.

آنکارا یک شهر پر از فضای سبز و مدرن است و اگرچه در نگاه اول متفاوت به نظر می رسد، ولی اینها نمادی از ارزش های مستقل و غربی است.

این شهر به آتاترک مشهور است، که بازمانده ی آن هنوز هم غیرقابل انکار است. معروف ترین بخش این شهر قسمت های مقبره ی آتاتورک به حساب می آید که یک مقبره بزرگ و یک یادبود از نخستین رئیس جمهوری ترکیه است که آنکارا را برای اولین بار به عنوان پایتخت اعلام کرد.

فراموش نکنید که پیاده روی در کوچه های تاریخی را در برنامه روزانه خود بگنجانید، زیرا قدم زدن در خیابان های باریک و محاصره شده توسط خانه های قدیم قرمز دوران عثمانی بسیار عجیب و غریب است.

با توجه به اینکه جاذبه های آنکارا را بیان کردیم باید در نظر داشته باشید که در میان مسافران این شهر، کمتر فردی را می بینید که به دنبال تفریح و خوشگذرانی باشد .

بیشتر افراد با اهداف تجاری و کاری به این شهر سفر می کنند ، چرا که وزارتخانه ها، شرکت های دفاعی و نظامی، سازمان هوافضا، کارخانه ها و ادارات دولتی و خصوصی همه در این شهر جمع شده اند و کارمندان و محصلانِ شهرهای دیگر هم برای انجام بعضی از کارهای اداری خود باید به آنکارا بروند.

این شهر از قرن ها پیش صادرات پر رونقی داشته و انواع محصولات دامی و کشاورزی را به شهر و کشورهای دیگر صادر می کرده است و امروزه هم مهم ترین مرکز اداری و تجاری کشور ترکیه به حساب می آید.

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت مهاجرین
آنکارا شهری مناسب برای اقامت با اهداف تجاری و کاری

بیشتر بخوانید : معرفی مکان های دیدنی کشور ترکیه

استانبول گزینه ای عالی برای اقامت سرمایه گذاران خارجی

استانبول شهری است که حداقل یک بار باید زندگی در آن را (هرچند کوتاه) تجربه کنید.

چه کسی از هاگیا سوفیای معروف چیزی نشنیده است؟ کلیسایی باشکوهی که تبدیل به یک مسجد و نمادی برای قسطنطنیه یا مسجد آبی در قرن هفدهم شده است.

استانبول به عنوان بزرگترین شهر در ترکیه شناخته شده است و شلوغی آن بر همه آشکار است.

استانبول هزاران سال است که مرکز اتصال اروپا با آسیا شناخته شده است.

مهم نیست اگر شما هنر، غذا، مذهب یا فقط یک فرهنگ غنی را دوست داشته باشید، همه چیز را در این شهر خواهید یافت.

استانبول گرچه پایتخت ترکیه نیست، اما این شهر به طور گسترده به عنوان تقاطع مرکزی شرق و غرب شناخته شده است.

سواحل، کوه ها و حمل و نقل همه به راحتی قابل دسترس در هر نقطه از این شهر زیبا هستند.

به نظر می رسد یکی از بهترین چیزها در مورد این شهر باستانی، مردم آن با فرهنگ های مختلف است که در اینجا تنوع زیادی به وجود آورده است.

اگر شما به دنبال یک گریز کوتاه و یا تلاش برای زندگی در یک قطعه کوچکی از بهشت هستید، استانبول باید کشور مد نظر شما باشد.

استانبول هم از لحاظ شغلی و سرمایه گذاری خوب است و هم از لحاظ زندگی عالی می باشد.

این کلان شهر اقتصادی ترکیه، پرجمعیت ترین شهر ترکیه محسوب می شود. تمامی کسانی که می خواهند شغلی داشته باشند یا سهام دار هستند، برای زندگی، استانبول قلب اقتصادی ترکیه، را انتخاب می کنند.

حتی اگر شما خانه ی خود را در استانبول با هدف سرمایه گذاری نخرید، بعد از گذشت چند سال خواهید فهمید که سرمایه گذاری پر منفعتی انجام داده بودید، همچنین استانبول شهری با تاریخ غنی می باشد.

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت مهاجرین
استانبول گزینه ای عالی برای اقامت سرمایه گذاران خارجی

بیشتر بخوانید : همه مراکز خرید استانبول در یک نگاه

آنتالیا شهری زیبا برای زندگی و سرمایه گذاری

آنتالیا هم مانند استانبول محبوب ترین منطقه ی ترکیه است. آنتالیا شهری مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری از نظر کلیه مهاجران از کشورهای مختلف می باشد.

این شهر که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است و شهرت بسیاری در بین توریست ها دارد.

در آنتالیا مناطق سرسبز و چشم اندار های بسیاری وجود دارد که باعث جذب توریست شده است.

همچنین مناطق زیبایی از لحاظ تاریخ شناسی و باستان شناسی وجود دارد که معروفترین آنها بنای تاریخی ییلی، مسجد مرادپاشا، برج قدیمی ساعت و شهر قدیمی کالجی را می توان نام برد.

علاوه بر این تعداد بیشماری مراکز خرید در آنتالیا وجود دارد. بنابراین شما می توانید در هر زمان آنچه را که می خواهید با بهترین کیفیت خرید انجام دهید.

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت مهاجرین
آنتالیا شهری زیبا برای زندگی و سرمایه گذاری

بیشتر بخوانید : آنتالیا – نگین توریستی کشور ترکیه

زندگی در کنار مردم مهربان ازمیر

ازمیر یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی را در بین شهرهای ترکیه دارد.

ازمیر دارای جاذبه های زیادی است که یکی از مهم ترین آنها ویرانه های رومی پامپی می باشد.

دیدنی های بسیار دیگری هم در ازمیر وجود دارد که باعث ورود توریست های زیادی به این شهر شده است.

یکی از دلایل دیگر که توریست ها را تشویق به خرید ملک در ازمیر می کند، سیستم های پیشرفته متروی آن است که تمام مناطق شهر را به هم وصل می کند.

مردم شجاع و خوش قلب این شهر هم بسیار مهمان پرست هستند و توریست ها و افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند را به گرمی می پذیرد.

این شهر از لحاظ هزینه هم بسیار مناسب است و آب و هوای چهار فصل معتدل آن باعث شده هرچه بیشتر در هزینه ها صرفه جویی شود و هزینه برای انرژی داده نشود.

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت مهاجرین
ازمیر

بیشتر بخوانید : ترکیه فقط استانبول و آنکارا نیست! مثل حرفه ای ها سفر کنید

آلانیا شهری با شرایط کاری مناسب برای مهاجرین

شهری دیگر که آوازه خوبی در بین توریست ها دارد، شهری است در حومه آنتالیا، به نام آلانیا.

علاوه بر محیط زیبای اطرافش، شهرت خاصی برای رستوران هایی با غذای دریایی، ساختمان ها و هتل های تاریخی دارد که باعث جذب بیشتر توریست می شود.

تعدادی بیشماری از توریست ها مایل به خرید ملک در آلانیا با هدف گذراندن تعطیلات در این شهر آفتابی می باشند.

10 درصد اقتصاد این شهر تقریبا از طریق گردشگری و 30 درصد از خرید خارجی املاک در ترکیه تامین می شود.

با توجه به موقعیت و زیبایی های آلانیا، این شهر بسیار مورد توجه توریست ها از جمله یونانیان، رومی ها و عثمانی ها بوده است. شرایط کار هم در آلانیای ترکیه برای ایرانیان فراهم می باشد.

همه چیز درباره مهاجرت به ترکیه و روش های اخذ اقامت
آلانیا شهری با شرایط کاری مناسب برای مهاجرین

بیشتر بخوانید : راهنمای جامع سفر به آنتالیا و مکان های تفریحی

بیشتر بخوانید : زندگی در ترکیه چقدر هزینه دارد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا