اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
همه چیز درباره قرص دایمتیکون و کاربردهای آن_۵fd8bb6644a3b.jpeg

همه چیز درباره قرص دایمتیکون و کاربردهای آن

دایمتیکون، از دسته داروهای ضد نفخ محسوب می شود که به دفع آسان مواد از روده کمک شایانی خواهد کرد و به تدریخ نفخ را نیز از بین خواهد برد نبابراین ما در ادامه به بیان توضیحات کامل تری از این دارو خواهیم پرداخت.

قرص دایمتیکون چیست؟

داروی دایمتیکون که بدان داروی ضد نفخ نیز گفته می شود با متصل شدن به موادی که در لوله گوارش هستند به دفع سریع تر و آسان تر آن ها کمک زیادی می کند و از همین طریق نفخ بدن را از بین خواهد برد. شما می توانید از این دارو به صورت قطره یا قرص استفاده کنید.

چگونگس استفاده از قرص دایمتیکون

این دارو در زمینه های مختلف اعمال فشار بر دستگاه گوارش، سوء هاضمه در دستگاه گوارش و… مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین ممکن است در مواردی بدون نسخه ی پزشک نیز مورد مصرف قرار بگیرد. این قرص با از هم پاشیدن حباب های آن درون معده تاثیر خود را بدن خواهد گذاشت. اکنون در ادامه کاربرد این قرص را بیان کرده ایم:

تاثیر قرص ضد نفخ بر بدن

چگونگی مصرف این دارو

مصرف قرص دایمتیکون بایستی به همان اندازه ای که دکتر تجویز کرده مورد استفاده قرار بگیرد همچنین مقدار مصرف برای افراد مختلف نیز متفاوت است. این قرص را بایستی در همان زمانی که دکتر اعلام کرده استفاده شود و بهترین زمان برای خوردن این قرص پس از غذا و در هر ۸ ساعت است. مقدار مصرف این قرص در کودکان بر اساس شدن بیماری و توانایی سطح بدن آن ها مشخص می شود.

نحوه ی مصرف قرص دایمتیکون

نکته: توجه داشته باشید که در صورت بروز آلرژی های این قرص مثل سرگیجه شدید،تهوع و استفراغ، ناراحتی شنوایی و بینایی، جوش های ریز و متورم لب ها و تغییر رنگ برخی نقاط پوست بایستی حتما به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی :

در ادامه به بیان برخی از عوارض این قرص اشاره کرده ایم، که می توانید به مطالعه ی آن بپردازید و بایستی بدانید این عوارض خیلی نادر اتفاق می افتند و اگر چنانچه یکی از علائم زیر را احساس و مشاهده کردید بهتر است تا هر چه سریع تر به پزشک خود مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

 • جوش
 • خارش در تنفس
 • کهیر
 • گرفتگی در قفسه سینه

تاثیرات و عوارض قرص بر بدن

نکات مهم در مورد مصرف:

 • رعایت رژیم غذایی و برنامه ورزشی برای جلوگیری از ایجاد گاز قرص و مشکلات بعدی.
 • بیمارانی که به نارسایی قلب و بیماری کبدی و کلیوی دچار هستند نبایستی از این قرص نیز استفاده کنند.
 • مصرف این دارو را بهتر است تا قبل از خواب و پس از غذا انجام دهید.
 • اگر در کنار این دارو، داروی دیگری نیز مثل مکمل ها و نسخه های گیاهی مصرف می کنید بهتر است تا این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

کنار گذاشتن سایر قرص ها هنگام مصرف قرص دایمتیکون

 • اگر مصرف این دارو در دوره ی بارداری توسط پزشک تجویز شد منع مصرف ندارد و بایستی بر اساس دستور پزشک پیش بروید.
 • توجه داشته باشید که نبایستی در دوران شیردهی از این دارو استفاده کنید زیرا دارو از طریق شیر وراد بدن کودک خواهد شد و برای او بسیار خطرآفرین خواهد بود.
 • مصرف این دارو در کولیک نوزادان توصیه نمی شود.
 • اگر شما مصرف یک دوز از دارو را فراموش کردید به محض اینکه یادتان آمد آن را مصرف کنید اما اگر در زمان دوز بعدی به یاد آوردید بایستی از خوردن دوز فراموش شده منصرف شوید و هرگز مصرف ان را دو برابر نکنید.

چگونگی مصرف قرص ضد نفخ و بهبودی دل درد

شما می توانید برای دستیابی به به نتایج سریع تر و کامل تر قراص را به طور کامل بجوید.

منبع : آرگا

برچسب :

 
 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot