اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
همت و تلاش دولت برای تصویب لوایح FATF_60ba4c5ae91d8.jpeg
همت و تلاش دولت برای تصویب لوایح FATF_60ba4c5ae91d8.jpeg

همت و تلاش دولت برای تصویب لوایح FATF

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از ایرنا: محمود واعظی درباره ادعای یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر اینکه دولت درباره این لوایح اهتمام و جدیت لازم را نداشته، اضافه کرد: دولت برای تصویب این لوایح همه تلاش های خود را انجام داد. هفت عضو کابینه در جلسات مجمع حاضر شده و به سوالات اعضای مجمع پاسخ دادند.

وی اضافه کرد: در این نشست ها معاون حقوقی رییس جمهور ، وزیر اموراقتصادی و دارایی ، بانک مرکزی و وزیر خارجه حاضر می شدند و اگر برای دولت موضوع اهمیت نداشت اعضای کابینه در جلسات مجمع حاضر نمی شدند و به سوالات آنان چه حضوری و چه مکتوب پاسخ نمی دادند. حضور اعضای کابینه در جلسات مجمع برای تسهیل سازی در امر تصویب لوایح مرتبط با FATF بود.

رییس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: دولت اراده انجام این کار را داشت اما آنها این لوایح را به تحریم گره زدند و الان هم تحریم را به FATF گره می زنند که به نظر من این کار درستی نیست و مانعی برای مردم، روابط اقتصادی خارجی و روابط بانکی است و برای کشور مشکل ایجاد می کند.

وی افزود: کسانی که این روزها این طور صحبت می کنند، فرافکنی می کنند. چون مردم می دانند همان کسانی که لوایح FATF را در معطل کردند، امروز می گویند راهش را بلدیم و دولت کم کاری کرده است. سوال من این است دولتی که از روز نخست به دنبال این موضوع بود چه کم کاری کرده است و چرا دولت برای مجلس و شورای نگهبان کم کاری نکرده است.

واعظی همچنین در پاسخ به این اظهارات نامزد انتخابات ریاست جمهوری اگر مجمع FATF را بدون حل اختلاف به شورای نگهبان برمی گرداند طبق قانون نظر شورای نگهبان که همان رد FATF است، اعمال می شد، گفت: وقتی دو لایحه از ۴ لایحه FATF در مجمع معطل مانده ما چه کار کنیم؟ می گویند کسی که خواب است را می توان بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده هر چه او را صدا کنی بیدار نمی شود.

وی افزود: نظر شورای نگهبان درباره این لوایح مشخص است و دولت هم همیشه خواستار تعیین تکلیف این لوایح بوده اما آنها لوایح را در مجمع معطل کردند.

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *