اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

هر آن چیزی که باید درباره فوتر سایت بدانید

فوتر سایت یکی از مهمترین بخش های یک وب سایت است که متاسفانه این بخش توسط بسیاری از طراحان یا صاحبان سایت ها نادیده گرفته می شود. منظورم این نیست که سایتشان فوتر ندارد بلکه منظورم این است که اهمیتی به فوتر سایت خود نمی دهند. اصلا نمی دانند که در فوتر وب سایت دقیقا چه چیزهایی باید قرار بدهند. در این مقاله قصد دارم درباره فوتر سایت که یکی از مهمترین قسمت های یک وب سایت را تشکیل می دهد صحبت کنم. پس برای اینکه بدانید فوتر سایت چقدر اهمیت دارد و چه چیزهایی باید داخل آن قرار دهید همراه من باشید.

 

هر آن چیزی که باید درباره فوتر سایت بدانید

همانطور که گفتم فوتر سایت یکی از مهمترین قسمت های سایت شما را تشکیل می دهد. درست است که بسیاری از کاربران سایت شما ممکن است سایت شما را کامل اسکرول نکنند و به این قسمت توجهی نکنند و سپس سایت شما را ترک کنند اما خیلی از افراد هم هستند که بسیار نکته سنج عمل می کنند و به فوتر سایت شما توجه ویژه ای می کنند. یک سری از افراد هم هستند که ممکن است با وجود محتوای پر بار وب سایت شما کمی بیشتر وقت بگذارند و سایت شما را کامل ببینند و چشمشان به فوتر سایت شما بخورد.

ولی در کل شاید افرادی که روی این قسمت از وب سایت شما بیشتر وقتشان را بگذارند خیلی خیلی کم باشند. البته به خاطر کوچک بودن این بخش از سایت انتظاری هم ازش نمی رود که کاربران زیادی را به خودش اختصاص دهد. در واقع خیلی ها هم فکر می کنند به خاطر کوچکی فوتر وب سایت شاید نتوان محتوای زیاد و قابل توجهی در آن قرار داد.

 

چرا فوتر سایت اهمیت بالایی دارد؟

اطلاعاتی که در قسمت فوتر سایت قرار دارد ممکن است عاملی برای اعتماد کاربران به شما باشد. یا اینکه راهنمایی را برای بیشتر ماندن کاربران در سایت شما قرار دهد. اطلاعاتی که در فوتر سایت شما قرار دارد ممکن است اعتبار کسب و کار و برند شما باشد. حتی ممکن است لینک هایی را در آن قرار دهید که اعتماد گوگل را جلب کند. در ادامه درباره اطلاعاتی که باید در فوتر وب سایت خود قرار دهید صحبت خواهم کرد.

پیشنهاد ویژه همیار وب : چگونه یک وب سایت طراحی کنیم؟

فوتر سایت جزء جدایی ناپذیر وب سایت های اینترنتی است. همانطور که گفتم شاید خیلی از بازدیدکنندگان سایت شما توجهی به این قسمت نکنند ولی انتظار این را دارند که سایت شما فوتر داشته باشد و اطلاعاتی هم در آن قرار داده شده باشد. طبق تحقیقات به عمل آمده این استاندارد ساده در طراحی وب سایت ها باعث شده است کاربران زیادی در وب سایت ها گشت و گذار کنند.

نوشته های مشابه

یک وب سایتی که بر پایه اصول طراحی سایت پیاده سازی شده باشد باید فوتر هم داشته باشد حتی اگر اطلاعات مهمی در آن قرار داده نشده باشد.

 

چه اطلاعاتی باید در فوتر سایت قرار دهیم؟

1.عناصر اعتماد سازی

دو صفحه مهم وب سایت شما قطعا صفحه درباره ما و تماس با ما هستند. بسیاری از کاربران شما با مراجعه به این قسمت ها ممکن است به شما اعتماد کنند. در واقع شما در صفحه درباره ما به کاربرانتان اعتماد به نفس اینکه از شما خرید کنند را می دهید. پس این صفحه خیلی مهم است. کاربران زیادی ممکن است در فوتر سایت شما دنبال این صفحه مهم بگردند.

از عناصر اعتماد سازی دیگر می توان به لوگوی اینماد و ساماندهی اشاره کرد. معمولا سایت هایی که لوگوی مجوزهای کسب و کار اینترنتی را دارند در فوتر سایت خود قرار می دهند. با دیدن لوگوی اینماد و ساماندهی سایت شما حس اعتماد بیشتری در کاربرانتان بوجود می آید.

اگر هر مجوز دیگری هم دارید بهتر است در فوتر سایت خود قرار دهید. بعضی از سایت ها هم موفق به دریافت جوایزی از جشنواره های مختلف مثل جشنواره وب ایران شده اند که آن هم در فوتر خود قرار می دهند. این هم از مواردی است که علاوه بر اعتماد سازی، اعتبار کسب و کار شما را نیز بالا می برد.

 

2.آیکون شبکه های اجتماعی

یکی از دلایلی که باعث می شود آیکون شبکه های اجتماعی در فوتر سایت قرار داده شود این است که کاربران بعد از ماندگاری در سایت ما بخواهند به شبکه های اجتماعی ما هم سری بزنند. شاید خنده دار باشد ولی طی تحقیقات انجام شده بیش از 70 درصد وب سایت ها آیکون شبکه های اجتماعی خود را در فوتر سایت خود قرار می دهند تا در آخرین لحظه به کاربران خود پیشنهاد دیدن از صفحات اجتماعی شان را هم بدهند.

شما می توانید برای جلب نظر بیشتر، از آیکون های رنگی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. در صورتی که خیلی از وب سایت ها هم هستند از آیکون های فلت به رنگ خود فوتر سایتشان استفاده می کنند. ولی اگر رنگ آیکون های شبکه های اجتماعی خود با رنگ فوتر سایت شما متمایز باشد توجه بازدیدکنندگان بیشتری از سایت شما جلب آن ها می شود.

همچنین با قرار دادن آیکون شبکه های اجتماعی خود در فوتر سایت تان می توانید اعتماد گوگل را جلب کنید. البته گوگل دوست دارد لینک شبکه های اجتماعی شما در صفحه اول سایت باشد نه اینکه حتما در فوتر سایت شما باشد.

 

3.عضویت در خبرنامه

شما می توانید در فوتر سایت خود از فرم کوچکی برای عضویت در خبرنامه سایتتان استفاده کنید. بسیاری از کاربرانی که علاقه مند به محتوای سایت شما هستند دنبال این می گردند که چه طور می توانند هر هفته مقالات سایت شما را در ایمیل خود دریافت کنند. به خاطر همین خیلی راحت چشمشان به عضویت در خبرنامه شما که در فوتر سایت تان قرار دارد می افتد. چون در تمام صفحات سایت شما فرم عضویت در خبرنامه وجود دارد احتمال آن خیلی بیشتر است که در خبرنامه ایمیلی سایتتان عضو شوند.

حتی در بعضی از وب سایت ها هم مشاهده شده است که به جای فرم عضویت از لندینگ پیج های داخلی (Opt In Page) استفاده شده است. و از این طریق هدیه خود را به کاربرانشان ارائه می دهند.

 

4.کپی رایت

بسیاری از وب سایت ها را دیدیم که در قسمت فوتر سایت خود فقط یک عنصر را قرار داده اند. آن هم کپی رایت است. بله درج کپی رایت و مدت زمانی که فعالیت می کنید هم باعث اعتماد سازی می گردد. من با اینکه با درج کپی رایت می توانید از سرقت محتوای سایت خود جلوگیری کنید موافق نیستم اما تا حدودی می توانید ثابت کنید که اعلام کرده اید که از محتوای سایت شما کپی برداری نشود. به خاطر اینکه زمانی که پیگیری قانونی می کنید باید این مورد را در وب سایت خود ذکر کرده باشید.

پیشنهاد می کنم مقاله مراحل راه اندازی یک سایت اینترنتی را هم بخوانید.

 

5.قوانین و حریم خصوصی

قوانین و حریم خصوصی جزء مواردی هستند که خیلی از وب سایت ها با توجه به نوع کسب و کارشان باید داشته باشند. معمولا در صفحه حریم خصوصی سیاست های وب سایت و نحوه جمع آوری و حفظ اطلاعات کاربران نوشته می شود. اما در قسمت حریم خصوصی باید قوانینی را که کاربرانتان باید برای استفاده از وب سایت شما رعایت کنند را بنویسید. در کل این دو مورد خیلی مهم هستند و به خاطر همین معمولا جایی قرار می دهند که در تمام صفحات و در دسترس همه کاربران قرار گیرد.

 

6.اهداف کاری

در قسمت فوتر سایت خود می توانید چند خط درباره اهداف کاری خود بنویسید. اینکه چه طور کسب و کار شما بوجود آمده و قرار است چه مشکلاتی را برای کاربرانتان رفع کند. در این قسمت می توانید دقیقا به مخاطبان خود بگویید که وب سایت شما چه طور می تواند نیازشان را رفع کند. می توانید اطمینان این را به آن ها بدهید که هر وقت دوست داشتند با شما تماس بگیرند یا اینکه یک شعار تاثیر گذاری را در این قسمت برای مخاطبان خود بنویسید.

 

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله سعی کردم مهمترین مواردی که باید در فوتر سایت خود قرار دهید را عنوان کنم. البته مواردی که در فوتر سایت قرار می گیرد در بسیاری از وب سایت های دنیا متفاوت است. مثلا یک سری از وب سایت ها ابزار جست و جو در سایت را در فوتر سایتشان قرار می دهند یا اینکه لوگو یا نام تجاری خود را قرار می دهند یا اینکه ممکن است از منوهای زیادی از سایت خود در این قسمت استفاده کنند. فوتر سایت با توجه به نوع کسب و کار و سلیقه افراد طراحی می شود. مثلا سایت ما قوانینی ندارد به خاطر همین در فوتر سایت ما صفحه قوانین موجود نیست!

در کل قسمت هایی از وب سایت که خیلی مهم هستند و نیاز است در تمام صفحات سایت قرار داده شده باشند تا کاربران هر جای وب سایت که بودند بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند در فوتر قرار داده می شود. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و حداکثر استفاده را برده باشید.

طراحی سایت بدون کد نویسی

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot