دسته‌بندی نشده

هر آنچه که باید قبل از ازدواج فامیلی بدانید (از مزایا تا معایب)

چرا خانواده ها ازدواج فامیلی را می پسندند؟

والدین همیشه به فکر خوشبختی، رفاه و تامین نیازهای فرزند خود در همه زمینه ها مانند خوراک، پوشاک، تحصیل و … هستند و آرزو دارند که فرزندشان خوشبخت شود. آنها برای ازدواج و رسیدن به خوشبختی فرزند خود سعی می کنند بهترین فرد را در نظر داشته باشند، بنابراین بسیاری از انان به دلیل شناخت بیشتر ترجیح می دهند فرزندشان با بستگان نزدیک و یا دور ازدواج کند تا خوشبخت شود و به همین دلیل به ازدواج فامیلی روی می آورند.

اول آزمایش ژنتیک را انجام دهید و سپس به فامیل خبر دهید!

یکی از مشکلات بزرگی که ممکن است در ازدواج فامیلی رخ دهد اختلالات ژنتیکی در فرزندان است . اگر جزو افرادی هستید که با ازدواج فامیلی موافق هستند قبل از خواستگاری و ایجاد رابطه عاطفی ، لازم است یک مرکز مشاوره ژنتیک مراجعه کنید و از نظر ژنتیکی مورد بررسی قرار بگیرید و تا مطلع نشدن از جواب آزمایشتان فامیل را با خبر نکنید.

ازدواج فامیلی

پس از مطلع شدن از نظر مثبت مشاور ژنتیک درباره ازدواجتان ، صحبت های ابتدایی را آغاز نمایید و ملاک ها و معیارهایتان برای ازدواج را عنوان کنید . اگر قبل از جواب مشاوره با یکدیگر گفتگو کنید و بینتان صمیمیتی ایجاد شود آنگاه در صورتی که نظر مشاور ژنتیک منفی باشد نمی توانید تصمیم گیری درستی داشته باشید.

در آزمایش ژنتیک صرفا فقط آزمایش گرفته می شود و نمونه برداری انجام می شود و در مشاوره ژنتیک، سوال و جواب و گرفتن شرح حال از دختر و پسرانجام می شود. بنابراین لازم است افراد خویشاوندی که می خواهند با یکدیگر وصلت کنند مشاوره و آزمایش ژنتیک، هر دو با هم را انجام دهند.

مشاوره خانواده

در همه ازدواج ها بالاخص ازدواج های فامیلی باید طرفین از یکدیگر ارزیابی سنجیده ای داشته باشند. پس بعد از انجام مشاوره و آزمایش ژنتیک به یک مشاور خانواده مراجعه کنید تا بهتر بتواند شما را تبعات این ازدواج با خبر سازد .

فواید ازدواج با فامیل

مزایای ازدواج فامیلی چیست؟

1.مهم ترین مزایا ازدواج فامیلی تناسب میان خانواده های طرفین در آداب و ارزش ها است.

2.از مهم ترین مزیت های این نوع ازدواج ها شناخت بیشتر طرفین از یکدیگر است و از نظر آسیب های اجتماعی نظیر مصرف سیگار، داشتن ارتباط های نامناسب و … امکان رسیدن به اطمینان بیشتر می باشد.

3.در ازدواج های فامیلی به دلیل سازگاری و همخوانی بیشتر بین همسران و خانواده هایشان ثبات زندگی زناشویی بیشتر است.

4.در ازدواج های فامیلی به علت رفت و آمد و معاشرت بیشتر با خانواده ها با یکدیگر ، طرفین شناخت بهتر و بیشتری از اخلاق، اعمال و رفتار هم دارند

5. ازدواج فامیلی باعث تحکیم پیوندهای خانوادگی و همبستگی بین اعضا و شکل گیری فرصت های عالی برای انتقال ارزش های فرهنگی خانواده و تداوم آن طی نسل های متمادی در خانواده می شود.

6. در ازدواج های فامیلی مذاکرات قبل از ازدواج در مقدمات و لوازم ازدواج مانند مهریه، جهیزیه و مراسم عقد و عروسی به راحتی انجام می گیرد و با تسهیلات و هزینه کمتری همراه است.

7.ازدواج خویشاوندی اموال و دارایی ها را درون خانواده نگه می دارد و نسل به نسل آن را انتقال می دهد.

پر خطرترین مشکلات ازدواج فامیلی

معایب ازدواج های فامیلی چیست؟

1.در ازدواج های فامیلی، احتمال ایجاد بیماری های ژنتیکی در فرزندان بیش از سایر ازدواج ها است.

2.از معایب ازدواج های فامیلی عدم تحقیق کردن نسبت به طرف مقابل است زیرا خانواده دختر و پسر یکدیگر را می شناسند و با فضای رشد فرزندشان آشنا هستند بنابراین نسبت به بررسی و ارزیابی این تناسب های مهم نیازی احساس نمی کنند و بی گدار به آب می زنند.

3.در ازدواج های فامیلی احتمال ایجاد اختلالات ژنتیکی حتی اگر در فرزندشان نمایان نشود در نسل های بعدی دیده می شود.

4.طلاق در ازدواج های فامیلی سخت تر از ازدواج های دیگر انجام می گیرد چراکه با جدایی دو نفر از هم، اغلب کل روابط خانوادگی به هم می ریزد و یک فامیل از هم پاشیده می شود.

حتماً بخوانید:

5.دخالت اطرافیان در زندگی زن و شوهر در ازدواج های فامیلی بیشتر از سایر ازدواج هاست و دامنه این دخالت ها معمولا گسترده تر و فراتر از خانواده های دوطرف است و اغلب به کل فامیل کشیده می شود.

6.در ازدواج های فامیلی نقایص و اختلالات مادرزادی بیش از سایر ازدواج ها است زیرا ژن مخصوص بیماری هم از پدر و هم از مادر به کودک به ارث می رسد و فرزند به شدت بیمار خواهد شد.

ازدواج فامیلی (خویشاوندی) و اختلالات ژنتیکی

چه کسانی باید قبل از ازدواج آزمایش ژنتیک انجام دهند؟

افرادی که باید قبل از ازدواح آزمایش ژنتیک انجام دهند و مشاوره ژنتیک را هم انجام دهند شامل :

افراد خویشاوند که قصد دارند با هم ازدواج کنند
دختران زیر 18 سال و بالای 33 سال
پسرهای بالای 40 سال
دختر و پسرانی که اختلال ژنتیکی مانند ضعیف بودن چشم دارند.
افرادی که قصد دارند با فامیل درجه 1 ازدواج کنند و آنها دچار اختلال ژنتیکی هستند.
افرادی که شغل های پرخطر دارند.
افرادی که در مناطق پرخطر زندگی می کنند.
افرادی که قصد ازدواج دارند ولی در آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی ها کار می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا