دسته‌بندی نشده

نحوه پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

سامانه رهگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسولات پستی از خدمات کاربردی اداره پست است که مشتریان با استفاده از این امکان می‌توانند اطلاعاتی نظیر مشخصات مرسوله را اعم از تاریخ و ساعت پذیرش مرسوله از طرف پست، نام فرستنده و گیرنده، وزن و هزینه ارسال مشاهده کنند. مهم‌ترین ویژگی این خدمات نمایش آخرین وضعیت مکانی مرسوله است. در این مطلب به روش‌های پیگیری مرسولات پستی پرداخته‌ شده است.

اداره پست این امکان را به مشتریان خود می‌دهد که اطلاعات محموله‌شان را مشاهده و وضعیت آن را تا زمان تحویل پیگیری کنند. سیستم رهگیری مرسولات پستی اطلاعات کاملی را به مشتریان خود خواهد داد و شما می‌توانید مکان محموله‌تان را مشاهده و بفهمید چه زمانی به دستتان می‌رسد.

سامانه پیگیری مرسوله اداره پست

برای رهگیری مرسولات پستی خود روی لینک زیر کلیک کنید .

رهگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی با استفاده از شماره بارکد

وقتی بسته پستی را تحویل پست می‌دهید، یک شماره مشخص به نام شماره بارکد دریافت می‌کنید. این شماره ۲۰ رقمی در قالب یک رسید به شما داده می‌شود. تفاوتی نمی‌کند که نوع بسته شما چه باشد، تنها نکته این است که این شماره مختص مرسولاتی است که به صورت پیشتاز ارسال می‌شوند. حال، شما بسته پستی خودتان را ارسال کرده‌اید و یک شماره در اختیار دارید. این کد و شناسه در رسید پستی و با عنوان شناسه قبض موجود است که در تصویر زیر با کادر زرد رنگ مشخص شده است:

رهگیری مرسولات پستی

مرحله بعد مراجعه به سایتی است که شرکت پست برای پیگیری مرسولات پستی در نظر گرفته است. با وارد کردن آدرس newtracking.post.ir وارد وب‌سایت مربوطه می‌شوید.

رهگیری مرسولات پستی

در صفحه‌ای که پیش روی شما باز می‌شود، بخشی برای وارد کردن شماره مرسوله وجود دارد. شماره مرسوله همان شماره بارکد است که هنگام پست کردن بسته خود، دریافت کرده‌اید. کافی است آن را وارد کنید و روی علامت جست‌وجوی زرد رنگ کلیک کنید تا از آخرین وضعیت و جزئیات ارسال بسته خودتان مطلع شوید.

رهگیری مرسولات پستی

سامانه رهگیری مرسولات اداره پست

حال مشخصات اولیه مرسوله نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:

 • تاریخ و ساعت تحویل مرسوله به پست
 • نوع سرویس
 • دفتر پستی مبدا
 • مبدا و مقصد
 • نام گیرنده و نام فرستنده
 • کدپستی گیرنده و فرستنده
 • وزن و هزینه پست
 • تاریخ و ساعت آخرین مکان مرسوله که ثبت شده است
 • نقطه پستی
 • نام مامور پست (نامه‌رسان)
 • تصویر مامور پست
 • رویداد یا وضعیت فعلی مرسوله
 • امضا و نام گیرنده مرسوله

شرکت پست برای سهولت دسترسی به این اطلاعات راه‌های دیگری نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده است که در ادامه می‌آید.

پیگیری مرسولات پستی با پیامک

اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، راه پیگیری با پیامک بهترین گزینه است. برای این کار، حرف R را در متن یک پیامک جدید تایپ کنید و در کنار آن کد ۱۰ یا ۲۰ رقمی مرسوله خودتان را وارد کنید. این پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید. وضعیت بسته و راهنمای آن برای شما ارسال می‌شود.

رهگیری تمامی مرسولات پستی از سایت پست بار

سامانه پست بار سامانه ثبت سفارشات به صورت اینترنتی در خانه یا محل کار (آنلاین)

با مراجعه به سایت پست بار و صفحه رهگیری این سایت میتوانید تمامی مرسولات پستی با هر نوع سرویس ثبت شده در این سایت رهگیری کنین

رهگیری مرسولات پستی

صفحه اختصاصی پیگیری رهگیری پستی سایت پست بار

همچنین در سامانه پست بار ثبت و تحویل سفارشات در تمامی ابعاد و با هر تعداد در کوتاهترین زمان، حمل کالا با کمترین هزینه با درنظر گرفتن وزن کالا از شرقی ترین استان کشور به غربی ترین استان کشور، ثبت سفارشات شما با هر ابعاد و هر تعداد حمل می گردد

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

در صورتی که مایل به پیگیری از طریق سامانه می باشید، ابتدا به سامانه newtracking.post.ir وارد شوید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید ابتدا باید شماره مرسوله خود را دریافت نمایید. شماره مرسوله را باید از شرکت و یا سازمانی که خرید و یا سفارش خود را انجام داده اید دریافت نمایید و سپس در قسمت زیر وارد نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که شماره مرسوله را اشتباه وارد نمایید، امکان دریافت وضعیت را نخواهید داشت.

رهگیری مرسولات پستی

پس از وارد نمودن کد مرسوله بر روی دکمه اینتر بر روی کیبورد را لمس کنید و یا اینکه بر روی علامت ذره بین در سایت کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات شما درست باشد، می توانید به صورت زیر به همه اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

رهگیری مرسولات پستی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، چند قسمت برای اطلاع و پیگیری مرسولات پستی با کد ملی شما وجود دارد. یکی از از این قسمت ها مربوط به فیلد مرسوله سفارشی شما می باشد که در آن نوع پست شما، مبدا ارسال مرسوله پستی و همچنین وزن و مبلغ بیمه را می توانید مشاهده نمایید. همانطور که مشاهده می نمایید، تاریخ و ساعتی که مرسوله شما تحویل پست داده شده است ، قابل مشاهده می باشد.

در فیلد مربوط آخرین وضعیت مرسوله در صورتی که مرسوله شما ارسال شده باشد، می توانید مشاهده نمایید که در حال حاضر وضعیت پستی شما به چه صورتی است و در کجا قرار دارد؟ با استفاده از این مورد حتی می توانید مشاهده نمایید که چه فردی مرسوله شما را تحویل گرفته است و به چه اسمی است این فرد؟ در صورتی که فرد مورد نظر خود شما نمی باشید، می توانید برای پیگیری بسته های پستی با نام خانوادگی اقدام نمایید.

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

افراد، در صورت مواجه شدن با مشکل سامانه رهگیری مرسولات پستی، برای پیگیری وضعیت مرسوله پستی می توانند از روش های رایج رهگیری مرسوله پستی، مانند پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد اقدام نمایند. برخی مشتریان، در صورت مواجه شدن با سوال بسته پستی من کجاست؟

به دنبال رهگیری مرسوله با استفاده از شماره موبایل شخص فرستنده بسته و یا گیرنده می باشند.با توجه به خدمات ارائه شده از سوی اداره پست امکان رهگیری مرسولات پستی با استفاده از شماره موبایل امکان پذیر نمی باشد و افراد می توانند جهت پیگیری مرسولات با کمک کد رهگیری اقدام نمایند.

بدین منظور، کافی است تا رو این لینک tracking.post.ir بزنید و با استفاده از این کد بسته تان را پیگیری کنید. برای رهگیری مرسولات پستی از سوی اداره پست مشتریان تنها می توانند از بارکد رهگیری استفاده نمایند.

نحوه شکایت برای پیگیری مرسولات پستی با کدپستی

در صورتی که برای ارسال مرسوله خود شکایتی دارید، می توانید این شکایت را از طریق ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی پیشتاز با کد رهگیری ussd و یا سامانه مورد نظر، پیگیری نمایید. پس از اینکه به سامانه یگیری مرسولات پستی با کد ملی وارد شدید، در صورتی که بر روی اینجا کلیک نمایید، وارد صفحه زیر خواهید شد که لازم است اطلاعات زیر را در آن وارد نمایید.

رهگیری مرسولات پستی

همانطور که مشاهده می نمایید، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت شکایت به صورت اینترنتی شامل : نام ؛ نام خانوادگی، تلفن همراه و همچنین کد ملی می باشد. تمام این اطلاعات باید به صورت دقیق وارد شده و مربوط به همان اطلاعاتی باشد که شما در پست ثبت شده است. تمامی هم میهنان عزیزمان می توانند با استفاده از شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 ( از استان تهران) برای پیگیری مرسولات پستی و همچنین ثبت شکایت همه روزه، حتی ابام تعطیل تماس حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا