دسته‌بندی نشده

نحوه پاک کردن لکه روغن و چربی بر روی کاغذ دیواری

نکات مهم که در مورد نحوه از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری وجود دارد این است که هر زمان متوجه هر نوع کثیفی و لکه روی کاغذ دیواری شدید در همان لحظه اقدام به تمیز کردن و محو کردن آن نمایید. با دلگرم همراه باشید .
وجود لکه به هر شکلی روی هر نوع کاغذ دیواری آزادهنده است و در فکر از بین بردن آن هستیم. کاغذ دیواری یکی از اساسی ‌ترین عناصر تاثیرگذار در زیبایی و جذابیت محیط است.

روش از بین بردن لکه‌ روغن‌ بر روی‌ کاغذ دیواری‌

آیا با از بین بردن لکه چربی بر روی کاغذ دیواری منزلتان دچار مشکل شده اید؟ ما به شما یک راه حل پیشنهاد می‌کنیم لکه‌های‌ روغن‌ را برروی‌ کاغذ دیواری‌،می‌توان‌ با پودر تا لک‌ از میان‌ برد.مقدار زیادی‌پودر تالک‌ را برروی‌ لکه‌ها بپاشید و بگذاریدمدتی‌ بماند تا روغن‌ جذب‌ شود، سپس‌ آن‌ را بایک‌ پارچه‌ خشک‌پاک‌ کنید و در صورت‌ لزوم‌ این‌امر را تکرار کنید.
این ترفند برای مبلمان چرمی کاربرد بهتری دارد. مواد شوینده ای که برای شستشوی ظروف استفاده می کنید، قاتل چربی ها هستند. از مایع شوینده سبک برای از بین بردن لکه چربی از روی مبل استفاده کنید و نتیجه را بلافاصله ببینید. یکی دو قطره از مایع ظرفشویی را روی لکه چربی ریخته و با کمک ابر یا انگشتان مایع را روی محل لک شده مالش دهید. از یک مسواک قدیمی هم می توانید کمک بگیرید.

لکه‌ روغن‌ بر روی‌ کاغذ دیواری‌

دقت کنید فشار بیش از حد و سایش زیاد لازم نیست. با مالیدن مایع ظرفشویی روی لکه چربی مبل، روغن و چربی به سادگی حل می شود. پس از چند دقیقه با یک پارچه خشک، مایع ظرفشویی را پاک کنید.
نتیجه: از بین بردن لکه چربی از روی مبل با کمک مواد قوی تر مثل آمونیاک ،الکل یا محلول های شیمیایی نیز امکان پذیر است ولی بهتر است این مواد را روی قسمت پشت و دور از دید مبل ها امتحان کنید. برخی از مواد شیمیایی می توانند رویه مبل را خراب کنند.

یک نکته مهم که در مورد نحوه از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری وجود دارد این است که هر زمان متوجه هر نوع کثیفی و لکه روی کاغذ دیواری شدید در همان لحظه اقدام به تمیز کردن و محو کردن آن نمایید زیرا درصورتی که لکه روی کاغذ دیواری قدیمی شود و مدت زمان زیادی از ایجاد آن گذشته باشد، هم پاک کردن آن بسیار سخت می‌شود و هم به مرور زمان باعث از بین رفتن جسم کاغذ دیواری می‌شود در نتیجه به دنبال آن کاغذ دیواری زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهد.

تمیز کردن کاغذ دیواری‌

مورد دیگری که در خصوص نحوه از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری وجود دارد این است که اگر لکه‌ای روی کاغذ دیواری ایجاد شد، به شیوه اصولی آن را از بین ببرید تا به بافت آن آسیب نزند. هیچ‌گاه برای پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری از مواد شوینده قوی و یا مواد اسیدی استفاده نکنید.باتوجه به این‌که لکه چه چیزی باشد نحوه از بین بردن آن از روی کاغذ دیواری متفاوت است پس مرحله اول برای از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری تشخیص نوع لکه است.

حتماً بخوانید:

لکه مداد رنگی روی کاغذ دیواری یکی از معضلات اساسی هر خانه و خانواده ای است که فرزند کوچک دارند. ممکن است لحظه‌ای حواس‌تان پرت شود و فرزند دلبندتان کاغذ دیواری‌های اتاق خودش و یا پذیرایی را با دفتر نقاشی‌اش اشتباه بگیرد و روی آن‌ها نقاشی بکشد؛ در این حالت نگران نباشید زیرا با چند روش زیر به راحتی می‌توانید با چند تکنیک لکه مداد رنگی را از رو کاغذ دیواری پاک کنید:اگر لکه حاصل از مداد رنگی خیلی بزرگ نبود و زیاد جلب توجه نمی‌کرد سعی کنین آن را با یک پاک کن که رد سیاهی به جای نمی‌گذارد به آرامی پاک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا