دسته‌بندی نشده

نحوه و چگونگی شستن و تمیز کردن مت یوگا

اگر هر روز یوگا میکنید مت خود را ماهی یکبار بشویید بویژه با آب گرم!

اگر مت یوگا شما در حال پوسته پوسته شدن یا تکه تکه شدن است یعنی باید مت خود را تعویض کنید .چرا که مت یوگا هم مانند دیگر لوازم شخصی، یک کالای مصرفی است و استفاده طولانی مدت از آن غیر ممکن بوده و توصیه نمی شود.

شستشوی مت یوگا چگونه است؟

مهم نیست هر چند وقت یکبار از تشک یوگا استفاده کنید ، با استفاده حتی اندک کثیف ، عرقی و احتمالاً بدبو خواهد شد. حداقل ، این اتفاق برای تجربه یوگا لذت بخش نیست! روغن های پوست، عرق و خاک می توانند در سطح تشک نفوذ کرده و باعث خراب شدن آن شوند. این عوامل همچنین می توانند تمرین یوگا را روی مت دشوار کنند زیرا ممکن است باعث بیماری پوستی برای شما شود. با شستشوی مت یوگا به صورت مرتب و رعایت نکات روزمره ، می توانید عمر تشک یوگا را تمدید کرده و همچنان به تمرین با یک مت تمیز ادامه دهید.

شستن مت یوگا

چگونه مت یوگای خود را بشوییم؟

از زمان شستشوی مت یوگا آگاه باشید. شما هر دو ماه یکبار باید تشک یوگا را کاملاً بشویید ، و اگر هر روز به طور منظم یوگا انجام می‌دهید ماهی یک بار بهتر است. این نه تنها می تواند عمر تشک شما را طولانی تر کند بلکه باعث جلوگیری از بوجود آمدن بو و انتقال باکتری ها به شما می شود.

شستشوی مت یوگا در هوای گرم
نحوه شستن مت یوگا در هوای گرم بسیار مهم است.در این ایام خاک بیشتری روی تشک خود مشاهده کنید.اگر تشک یوگا شما لایه لایه می‌شود یا تکه هایی از آن به لباس شما می‌چسبد، خرید یک تشک جدید را در نظر بگیرید.
ابتدا تشک یوگا را خیس کنید. از محلول آب گرم و یک ماده شوینده ملایم مانند شوینده ظرف استفاده کنید. تشک یوگای خود را در وان حمام قرار دهید و بگذارید چند دقیقه خیس شود. این کمک می کند تا خاک ، روغن و هر گونه بو را از بین ببرید.شوینده ظرف یا مواد شوینده ضد حساسیت، بهترین گزینه برای پاک کننده های ملایم برای تشک یوگای شما هستند.

شستشوی آسان مت

شستشوی مت یوگا با شوینده
از شستشوی مت یوگا با شوینده در آب گرم خودداری کنید. شما فقط شوینده کافی برای تمیز کردن حصیر خود می خواهید. استفاده از مواد شوینده بیش از حد می تواند حصیر شما را لغزنده و تمرین را دشوار کند.برای هر ۱ گالن (۳٫۸ لیتر) آب ولرم ، ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) از مواد شوینده و یا شوینده ظرف استفاده کنید.
برخی منابع پیشنهاد می کنند از سرکه برای شستشوی حصیر خود استفاده کنید. آگاه باشید که این می تواند رایحه ای ماندگار و ناخوشایند بر روی سطح تشک شما بگذارد ، که می تواند باعث از بین رفتن لذت یوگا شود. سرکه ممکن است کیفیت تشک را نیز تخریب کند.

حتماً بخوانید:

با استفاده از یک پارچه یا اسفنج به آرامی مشغول پاک کردن و شستشوی مت یوگا شوید.این کار را به نرمی و آرامی انجام دهید تا به سطح تشک آسیب وارد نشود.پس از شستشو آب وان یا تشت را خالی کنید و مجددا با آب تمیز پر کنید تا از برطرف شدن مواد شوینده اطمینان حاصل کنید.
برای خشک شدن از فشار دادن تشک خودداری کنید.آب اضافی را به آرامی گرفته و با استفاده از حوله به آرامی آن را خشک کنید.می‌توانید با راه رفتن روی مت خود آب اضافی را خارج کنید.و سپس در هوای آزاد آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا