دسته‌بندی نشده

نحوه برخورد درست با همسری که با همکارش رابطه دارد

فرض کنید با خواندن پیام های شخصی همسرتان ، یا از طریق یکی از دوستان مشترکتان متوجه شده اید که همسرتان با یکی از همکارهایش رابطه دارد. سوال های بسیاری ذهنتان را به خود مشغول کرده اند- چرا به من خیانت کرده است؟ آیا قبلا هم این کار را کرده است؟ آیا او را به من ترجیح می دهد؟ آیا رابطه ما به پایان رسیده است؟

خیانت و بی وفایی موجب می شود اطمینان خاطر گذشته، ثبات و کنترل پیشین که زمانی در رابطه زناشویی احساس می شد، از بین برود، به طورمعمول در ابتدا با واکنش هایی همانند شوکه شدن و خشم و انکار به افشای خیانت پاسخ داده می شود و معنا و اهمیت پیوند زناشویی زیر سوال می رود که بیشتر با اندوه، بدبینی، ضعف و درماندگی، حس قربانی شدن، حس تنها ماندن و از بین رفتن باورهای اصلی برای شکل گیری امنیت عاطفی همراه است.

باتوجه به این موارد، بسیاری از واکنش های شما به مسئله خیانت و بی وفایی، طبیعی است؛ بنابراین، در ادامه راهکارهای کلی پیشنهاد می شود اما برای دریافت درمان تخصصی و گذر از پیمان شکنی و همچنین حل و فصل مسائل زیربنایی زمینه ساز این رابطه فرازناشویی به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

رفتار نامتعارف شوهرم با همکار

نحوه برخورد با ارتباط همسرم با همکارش

قرار گرفتن در چنین موقعیتی تجربه بسیار سختی است. ولی خوب حتی اگر دانستن این مسئله کمک زیادی به شما نکند، باید بگوییم که افراد زیادی با این مشکل روبرو هستند. تحقیقات نشان داده اند که در ایالات متحده 44% از مردان و 37% از زنان با همکاران خود، حتی برای مدتی اندک هم که شده، رابطه داشته اند. با این مشکل چطور باید مواجه شویم؟

روبرو شدن با همسرتان

مواجه شدن با همسرتان بدون تبدیل کردن موضوع به یک جنگ تمام عیار نیاز به تمرین و مهارت بسیار دارد. قبل از اینکه درباره رابطه اش حرفی با او بزنید چیزهایی که می خواهید به او بگویید را بنویسید تا خطوط اصلی بحثتان مشخص باشد. اگر حین صحبت کردن احساس کردید که دارید زیادی عصبانی می شوی، بحث را متوقف کرده و محیط را ترک کنید تا هم هوایی بخورید و به اعصابتان مسلط شوید و هم فکرتان را یک جا جمع کنید.

درک مشکلات مخفی

همسرتان لزوما بخاطر مسائل جنسی به شما خیانت نمی کند. دلایل بسیاری وجود دارند که ممکن است باعث شوند که به آغوش دیگری پناه ببرد. احساس دوست داشته نشدن، احساس درک نشدن، عدم گذراندن وقت کافی با یکدیگر، و بسیاری مسائل دیگر می توانند این مشکل را به وجود بیاورند. هر کدام ازاین مشکلات در صورتی که درک و برطرف نشود می تواند به مرور زمان به خیانت طرفین منجر شود. با صحبت و زمان گذاشتن این مشکلات را یافته و به کمک یکدیگر راه حلی برای آنها بیابید.

اعتماد خود را بازسازی کنید

صداقت و اعتماد در روابط زناشویی اهمیت بسیار زیادی دارد. خیانت در واقع زیرپاگذاشتن و پایبند نبودن به آن هاست. فرایند بازسازی اعتماد زمان بر و طولانی است، تنها از طریق مسئولیت پذیری و ارتباطات کلامی صادقانه این امر حاصل می شود. برنامه ای طراحی کنید تا در آن به طور منظم با همسرتان تماس داشته باشید و یکدیگر را از زمان بندی ها و برنامه های خود آگاه کنید، ارتباط کلامی مستقیم یا تلفنی در ساعتی از روز که رابطه فرازناشویی رخ داده، بسیار مهم است.

ارتباط صمیمی همسرم با همکارش

مرزها را مشخص کنید

در مواقعی که رابطه زناشویی غیرقابل کنترل و در وضعیتی بحرانی است، تعیین مرزهای مطمئن و ایمن می تواند در ایجاد وضعیت طبیعی و پیش بینی پذیر مفید باشد؛ بنابراین چون ممکن است در این مواقع رابطه زناشویی از قاعده درست خارج شود، محدودیت و مرزهایی درباره نحوه تعامل خود با همسرتان مشخص کنید. تعیین مرزهای دقیق و مشخص درباره تعامل همسرتان با همکارش نیز اهمیت حیاتی دارد.

به شیوه مناسب، هیجانات خود را تخلیه کنید

با توجه به این که تعاملات منفی شدید ممکن است در زمان بی وفایی زوج ها وجود داشته باشد، لازم است راهبردهایی برای رهایی و تخلیه هیجان های شدید به کار گیرید؛ برای مثال تنش و هیجان های منفی خود را از طریق تمرین های فیزیکی غیرپرخاشگرانه مانند پیاده روی، دویدن آهسته، شنا و … تخلیه کنید.می توانید برای تمدد اعصاب پادکست هایی با موضوع روانشناسی نیز گوش دهید.

درباره پیامدهای بی وفایی با همسر خود صحبت کنید

بی وفایی به همسر و برقراری روابط عاطفی یا جنسی در خارج از چارچوب خانواده، پیامدهایی بسیار وخیم برای خود فرد، همسر، فرزندان، و روابط خانوادگی دارد. یکی از نیازهای شایع در بین همسران آسیب دیده این است که بتوانید چگونگی میزان آسیب یا خشم ایجاد شده در اثر رابطه نامشروع را به همسر مشارکت کننده ابراز کنید. بنابراین می توانید احساسات و واکنش های خود را درباره رفتار همسرتان با وی در میان بگذارید. در ضمن سعی کنید شنونده مناسبی برای توضیحات همسرتان باشید.

رابطه شوهرم با همکار خانمش

با یادآوری خاطرات گذشته مقابله کنید

به یاد ماندن اتفاقات بد، همیشه خاطر ما را تلخ خواهد کرد. ممکن است افراد، مکان و نشانه هایی مانند تماس یک فرد ناشناس، باعث یادآوری خیانت و بی وفایی همسرتان شود؛ بنابراین برای مقابله با این یادآوری خاطرات، باید بین وقایع ناراحت کننده که منعکس کننده رفتار نامناسب فعلی است و وقایعی که موجب بروز و یادآوری احساسات، تصاویر و خاطراتی از گذشته می شود، تفاوت قائل شوید.

حرف زدن با دیگران

حرف زدن در مورد این مسئله و احساساتتان طی دوران پشت سر گذاشتن این بحران می تواند به شما کمک کند. اگردر دوستان نزدیک یا اعضای خانواده کسی هست که به او اعتماد دارید، می توانید با آنها حرف بزنید و یا اگر دوست ندارید با آشنایان راجع به این مسئله حرف بزنید می توانید به مشاور مراجعه کنید. مراجعه به مشاور این مزیت را دارد که می توانید راهکارهایی نیز دریافت کنید. در هر صورت مهم این است که راجع به مشکلتان حرف بزنید.

حتماً بخوانید:

کنار یکدیگر باقی ماندن

مرحله بعدی پذیرش است.پذیرش یعنی می دانی که یک جاده پر از دست انداز خواهد بود اما در پایان آن یک آغاز جدیدی در انتظار است. کنار یکدیگر باقی ماندن پس از خیانت یکی از طرفین انتخاب سختی می تواند باشد. اما این را هم در نظر بگیرید که گاهی اوقات رابطه پس از برطرف شدن این مشکلات قوی تر از دوران پیش از خیانت می شود. این موقعیت باعث می شود که طرفین رابطه خود را مورد سوال قرار دهند، مشکلات موجود در رابطه شان را یافته و برطرف کنند.

جدا شدن؟

برای برخی یک چنین رابطه ای هیچ توجیهی ندارد و بلافاصله زندگی مشترکشان را به پایان می رسانند. برخی دیگر نیز تصمیم می گیرند فرصت دیگری به طرف مقابلشان بدهند، ولی با گذشت زمان می بینند که سایه تاریک این مسئله رابطه شان را تیره و تار کرده است و نمی توانند بحران پس از آن را پشت سر بگذارند. چنانچه با راهنمایی گرفتن از مشاور نیز به نتیجه مطلوب نرسیدید جدایی گزینه صحیحی برای شما خواهد بود.

منبع : ساعد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا