اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ سوره نحل

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ قرآن کریم به همراه متن، ترجمه و تفسیر آیه ۱۵ سوره نحل و شامل جواب کلی استخاره، معامله و ازدواج، خدمتتان تقدیم می‌گردد.

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ سوره نحل آیه ۱۵

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ سوره نحل آیه ۱۵، از معنی آیه خوب است.

انجام این کار خوب است و ان شاء الله پشیمانی ندارد. به حول و قوه الهی، اقدام فرمایید و از خداوند مهربان بخواهید که انجام این کار را برای شما مایه خیر و برکت و رحمت قرار دهد.

برای مطالعه پاسخ استخاره سایر صفحات همراه با توضیح به لینک زیر مراجعه نمایید، یا در سایت جستجو کنید:
جواب استخاره با قرآن خط عثمان طه

متن و ترجمه آیه ۱۵ سوره نحل

وَأَلْقَىٰ فِی الْأَرْضِ رَوَاسِیَ أَن تَمِیدَ بِکُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلًا لَّعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ (سوره نحل، آیه ۱۵)
و در زمین، کوه‌هاى استوارى قرار داد تا شما را نلرزاند؛ و نهرها و راه‌هایى ایجاد کرد، تا (به مقصدتان) راه یابید.

نتیجه استخاره صفحه 269 سوره نحل آیه 15
نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ سوره نحل آیه ۱۵

تفسیر آیه ۱۵ سوره نحل

در ادامه پاسخ استخاره صفحه ۲۶۹ به تفسیر آیه ۱۵ سوره نحل می‌پردازیم.

پس از بیان نعمت دریاها، به سراغ کوه‌هاى سخت و سنگین مى‌رود و مى‌گوید: «در زمین کوه‌هاى ثابت و مستقرى افکند تا از لرزش و حرکت آن جلوگیرى کند، و به شما آرامش بخشد» (وَ أَلْقى فِی الأَرْضِ رَواسِیَ أَنْ تَمِیدَ بِکُمْ).

در گذشته نیز گفته‌ایم: کوه‌ها از ریشه، به هم پیوسته‌اند و همچون زرهى کره زمین را در بر گرفته‌اند، این سبب مى‌شود که: از لرزش‌هاى شدید زمین که بر اثر فشار گازهاى درونى، هر لحظه ممکن است رخ دهد تا حد زیادى جلوگیرى شود.

از این گذشته، وضع خاص کوه‌ها مقاومت پوسته زمین را در مقابل جاذبه ماه (جزر و مد) زیاد مى‌کند، و اثر آن را به حداقل مى‌رساند.

از سوى سوم، از قدرت طوفان‌هاى شدید و حرکت دائمى بادها بر پوسته زمین مى‌کاهد؛ چرا که اگر کوه‌ها نبودند سطح هموار زمین دائماً در معرض تندبادها قرار داشت و آرامشى متصور نبود.

و از آنجا که کوه‌ها یکى از مخازن اصلى آبها (چه به صورت برف و یخ، و چه به صورت آب‌هاى درونى) مى‌باشند بلافاصله بعد از آن، نعمت وجود نهرها را بیان کرده، مى‌گوید: «و براى شما نهرهایى قرار دادیم» (وَ أَنْهاراً).

و از این لحاظ که وجود کوه‌ها ممکن است این توهم را به وجود آورد که بخشهاى زمین را از یکدیگر جدا مى‌کند، و راهها را مى بندد، چنین اضافه مى‌کند: «و براى شما راه‌ها قرار داد تا هدایت شوید» (وَ سُبُلاً لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ).

این مسأله قابل توجه است که: در میان بزرگترین سلسله جبال دنیا غالباً بریدگی‌هایى وجود دارد که انسان، مى‌تواند راه خود را از میان آنها پیدا کند، و کمتر، اتفاق مى‌افتد: این کوه‌ها به کلى بخش‌هاى زمین را از هم جدا کنند.

برای مطالعه بیشتر، به بخش متن، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را در مورد نتیجه استخاره صفحه ۲۶۹ با ما به اشتراک بگذارید.

نکته مهم پیرامون رعایت حقوق مادی و معنوی

هر گونه برداشت از متن، اصطلاحات و … به هر شکل حتی در صفحات مجازی و اینترنت و فروشگاه‌های کتاب‌های اینترنتی، pdf و … فقط با معرفی منابع و سایت‌های زیر جایز است.

امتیاز

جواب استخاره صفحه ۲۶۹ شامل آیه ۱۵ سوره نحل بر اساس قرآن کریم خط عثمان طه به همراه توضیح و تفسیر

User Rating: Be the first one !

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot