نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر_۶۰۰bf3d14a9a2.jpeg
نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر_۶۰۰bf3d14a9a2.jpeg

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ قرآن کریم به همراه متن، ترجمه و تفسیر آیه ۵۲ سوره حجر و شامل جواب کلی استخاره، معامله و ازدواج، خدمتتان تقدیم می‌گردد.

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر آیه ۵۲

نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر آیه ۵۲، از معنی آیه خوب است.

انجام این کار خوب است و ان شاء الله پشیمانی ندارد. به حول و قوه الهی، اقدام فرمایید و از خداوند مهربان بخواهید که انجام این کار را برای شما مایه خیر و برکت و رحمت قرار دهد.

برای مطالعه پاسخ استخاره سایر صفحات همراه با توضیح به لینک زیر مراجعه نمایید، یا در سایت جستجو کنید:
جواب استخاره با قرآن خط عثمان طه

متن و ترجمه آیه ۵۲ سوره حجر

إِذْ دَخَلُوا عَلَیْهِ فَقَالُوا سَلَامًا قَالَ إِنَّا مِنکُمْ وَجِلُونَ (سوره حجر، آیه ۵۲)

هنگامى که بر او وارد شدند و سلام کردند; (ابراهیم) گفت: «ما از شما بیمناکیم!»

نتیجه استخاره صفحه 265 سوره حجر آیه 52
نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ سوره حجر آیه ۵۲

تفسیر آیه ۵۲ سوره حجر

در ادامه پاسخ استخاره صفحه ۲۶۵ به تفسیر آیه ۵۲ سوره حجر می‌پردازیم.

از این آیات به بعد، قسمت‌هاى آموزنده‌اى را از تاریخ پیامبران بزرگ و اقوام سرکش، به عنوان نمونه‌هاى روشنى از بندگان مخلص، و پیروان شیطان، بیان مى‌کند.

جالب این که: نخست از داستان مهمان‌هاى «ابراهیم» (علیه السلام) شروع مى‌کند (همان فرشتگانى که در لباس بشر به سراغ او آمدند نخست بشارت به تولد فرزند برومندى و سپس خبر از مجازات دردناک قوم لوط دادند).

چرا که در دو آیه قبل، به پیامبر اسلام (صلى الله علیه و آله) دستور داده شد که هم مقام رحمت خدا را براى بندگان بازگو کند، و هم عذاب الیم او را، و در داستان مهمان‌هاى ابراهیم (علیه السلام)، دو نمونه زنده از دو صفت فوق دیده مى‌شود، و به این ترتیب، پیوند میان این آیات و آیات گذشته مشخص مى‌گردد.

نخست مى‌گوید: «به بندگانم از مهمان‌هاى ابراهیم خبر ده» (وَ نَبِّئْهُمْ عَنْ ضَیْفِ إِبْراهِیمَ).

گرچه «ضَیْف» در اینجا به صورت مفرد است، ولى، همان گونه که بعضى از مفسران بزرگ گفته‌اند «ضَیْف» هم معنى مفرد دارد و هم معنى جمع (مهمان و مهمانان).

این مهمان‌هاى ناخوانده، همان فرشتگانى بودند که «به هنگام وارد شدن بر ابراهیم، به صورت ناشناس، نخست بر او سلام گفتند» (إِذْ دَخَلُوا عَلَیْهِ فَقالُوا سَلاماً).

ابراهیم (علیه السلام) آن گونه که، وظیفه یک میزبان بزرگوار و مهربان است براى پذیرایى آنها آماده شد و غذاى مناسبى فوراً فراهم ساخت، اما هنگامى که سفره غذا گسترده شد، میهمان‌هاى ناشناس، دست به غذا دراز نکردند، او از این امر وحشت کرد و وحشت خود را کتمان ننمود، با صراحت به آنان گفت: «ما از شما ترسانیم» (قالَ إِنّا مِنْکُمْ وَجِلُونَ).

این ترس، به خاطر سنتى بود که در آن زمان و زمان‌هاى بعد، و حتى در عصر ما در میان بعضى از اقوام معمول است که، هر گاه کسى نان و نمک کسى را بخورد، به او گزندى نخواهد رساند، و خود را مدیون او مى‌داند و به همین دلیل، دست نبردن به سوى غذا، دلیل بر قصد سوء و کینه و عداوت است.

برای مطالعه بیشتر، به بخش متن، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را در مورد نتیجه استخاره صفحه ۲۶۵ با ما به اشتراک بگذارید.

نکته مهم پیرامون رعایت حقوق مادی و معنوی

هر گونه برداشت از متن، اصطلاحات و … به هر شکل حتی در صفحات مجازی و اینترنت و فروشگاه‌های کتاب‌های اینترنتی، pdf و … فقط با معرفی منابع و سایت‌های زیر جایز است.

امتیاز

جواب استخاره صفحه ۲۶۵ شامل آیه ۵۲ سوره حجر بر اساس قرآن کریم خط عثمان طه به همراه توضیح و تفسیر

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *