نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد_۶۰۰bf3b49e2ae.jpeg
نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد_۶۰۰bf3b49e2ae.jpeg

نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد

نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ قرآن کریم به همراه متن، ترجمه و تفسیر آیه ۱ سوره رعد و شامل جواب کلی استخاره، معامله و ازدواج، خدمتتان تقدیم می‌گردد.

نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد آیه ۱

نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد آیه ۱، از معنی آیه بسیار خوب است.

با توکل به خداوند متعال، و توسل بر محمد و آل محمد (ص) این کار را بدون دلواپسی انجام دهید، ان شاء الله تعالی هرگز پشیمانی ندارد.

برای مطالعه پاسخ استخاره سایر صفحات همراه با توضیح به لینک زیر مراجعه نمایید، یا در سایت جستجو کنید:
جواب استخاره با قرآن خط عثمان طه

متن و ترجمه آیه ۱ سوره رعد

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ المر ۚ تِلْکَ آیَاتُ الْکِتَابِ ۗ وَالَّذِی أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ الْحَقُّ وَلَٰکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یُؤْمِنُونَ (سوره رعد، آیه ۱)

*به نام خداوند بخشنده مهربان* المر، این‌ها آیات کتاب الهى است؛ و آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده، حق است؛ هر چند بیشتر مردم ایمان نمى‌آورند.

نتیجه استخاره صفحه 249 سوره رعد آیه 1
نتیجه استخاره صفحه ۲۴۹ سوره رعد آیه ۱

تفسیر آیه ۱ سوره رعد

در ادامه پاسخ استخاره صفحه ۲۴۹ به تفسیر آیه ۱ سوره رعد می‌پردازیم.

بار دیگر به حروف مقطّعه قرآن که در ۲۹ سوره آمده است در آغاز این سوره برخورد مى‌کنیم، منتهى حروف مقطّعه‌اى که در اینجا ذکر شده در واقع ترکیبى است از «الم» که در آغاز چند سوره آمده و «الر» که در آغاز چند سوره دیگر بیان شده و در واقع این تنها سوره‌اى است که در آغاز آن حروف (المر) دیده مى‌شود.

از آنجا که به نظر مى‌رسد حروف مقطّعه آغاز هر سوره پیوند مستقیمى با محتواى آن سوره دارد، احتمال دارد این ترکیب که در آغاز سوره رعد است، اشاره به این باشد که محتواى سوره رعد جامع محتواى هر دو گروه از سوره‌هایى است که با «الم» و «الر» آغاز مى‌شود. اتّفاقاً دقّت در محتواى آن سوره‌ها این موضوع را تأیید مى‌کند.

درباره تفسیر حروف مقطّعه قرآن تاکنون در آغاز سوره‌هاى بقره و آل عمران و اعراف بحث‌هاى مشروحى داشتیم که نیازى به تکرار آنها نمى‌بینیم.

به هرحال نخستین آیه این سوره از عظمت قرآن سخن مى‌گوید: «این آیات کتاب (آسمانى) است» (تِلْکَ آیَاتُ الْکِتَابِ). «و آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده حقّ است» (وَالَّذِى أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ الْحَقُّ).

و تردیدى در آن نیست، زیرا بیان کننده حقایق عینى جهان آفرینش و روابط آن با انسان‌هاست. حقّى است که با باطل آمیخته نشده و به همین دلیل نشانه‌هاى حقّانیّتش از چهره‌اش هویداست و نیاز به استدلال بیشترى ندارد.

«ولى بیشتر مردم ایمان نمى آورند» (وَ لَـکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لاَ یُؤْمِنُونَ).

چراکه اگر انسان را به حال خودش واگذارند و پیروى از معلّمى پاکدل که در مسیر زندگى، هدایت و تربیّتش کند را نپذیرد و همچنان در پیروى از هوس‌ها آزاد باشد، غالباً راه را گم کرده و به بیراهه مى‌رود. امّا اگر مربّیان الهى و هادیان راه حق، امام و پیشواى آنها باشند و او خود را در اختیارشان بگذارد، اکثریّت به راه حق مى‌روند.

برای مطالعه بیشتر، به بخش متن، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را در مورد جواب استخاره صفحه ۲۴۹ با ما به اشتراک بگذارید.

نکته مهم پیرامون رعایت حقوق مادی و معنوی

هر گونه برداشت از متن، اصطلاحات و … به هر شکل حتی در صفحات مجازی و اینترنت و فروشگاه‌های کتاب‌های اینترنتی، pdf و … فقط با معرفی منابع و سایت‌های زیر جایز است.

امتیاز

جواب استخاره صفحه ۲۴۹ شامل آیه ۱ سوره رعد بر اساس قرآن کریم خط عثمان طه به همراه توضیح و تفسیر

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *