اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ سوره هود_۶۰۰d45de2b7f6.jpeg

نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ سوره هود

نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ قرآن کریم به همراه متن، ترجمه و تفسیر آیه ۹۸ سوره هود و شامل جواب کلی استخاره، معامله و ازدواج، خدمتتان تقدیم می‌گردد.

نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ سوره هود آیه ۹۸

نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ سوره هود آیه ۹۸، از معنی آیه بسیار بد است.

انجام این کار بسیار شوم است و جز ضرر و درد سر و بدبختی، نتیجه ای ندارد، هرگز به طرف این کار نروید که به سرگردانی و پشیمانی دچار می‌شوید.

برای مطالعه پاسخ استخاره سایر صفحات همراه با توضیح به لینک زیر مراجعه نمایید، یا در سایت جستجو کنید:
جواب استخاره با قرآن خط عثمان طه

متن و ترجمه آیه ۹۸ سوره هود

یَقْدُمُ قَوْمَهُ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فَأَوْرَدَهُمُ النَّارَ ۖ وَبِئْسَ الْوِرْدُ الْمَوْرُودُ (سوره هود، آیه ۹۸)

روز قیامت، او در پیشاپیش قومش خواهد بود؛ و (به جاى چشمه‌هاى زلال بهشت) آنها را وارد آتش مى کند؛ و چه بد آبشخورى است (آتش)، که بر آن وارد مى‌شوند!

نتیجه استخاره صفحه 233 سوره هود آیه 98
نتیجه استخاره صفحه ۲۳۳ سوره هود آیه ۹۸

تفسیر آیه ۹۸ سوره هود

در ادامه پاسخ استخاره صفحه ۲۳۳ به تفسیر آیه ۹۸ سوره هود می‌پردازیم.

و از آنجا که روز رستاخیز، هر قوم و ملت و گروهى، با رهبر خویش وارد محشر مى‌شوند، و پیشوایان این جهان، پیشوایان آن جهانند، مى‌فرماید: «فرعون نیز که رهبر گمراهان عصر خود بود، در پیشاپیش قومش وارد صحنه قیامت مى‌شود» (یَقْدُمُ قَوْمَهُ یَوْمَ الْقِیامَهِ).

اما به جاى این که، این پیشوا پیروان خود را در آن گرماى سوزان به سوى چشمه گوارائى از آب زلال ببرد «آنها را به آتش دوزخ وارد مى‌سازد» (فَأَوْرَدَهُمُ النّارَ). «و چقدر زشت و ناپسند است که، آتش، آبشخورگاه انسان باشد که بر آن وارد گردد» (وَ بِئْسَ الْوِرْدُ الْمَوْرُودُ). همان چیزى که به جاى تسکین عطش، تمام وجود انسان را مى‌سوزاند، و در عوض سیراب کردن بر تشنگیش مى‌افزاید.

باید توجه داشت که، «ورود» در اصل به معنى حرکت به طرف آب، و نزدیک شدن به آن است، ولى بعداً، به هر نوع داخل شدن بر چیزى کلمه «ورود» اطلاق شده است.

«وِرد» (بر وزن ذِکْر) به معنى آبى است که انسان بر آن وارد مى شود، و به معنى ورود بر آب نیز آمده است. و «مَوْرُود» به معنى آبى است که بر آن وارد مى شوند (اسم مفعول است). بنابراین، معنى جمله «وَ بِئْسَ الْوِرْدُ الْمَوْرُودُ» چنین مى شود: «آتش، بد آبشخورگاهى است که بر آن وارد مى شوند».

ذکر این نکته نیز لازم به نظر مى رسد که، جهان پس از مرگ ـ همان گونه که قبلاً هم اشاره کرده‌ایم ـ عالمى است که اعمال و افعال ما در این دنیا در مقیاس وسیعى در آنجا مجسم مى‌شود، خوشبختى‌ها و بدبختى‌هاى آن جهان پرتوى است از کارهاى ما در این جهان، آنها که در اینجا رهبران بهشتیان بودند، در آنجا نیز گروه ها را به سوى بهشت و سعادت مى‌برند، و آنها که رهبر ستمگران، گمراهان و دوزخیان بودند، در آنجا نیز پیروان خود را به سوى جهنم مى‌برند، و خود جلودار آنها هستند!.

برای مطالعه بیشتر، به بخش متن، ترجمه و تفسیر قرآن کریم در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را در مورد جواب استخاره صفحه ۲۳۳ با ما به اشتراک بگذارید.

نکته مهم پیرامون رعایت حقوق مادی و معنوی

هر گونه برداشت از متن، اصطلاحات و … به هر شکل حتی در صفحات مجازی و اینترنت و فروشگاه‌های کتاب‌های اینترنتی، pdf و … فقط با معرفی منابع و سایت‌های زیر جایز است.

۰

امتیاز

جواب استخاره صفحه ۲۳۳ شامل آیه ۹۸ سوره هود بر اساس قرآن کریم و خط عثمان طه به همراه توضیح و تفسیر

User Rating: ۴.۷۶ ( ۱۶ votes)

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot