ناپریوین قطره استریل چشمی_5e5a44d1571df.jpeg
ناپریوین قطره استریل چشمی_5e5a44d1571df.jpeg

ناپریوین قطره استریل چشمی

ناپریوین قطره استریل چشمی

 قطره چشم ناپریوین

ناپریوین یکی از پرمصرف ترین قطره های چشمی است. ممکن است زمانی که به دلایلی مانند خشکی چشم یا قرمزی چشم یا عفونت های چشمی وقتی به چشم پزشک مراجعه می کنید برای مداوا قطره های چشمی را برای شما تجویز کند.قطره چشم محلولی آبی یا روغنی است که در محیطی کاملا استریل‌شده تولید می‌شود. یکی از این قطره ها ناپریوین یا نفازولین است که برای احتقان، تحریک و خارش و قرمزی چشم استفاده می شود.

ناپریوین

ناپریوین

قطره چشمی ناپریوین به عنوان یک منقبض کننده عروق موضعی به منظور تسکین موقتی قرمزی ناشی از ناراحتی های خفیف چشمی مانند آلرژی ناشی از گرده، سرما، گرد و خاک، هوای آلوده، دود، باد، شنا کردن  و استفاده از لنز های تماسی به کار می رود.نفازولین یک آمین مقلد سمپاتیک است که با تحریک مستقیم گیرنده های آلفای موجود در شریانچه ها، موجب تنگ شدن این عروق و رفع احتقان چشم یا بینی می گردد.

قرمز شدن چشم اغلب نشانه مشکلات دیگری همچون خشکی چشم ها، کم خوابی و زیاده روی در چکاندن قطره های مخصوص چشم است.

این قطره در مواردی که افراد دارای پركاری تیروئید، بیماری قلبی،  فشار خون بالا ، دیابت هستند باید با احتیاط مصرف شود. معمولا یک قطره از این دارو هر سه یا چهار ساعت استفاده می‌شود. اگر هنگام مصرف قطره دچار تاری دید، درد چشم یا تورم پلک شدید حتما مصرف دارو را متوقف کنید و به پزشك مراجعه نمایید . دارو را بیش از مقدار توصیه شده مصرف نكنید.قطره های چشمی را در یخچال نگهداری کنید و بهتر است خودسرانه و بدون تجویز پزشک از آن‌ها استفاده نشود.

برای مصرف قطره های چشم ابتدا دست خود  را با آب و صابون بشورید ، سپس سر را به عقب برده و پلک تحتانی را به سمت پایین بکشید تا فضایی برای ریختن قطره ایجاد شود. قطره را در داخل فضا ریخته و چشم خود را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *