اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
نامزدهای ریاست جمهوری نباید وعده های غیرعملی بدهند_60ba4c7711df9.jpeg
نامزدهای ریاست جمهوری نباید وعده های غیرعملی بدهند_60ba4c7711df9.jpeg

نامزدهای ریاست جمهوری نباید وعده های غیرعملی بدهند

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از خبرگزاری مهر: حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نامزدها نباید وعده های غیرعملی بدهند، گفت: گذشته درس بزرگی برای آینده است. روحانی وعده های عجیب و غریبی داد مبنی بر اینکه ۱۰۰ روزه مشکلات اقتصادی، مسکن و تحریم ها را حل خواهد کرد اما عملکرد همین فرد موجب تورم دورقمی شد و امروز می گویند ما کاری کردیم که قحطی نشود!

نماینده مردم محلات در مجلس تأکید کرد: نامزدها وعده هایی بدهند که در صورت عدم تحقق آن شرمنده مردم نشوند، مردم آگاه هستند و ظرفیت های کشور را می شناسند. نامزدی که وعده می دهد دو ماه آینده یارانه ها را دو تا سه برابر افزایش می دهد باید اعلام کند چگونه می خواهد چنین کاری را انجام دهد. این وعده دروغ است، زیرا سقف بودجه بسته شده و تا پایان سال نمی توان چنین کاری را انجام داد.

وی با بیان اینکه بعضی وعده ها غیرقابل توجیه هستند، گفت: نامزدی که تصور می کند با دادن وعده های غیرتحقق می تواند رأی جمع کند به شعور مردم توهین کرده است. نامزدها باید برنامه دقیق خود را برای کاهش تورم، جمع آوری نقدینگی ارائه کنند، زیرا نقدینگی منشاء تورم است و روزانه ۲ هزار میلیارد به حجم نقدینگی کشور اضافه می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به کارنامه و برنامه نامزدها می توان وعده های آنها از نظر قابل تحقق بودن یا غیر قابل تحقق بودن را بررسی کرد. کارنامه نامزدها نشان می دهد که آنها توانایی اجرای وعده هایشان را دارند یا خیر.

سلیمی افزود: برخی نامزدها شعارهایی را می دهند که به آن اعتقاد ندارند، این اقدام برای فریب مردم است و موجب آلوده شدن فضای انتخابات به دروغ و ریا می شود.

وی تأکید کرد: با این وعده ها، مشارکت و آرای نامزدها افزایش نمی یابد. مردم زمانی که صداقت و برنامه های دقیق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نامزدها را ببینند، به آنها اعتماد خواهند کرد.

سلیمی گفت: نامزدها برای اثبات صداقت خود باید عناصر اصلی کابینه شان را معرفی کنند. معاون اول، وزرای امور خارجه، کشور، اقتصاد و صمت و رئیس کل بانک مرکزی از عناصر اصلی هر کابینه هستند.

وی ادامه داد: این کار باعث می شود سهم خواهی ها کاهش یابد و فرصت طلبان، خود را از ستادهای انتخاباتی جمع کنند.

نوشته های مشابه

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *