اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
میکس قهوه  محبوب خود را بسازید_ قسمت دوم میکس قهوه اسپرسو_603101b887ff8.jpeg

میکس قهوه محبوب خود را بسازید_ قسمت دوم میکس قهوه اسپرسو

تا حدودی تمام تلاش خود را کردیم در مقاله میکس قهوه محبوب خود را بسازید تمام نکات اساسی و کلی در مورد میکس قهوه بیان کنیم و فهمیدیم ترکیب قهوه برای رسیدن به تعادل و در واقع داشتن قهوه ای ایده آل می باشد.

در این مطلب تمام تجربه های خود در کافی مافی در مورد میکس قهوه های پر طرفدار را با ذکر جزئیات خدمت شما عزیزان ارئه می کنیم تا بتوانیم سهم کوچکی در لذت بردن از این نوشیدنی شگفت انگیز داشته باشیم.

میکس قهوه اسپرسو پرکافئین

میکس قهوه

پس از دقت به نکات گفته شده می رسیم به موضوع اصلی که همان میکس قهوه پرکافئین است.

برای درست کردن میکس اسپرسو پرکافئین باید با ترکیبی از دانه های روبوستا به میکس قهوه موردنظر خود دست پیدا کنید و ترجیحا نباید از دانه های عربیکا استفاده کنید.

حتما به اینکه تعداد بالایی از انواع قهوه را همزمان در یک میکس استفاده نکنید دقت کنید قبول کنید این موضوع به داشتن میکس خوب، کمکی به شما نمی کند. همانطور که در مطلب قبل گفته شده نهایتا از 4 الی 5 نوع قهوه در میکس خودتون استفاده کنید.

به طور مثال یک مدل میکس قهوه کافئین بالا تلخ رایج در کافی شاپ ها ترکیبی از قهوه های زیر است:

قهوه پی بی دارک + قهوه چری دارک + قهوه ویتنام دارک +قهوه اندونزی دارک + قهوه جاوا دارک

در این میکس 3 اشتباه رایج اتفاق افتاده است

1_ از پی بی و چری اندونزی و جاوا که هم ویژگی وهم نژاد یکسان دارند همزمان استفاده شده است.

2_ از 6 نوع قهوه همزمان استفاده شده است.

3_ از قهوه های مدیوم اصلا استفاده نشده است همانطور که گفته شده میکس ایده آل کاملا تلخ و پر کافئین ترکیبی از دانه های روست دارک و روست مدیوم می باشد و برای دستگاه های صنعتی ما باید 20% از دانه هایی با روست مدیوم و برای دستگاه ها نیمه صنعتی 30% از این نسبت استفاده کنیم .

دقت به این نکته که اگر کامل دارک استفاده کنید یک قهوه بدون خامه و بدون عطر قهوه که کامل بوی سوختگی می دهد درست کرده اید و که قهوه شما غلظت پائینی دارد اصطلاحا” یه آب سیاه پر از کربن “درست کرده اید.

و همین طور در میکس های مدیوم شما مجازیدبین 20 تا 30 درصد قهوه های روست دارک استفاده کنید که بوی خامی ندهد.

میکس قهوه اسپرسو های پرطرفدار

میکس قهوه

میکس قهوه اسپرسو پر کافئین تلخ

( چری مدیوم یا پی بی مدیوم 30%)+ ( ویتنام دارک 30%) + ( اندوزی دارک یا جاوا دارک 40%) =100% میکس اسپرسو پر کافئین تلخ

میکس اسپرسو پر کافئین کم تلخ

( چری مدیوم یا پی بی مدیوم 35% ) + (اندونزی مدیوم یا جاوا مدیوم 35%) +(ویتنام دارک 30%)=100% میکس اسپرسو پر کافئین کم تلخ

میکس اسپرسو پر کافئین تلخی میانه

( چری مدیوم یا پی بی مدیوم 25% ) + (اندونزی مدیوم یا جاوا مدیوم 25% ) + (50% ویتام دارک ) =100% میکس اسپرسو پر کافئین تلخی میانه

برای میکس اسپرسو قهوه های عربیکا کاملا این نسبت ها  فرق دارد وقتی شما میخواهید از عطر و بوی عربیکا درون فنجون بهره ببرید باید این رو در ابتدا در نظر بگیرید  که تعداد عربیکا هایی که استفاده میکنید از1نوع باشد نهایتا 2 نوع  فراتر نرود.

دلیل اینکه میگویم 1 نوع نهایتا 2 نوع  این است چون شما از این میکس اسپرسو خواهان عطر وبوی بالا می باشید.

در این نوع میکس قهوه حداقل  70% آن را عربیکا تشکیل داده است به طور مثال شما از کلمبیا سوپرمو استفاده میکنید اگر کلمبیا را به تنهایی استفاده کنید بوی کلمبیا کاملا غالب بوده و عطر کلمبیا کامل چشم گیر میباشد حالا اگر شما قهوه کلمبیا را 35% زده قهوه گواتمالا را هم 35% بزنید  معلوم نیست که حتما عطر بویی دلنشین بدهد باید با آزمایش کردن و صحیح و خطا باید به این عطر و بوی دلنشین برسید.

پس نتیجه میگیریم برای میکس قهوه های عربیکا ترجیحا بهتر است از 1 نوع عربیکا استفاده کنیم تا بوی عربیکا ما قالب باشد.

اگر میخواهید از دو مدل قهوه عربیکا در میکس قهوه خود استفاده کنید ترجیحا از دانه های قهوه عربیکای تولید شده در دو کشور یک اقلیم استفاده کنید یا به عبارتی هر دو را قهوه های عربیکا آفریقا یا آمریکای استفاده کنید.بخاطر اینکه از نظر عطر و بو توی یه دسته تقسیم شده باشند که خیلی از نظر عطر و طمع متفاوت نباشند.

یکی از میکس قهوه اسپرسو های پرطرفدار ما که با استقبال بالایی هم مواجه شده است میکس اسپرسو 30 درصد عربیکا می باشد که در زیر آن را کامل براتون توضیح می دهیم.

میکس اسپرسو 30 درصد عربیکا

 

میکس قهوه

( 30% قهوه عربیکا طبق سلیقه خودتان ) + (30% قهوه چری میدوم ) + ( 40% قهوه اندونزی یا قهوه جاوا مدیوم )  =میکس 30 درصد قهوه عربیکا

میکس 70% عربیکا اگر خواستید بزنید به این نکته توجه داشتبه باشید که برای 30 % روبوستا حتما روبوستا پر خامه انتخاب کنید که بتونید با 30% روبوستا بیشترین کرما یا همون خامه را از میکس قهوه  عصاره گیری کنید.

بعضی کافه ها یا قهوه فروشی ها میکس های 100% عربیکا رو انتخاب میکنند که برای اون هم باید بنابر بر تجربه ما  از 1 الی 2 نوع استفاده کرد و نباید در این میکس انتظار کافئین بالا و خامه خوب را انتظار داشت برای بدست آوردن خامه راهکاری هست که درجه آسیاب رو در ریز ترین حالت ممکن می گذارند و مجبور هستند کمتر کنند تا قهوه درون دستگاه گیر نکند در این حالت خامه بیشتری استخراج میشود ولی باید حواستان باشد قهوه شما زود تر از تایم معمول می سوزد و باید زودتر آب اسپرسوساز را قطع کنید.

و حواسمان باشد وقتی عربیکا استفاده میکنیم با دون های روبوستا دارک میکس رو خراب نکنیم چون اگر عربیکا رو با دارک میکس کنیم بوی عربیکا ما زیر بوی سوختگی دارک پنهان شده و هزینه ما برای عربیکا و خوش عطر شدن به هدر میرود.

میکس عربیکا روبوستا میانه

یکی از محبوب ترین میکس ها میکس 50% عربیکا + 50% روبوستا میباشد که این میکس هم کافئین متوسطی دارد هم اینکه عطر و بوی خوبی دارد در صورت استفاده از عربیکا با کیفیت که یک مثال برایتان میزنیم

50% عربیکا گواتمالا + 25% پی بی + 25 % جاوا یا اندونزی = 100% میکس عربیکا روبوستا میانه

حال شما با رعایت نکات بالا همراه با چند بار تجربه می توانید شروع به ساخت میکس قهوه محبوب خودتان کنید و البته ما هم در مطلب بعدی قهوه ترک ، فرانسه و نسل سوم را نسبت به تجربیات چند ساله خود در میکس انواع قهوه های مختلف در کاف مافی در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت. این مطالب تجربیات آقای سید محمد میرهاشمی بوده و هیچ منبع داخلی یا خارجی ندارد

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot