اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

میلرلایت بهتره یا میل چیمپ؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟

میلرلایت و میل چیمپ دو تا از بهترین سرویس های ایمیل مارکتینگ در دنیا هستند که در کشور ما نیز طرفدارهای زیادی را به خود اختصاص داده اند. تقریبا می توان گفت هر کسی که قصد استفاده از بازاریابی ایمیلی در کسب و کار خود را دارد بعید است با میلرلایت آشنا نباشد. میلرلایت که کمی کار کردن با آن ساده است و میشه گفت همه چیز برای استفاده آسان از آن محیا است بیشتر برای افراد مبتدی مناسب تر است.

اما میل چیمپ کمی حرفه ای تر است. شاید هر کسی که به تازگی قصد راه اندازی سیستم ایمیل مارکتینگ را برای کسب و کار اینترنتی خود داشته باشد و شناخت کافی از سیستم های ایمیل مارکتینگ نداشته باشد استفاده از میل چیمپ کمی برایش سخت و خسته کننده باشد.

در این مقاله قصد دارم این دو سرویس خوب ایمیل مارکتینگ که در کشور ما هم کاربران زیادی دارند را مورد بررسی قرار دهم. پس اگر می خواهید بدانید کدام یک بهتر است و کدامشان می توانند نیازهای شما را به خوبی بر طرف کنند تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

 

یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از اینکه به سراغ بررسی میلرلایت و میل چیمپ برویم اجازه دهید امکاناتی که یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب باید در اختیار ما قرار دهد را بررسی کنیم. البته امکاناتی که سیستم های ایمیل مارکتینگ برای کاربران خود فراهم کرده اند زیاد است به همین خاطر سعی می کنم مهمترین و کاربردی ترین امکاناتی که یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب باید در اختیار ما قرار دهد را عنوان کنم.

 

1.ویرایشگر متن ایمیل

هر سرویس ایمیل مارکتینگی باید ویرایشگر متن ایمیل حرفه ای داشته باشد که به راحتی با درگ اند دراپ کردن اجزای آماده بتوان محتوای ایمیل را ساخت و آماده کرد.

 

نوشته های مشابه

2.مدیریت اعضای لیست ایمیل

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های سیستم های ایمیل مارکتینگ مدیریت لیست اعضا به صورت حرفه ای است. یعنی بتوان از طریق لیست های جداگانه مشترکین لیست ایمیل ها را مدیریت کرد. این مدیریت باید به صورتی باشد که امکان جداسازی بخشی از ایمیل های یک لیست فراهم شود تا برای زمان هایی که قصد ارسال ایمیل های خاص را داشته باشید بتوانید از این ویژگی استفاده کنید. مثلا قصد ارسال ایمیل فقط برای اعضایی از لیست مان را داریم که تا الان ایمیل های ما را فقط یک بار باز کرده اند!

 

3.فرم های آماده برای دریافت اطلاعات تماس کاربران

یکی دیگر از مهمترین امکاناتی که یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب باید در اختیار ما قرار دهد این است که فرم های آماده ای را برای دریافت ایمیل و دیگر اطلاعات تماس کاربران سایت مان برای ما فراهم سازد. مثلا فرم عضویت در خبرنامه یا فرم های آماده صفحات فرود

 

4.پیگیری کمپین های ارسالی

پیگیری ایمیل هایی که ارسال شده اند در بازاریابی ایمیلی خیلی مهم و واجب است. سیستمی که قصد استفاده از آن را دارید باید از این ویژگی برخوردار باشد. پیگیری لحظه به لحظه ای ایمیل های ارسالی و تحلیل کاربرانی که ایمیل ها را دریافت کرده اند بسیار مهم است.

 

5.ارسال ایمیل های گروهی

البته ارسال ایمیل های گروهی که یکی از اصلی ترین ویژگی های سیستم های ایمیل مارکتینگ است. ولی منظور این است که ارسال ایمیل ها به صورت حرفه ای انجام شود. مثلا ارسال ایمیل ها در بازه زمانی خاص یا ارسال ایمیل ها به روش A/B تست انجام شود.

 

6.سیستم اتوماتیک سازی

میشه گفت سیستم اتوماتیک سازی در سرویس های ایمیل مارکتینگ یکی از ویژگی هایی است که بازاریابی ایمیلی را برای خیلی ها بسیار محبوب و کار کردن با آن را آسان کرده است. همه چیز به صورت اتوماتیک انجام می شود. به نظر من بهترین ویژگی یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب این است که بتوان از طریق آن کمپین ها و قیف های فروش حرفه ای ساخت.

 

7.قابلیت توسعه

سیستم های ایمیل مارکتینگ باید توانایی ارتباط با دیگر سیستم ها مثل سیستم ها سایت ساز وردپرس یا ووکامرس را داشته باشند. در بعضی از مواقع ممکن است لازم باشد لیست ایمیلی را مثلا در میلرلایت به یکی از افزونه های وردپرس برای مدیریت بهتر کاربران اتصال داد. در کل یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب باید قابلیت توسعه را حتما داشته باشند.

 

همانطور که خدمت شما عرض کردم امکانات و ویژگی های سیستم های ایمیل مارکتینگ زیاد هستند که سعی کردم مهمترین آن ها را به شما معرفی کنم. در واقع می توان گفت سیستمی که این امکانات را در اختیار شما قرار دهد تا حدودی می تواند نیازهای شما را رفع کند. وگرنه ارائه قالب های ایمیل آماده یا تشخیص ایمیل های غیر واقعی از واقعی می توان گفت به صورت پیشفرض روی همه سرویس های ایمیل مارکتینگ در دنیا وجود دارد.

پیشنهاد می کنم مقاله معرفی بهترین سایت های ایمیل مارکتینگ را حتما بخوانید.

 

میلرلایت بهتره یا میل چیمپ؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟

در ادامه قصد دارم میلرلایت و میل چیمپ را با هم مقایسه کنم و نقاط ضعف و قوت هر یک را عنوان کنم. در انتها خودتان باید قضاوت کنید که از کدام یک می توانید بهتر و راحت تر استفاده کنید.

 

میلرلایت

میلرلایت

همانطور که می دانید میلرلایت در کشور ما بسیار محبوب است. از رتبه الکسای ایران این سایت می توان به این قضیه پی برد. جالب است بدانید این سیستم ایمیل مارکتینگ محبوب ما ایرانی ها در کل دنیا آنطور که در ایران محبوب است محبوب نیست! در بسیاری از مقایسه های بهترین سیستم های ایمیل مارکتینگ در دنیا اسمی از میلرلایت در لیست مقایسه ها دیده نمی شود.

 

امکانات و مزایای میلرلایت

میلرلایت برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. می توان گفت از میلرلایت به سادگی می توان برای مدیریت لیست ها و ساخت و ارسال ایمیل ها استفاده کرد. تمام ویژگی هایی که یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب باید داشته باشد در میلرلایت موجود است. از مدیریت حرفه ای لیست ایمیل ها گرفته تا ارسال ایمیل های کاملا هدفمند. ولی قصد دارم به نقاط قوت این سیستم محبوب اشاره کنم.

 

1.فرم های آماده

فرم های آماده ای که میلرلایت در اختیار کاربرانش قرار می دهد کاملا کار را برای ما آسان کرده است. توسط این فرم ها بدون استفاده از افزونه خاصی می توانیم لندینگ پیج های خود را بسازیم. به راحتی می توانیم طبق میل و علاقه خودمان فرم ها را ویرایش کنیم بدون اینکه نیازی به کد نویسی داشته باشیم.

 

2.سیستم اتوماتیک سازی آسان ایمیل ها

با استفاده از سیستم اتوماتیک سازی (Automation) می توانیم به راحتی ایمیل های زمانبندی شده خود را بسازیم و برای کاربرانمان ارسال کنیم. کار کردن با سیستم اتوماتیک سازی ایمیل ها در میلرلایت خیلی ساده است. یعنی همه چیز کاملا مشخص است. حتی افراد مبتدی هم می توانند از این سیستم به سادگی استفاده کنند.

به عنوان مثال می توان جریانی ایجاد کرد تا هر کسی که ایمیلش را در یکی از لیست های مشخص ما قرار داد ایمیلی برای او ارسال شود. اگر روی لینک داخل ایمیل کلیک کرد ایمیل دیگری برای او ارسال شود و اگر روی لینک کلیک نکرد ایمیل او به لیست دیگری انتقال داده شود و دوباره وارد جریان دیگری شود.

شرط ها و اکشن ها به راحتی توسط هر شخص مبتدی می تواند تنظیم شود. البته این فقط یک مثال ساده بود توسط سیستم اتوماتیک سازی ایمیل ها در میلرلایت میشه کارهای حرفه ای تری انجام داد. فقط برای ساخت کمپین جذاب و هدفمند باید کمی فکر شود.

 

3.ارتقاء آسان حساب کاربری

یکی از بهترین ویژگی های میلرلایت داشتن نماینده فروش در ایران است. شرکت کارزار نماینده رسمی میلرلایت در ایران است که به راحتی با مراجعه به سایت این شرکت می توان برای ارتقای حساب کاربری خود اقدام کنید. دیگر نیازی نیست کارت اعتباری خارجی داشته باشید یا برای پرداخت مبالغ ارزی از سایت های واسط استفاده کنید.

 

4.قیمت پایین

قیمت پایین پلن های میلرلایت از دیگر مزیت های خوب آن نسبت به دیگر رقبایش است. البته این به خاطر این است که میلرلایت فقط امکانات ضروری را به شما ارائه می دهد. ولی سرویس های دیگر به خاطر اینکه امکانات بیشتر و حرفه ای تری را ارائه می دهند قیمت آن ها بیشتر از میلرلایت است. البته به نظر من دیگر سرویس های ایمیل مارکتینگ، مناسب برای شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ است. ولی کسب و کارهای کوچک بهتر است از میلرلایت استفاده کنند.

پیشنهاد می کنم ویدئوی آیا ایمیل مارکتینگ در ایران مرده است؟ را هم ببینید.

 

معایب میلرلایت

شاید پیشرفته نبودن گزارش گیری کمپین های ارسالی میلرلایت یکی از معایب آن باشد. چون از طریق گزارش کمپین های ارسال شده فقط اطلاعات کمی مثل چه ایمیل هایی کمپین شما را باز کرده یا کلیک کرده اند و یا اینکه چه کسانی از لیست شما خارج شده اند یا ایمیل شما را اسپم کرده اند به شما می دهد. در صورتی که در میل چیمپ خیلی حرفه ای تر می توانید کمپین های ارسالی خود را آنالیز کنید که در ادامه به آن اشاره می کنم.

 

میل چیمپ

سیستم ایمیل مارکتینگ میل چیمپ به خاطر امکانات زیادی که دارد ابزاری مناسب برای کسب و کارهای بزرگ و حرفه ای است. با توجه به رتبه الکسای 177 آمریکای این سایت می توان به محبوبیت این سرویس ایمیل مارکتینگ در کشور آمریکا پی برد.

میل چیمپ به خاطر حرفه ای بودنش برای تازه کارها و افراد مبتدی ابزار خوبی نیست! حتی در بسیاری از مواقع اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید به مشکل بر خواهید خورد و بعضی از قسمت ها باعث سردرگمی شما می شود. در ادامه در مورد مزایا و معایب و همچنین مشکلاتی که این سرویس ایمیل مارکتینگ برای من ایجاد کرد اشاره خواهم کرد.

پیشنهاد ویژه همیار وب : آموزش ایمیل مارکتینگ از صفر تا صد

 

مزایا و امکانات میل چیمپ

یکی از مزیت هایی که هر کسی را به استفاده از این سرویس ایمیل مارکتینگ راغب کرده است 2000 ایمیل رایگانی است که میل چیمپ به عنوان هدیه به هرکسی می دهد. یعنی می توان لیستی شامل 2000 ایمیل در میل چیمپ ایجاد کرد و از آن به صورت دائم استفاده کرد. البته ناگفته نماند میلرلایت هم به عنوان هدیه 1000 ایمیل رایگان به صورت مادام العمر به هر کاربر اهدا می کند.

اما اگر از این مورد صرف نظر کنیم میل چیمپ مزایای بیشتری دارد که در ادامه به آنها می پردازم :

 

1.اتوماسیون قدرتمند

یکی از بهترین ویژگی های میل چیمپ سیستم اتوماسیون قدرتمند برای کسب و کارهای آنلاین است. به صورت کاملا حرفه ای می توانید سیستمی اتوماتیک بسازید تا از طریق آن بر اساس رفتار، تنظیمات و فروش قبلی، مشتریانتان را هدف قرار دهید. به عنوان مثال می توانید مشتریانی که بدون خرید فروشگاه اینترنتی شما را ترک کرده اند را شناسایی کنید و دوباره با پیشنهاد ویژه بهتر به فروشگاه اینترنتی خود باز گردانید. البته برای ساخت اتوماسیون های این چنینی باید ابتدا فروشگاه خود را به میل چیمپ توسط افزونه های ارائه شده متصل کنید و سپس از ویژگی های آن استفاده کنید.

 

2.سیستم پیشرفته آنالیز کمپین ها

سیستم آنالیز و پیگیری کمپین ها در میل چیمپ بسیار حرفه ای است. علاوه بر امکانات ساده در پیگیری ایمیل ها، میل چیمپ به شما کمک می کند تا تحلیل دقیقی از رفتار کاربران خود را داشته باشید. مثلا در چه بازه های زمانی بیشتر ایمیل ها باز شده اند و کلیک شده اند. همچنین می توانید کمپین های خود را مستقیما به گوگل آنالیتکس خود متصل کنید و وضعیت آن ها را پیشرفته تر بررسی کنید.

حتی می توانید توسط اتصال فروشگاه اینترنتی خود به میل چیمپ فروش های ایجاد شده از طریق کمپین ارسال تان را بررسی کنید. مثلا چه تعداد سفارش داده اند و چه افرادی سفارش های خود را نهایی کرده اند و مبلغ را پرداخت کرده اند. از این طریق می توانید نرخ بازگشت هزینه یا ROI هر کمپین ارسالی را به صورت حرفه ای بررسی کرد.

 

معایب میل چیمپ

سیستم ایمیل مارکتینگ میل چیمپ معایبی دارد که شاید برای افراد مبتدی معایب به حساب بیاید ولی ممکن است همین معایب برای افراد حرفه ای مهم نباشد. همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردم میل چیمپ برای حرفه ای ها است و در بسیاری از مواقع گیج کننده و باعث سردرگمی خیلی ها می شود. من هم درگیر این سردرگمی ها شده ام که در ادامه حتما به آن ها اشاره خواهم کرد. البته باز هم می گویم شاید مواردی که قرار است عنوانشان کنم برای حرفه ای ها عیب نباشد!

 

1.عدم ارائه فرم های آماده دلخواه

یکی از معایبی که میل چیمپ دارد این است که فرم های عضویت در خبرنامه و دریافت اطلاعات تماس بازدیدکنندگانی که ارائه می دهد خیلی ضعیف و ساده است. باید حتما توسط کد نویسی آن ها را به میل خود تغییر دهید. اگر کد نویسی بلد نباشید قرار دادن فرم هایی که میل چیمپ یه شما ارائه می دهد در سایت تان چندان خوشایند نیست. چون خیلی ساده و بدون گرافیک است.

برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید پیشنهاد می کنم از افزونه پاپ آپ لایه ای برای طراحی فرم های زیبای خود استفاده کنید. زمانی که فرم مورد نظر خود را ساختید باید آن را به لیست از قبل ساخته شده خود در میل چیمپ متصل کنید.

 

2.عدم ارسال ایمیل به تمام لیست ها

با میل چیمپ نمی توانید یک کمپینی درست کنید و ایمیل ارسالی خود را به تمام لیست های خود ارسال کنید. در هر ارسال فقط می توانید به یک لیست ایمیل، کمپین خود را ارسال کنید. مدت زمان زیادی وقت من گرفته شد تا فهمیدم که در هر ارسال فقط می توان به یک لیست ایمیل ارسال کرد. این یکی از بدترین معایب میل چیمپ است.

 

3.سختی کار با میل چیمپ

کلا کار با میل چیمپ کمی سخت و خسته کننده است. بارها برای من پیش آمده تا بفهمم چگونه باید با قسمتی از میل چیمپ کار کرد. به عنوان مثال فعال سازی ایمیل فعال سازی در میل چیمپ سردرگم کننده است. ولی در میلرلایت کاملا مشخص است که چه طور باید ایمیل فعال سازی را در لیست مورد نظر فعال کرد.

از طرفی خیلی نمی توان روی گرافیک و قالب ایمیل های فعال سازی و پیام های خوشامدگویی کار کرد. در واقع قالب ایمیلی که میل چیمپ در ساخت کمپین های ایمیلی ارائه می دهد را در تنظیمات ایمیل های فعال سازی ارائه نمی دهد! همچنین بعضی از گزینه ها را نمی توان حذف کرد. مثلا دکمه هایی که در در فرم خوشامد گویی قرار داده است را نمی توان حذف و تغییرشان داد!

همچنین کار با سیستم اتوماتیک سازی ایمیل ها (اتوماسیون) در میل چیمپ سخت و خسته کننده است. اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید برای شما سخت است کمپینی درست کنید و ایمیل های اتوماتیک را در جریانی که مد نظر خودتان است قرار دهید.

ولی در میلرلایت آسان است. به راحتی با کمی فکر کردن می توانید بفهمید که مثلا چه طور ایمیلی اتوماتیک درست کنید تا کسانی که وارد لیست ایمیل مورد نظر شما شدند چه پیشنهادهایی برای آن ها ارسال شود. شرط گذاشتن روی حلقه ها در میل چیمپ کمی دشوار و گمراه کننده است.

پیشنهاد می کنم این مقاله را هم بخوانید : چگونه ایمیل مارکتینگ هدفمند تری انجام دهیم؟

 

مشکل عجیب من با میل چیمپ

یکی از مشکلات عجیبی که من با میل چیمپ داشتم این بود :

زمانی که قصد تغییر متن خوشامدگویی را در ایمیلی که برای اعضایی که تازه وارد لیست شده اند را داشتم گزینه هایی که برای این مورد بود از بین رفته بود. ساعت ها داشتم می گشتم که گزینه ای که در لیست کشویی Forms and response emails مربوط به تغییر متن ایمیل اولیه بود را پیدا کنم که کلا انگار پاک شده بود!

بعد از کلی سرچ کردن در راهنمای میل چیمپ فهمیدم آن گزینه در همان باکس است ولی برای لیست مورد نظر من نبود. لیست جدیدی ساختم و دیدم آن گزینه برای لیستی که تازه ساختم ظاهر شده است. واقعا مشکل عجیبی بود بعد از اینکه به قسمت تنظیمات لیست مورد نظر مراجعه کردم دیدم Double Opt in غیر فعال شده بود و به خاطر همین بود که گزینه Opt-in Confirmation email از بین گزینه های لیست کشویی حذف شده بود. اما عجیب تر این بود که هنوز لیست مورد نظر من قابلیت Double Opt in آن فعال بود و ایمیل های تاییدیه به اعضای تازه به لیست اضافه شده ارسال می شد!

 

جمع بندی و صحبت پایانی

با این تفاسیر به نظر شما میلرلایت بهتره یا میل چیمپ؟ اگر شما بخواهید از بازاریابی ایمیلی در کسب و کار خود استفاده کنید کدام یک را برای شروع انتخاب می کنید؟ البته باز هم میل چیمپ را زیر سوال نمی برم. این سیستم ایمیل مارکتینگ در دنیا طرفدارهای زیادی دارد و کسب و کارهای اینترنتی بزرگی هستند که در حال حاضر از میل چیمپ استفاده می کنند. ولی در کل من میلرلایت را که کار با آن ساده تر است ترجیح می هم. هم ساده است هم ارزان است و بهتر از همه پشتیبانی ایران دارد.

تنها دلیل استفاده من از میل چیمپ تا الان 2000 ایمیل هدیه ای که می دهد است. بعد از پر شدن لیست 2000 تایی ایمیل هایم در میل چیمپ به سراغ میلرلایت می روم و اکانتم را ارتقاء می دهم.

پیشنهاد من برای کسب و کارهای کوچک اینترنتی استفاده از میلرلایت است. هم کار کردن با آن آسان است و هم مقرون به صرفه تر است. البته همانطور که قبلا اشاره کردم میل چیمپ و کلا دیگر سرویس های ایمیل مارکتینگ به خاطر امکانات ویژه و حرفه ای که در اختیار مشتریانشان قرار می دهند گران تر هستند.

به همین دلیل کسب و کارهای کوچک فعلا نیاز به استفاده از امکانات حرفه ای ندارند و برای شروع بهتر است از میلرلایت استفاده کنند. باز هم خودتان حق انتخاب دارید ولی من همیشه میلرلایت را ترجیح می دهم. امیدوارم از این مقاله هم خوشتان آمده باشد و براتون مفید بوده باشد.

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot