دسته‌بندی نشده

موارد مصرف شربت برونکو و عوارض جانبی آن

برونکو باریج، شربت ضد سرفه و خلط آور

شربت برونکو باریج که با نام شربت ضد سرفه باریج نیز شناخته می‌شود، یک شربت ضد سرفه گیاهی است که می‌تواند به طور موثری سرفه را درمان کند. دلایل مختلفی می‌توانند باعث ایجاد سرفه شوند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بیماری‌های دستگاه تنفسی مانند سرماخوردگی، رفلاکس معده و حساسیت اشاره کرد.

در شربت برونکو باریج برای تاثیرگذاری سریع و بدون عارضه، از عصاره آویشن شیرازی و ختمی استفاده شده است. هر دو این عصاره‌ها در بسیاری از داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه استفاده می‌شوند و امتحان خود را پس داده‌اند، اما قرار گرفتن این دو گیاه شگفت انگیز در کنار هم، تأثیر فوق‌العاده‌ای روی درمان سرفه و سرماخوردگی می‌گذارد بطوریکه بسیاری از افراددشربت برونکو را قویترین شربت گیاهی ضد سرفه موجود در بازار می‌دانند.

شربت برونکو باریج در درمان سرفه خشک بسیار موثر است.

ویژگی‌ها و خواص شربت برونکو باریج

  • درمان سرفه خشک
  • بهبود عفونت دستگاه تنفسی
  • مبارزه با عوامل ویروسی و باکتریایی سرفه
  • تسریع بهبود سرماخوردگی
  • خلط آور و نرم‌کننده گلو
  • حاوی عصاره آویشن و ختمی
  • فاقد گلوتن، لاکتوز و الکل

شربت برونکو

ترکیبات شربت سرفه باریج

تنها مواد مؤثر شربت برونکو، عصاره دو گیاه آویشن شیرازی و ختمی است. این دو گیاه در کنار هم، عملکرد بسیار خوبی در نابودی عوامل عفونی دستگاه تنفسی و بهبود سرفه خشک دارند. آویشن حاوی مواد موثره تیمول و کارواکرول است که طبق تحقیقات انجام شده بر طیف وسیعی از باکتری‌های ایجاد کننده عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی تاثیر می‌گذارند.

کارواکرول همچنین اثرات ضد باکتری و ضد قارچ داشته و سرفه و نزله‌های مجاری فوقانی تنفسی را به خوبی برطرف می‌کند. اثرات خلط آور و ضد اسپاسم عصاره آویشن باعث شده است از این عصاره گیاهی در بسیاری از شربت‌های سرماخوردگی کودکان و بزرگسالان، از جمله شربت برونکو باریج، استفاده شود.
کارآزمایی‌هایی مختلفی تاثیر آویشن بر سرفه‌های خلط دار را نیز تایید کرده‌اند. برگ آویشن حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئید است که ماهیچه‌های درگیر با سرفه گلو را آرام می‌کنند و التهاب را کاهش می‌دهند.

ختمی نیز یکی از گیاهان دارویی پرکاربرد برای مشکلات تنفسی است که به طور موثری گلودرد را تسکین داده و گرفتگی بینی را درمان می‌کند. کمیسیون معتبر E، تاثیر مصرف ختمی در التهابات دستگاه تنفسی، سرفه، برونشیت و مخاط خلق را تایید کرده است.

شربت برونکو باریج برای چیست؟

شربت برونکو باریج از طریق چند مکانیسم سرفه و سرماخوردگی را بهبود می‌دهد. این شربت نه تنها به درمان سرفه کمک می‌کند، بلکه ویروس‌ها و دیگر عاملین آن را نیز نابود می‌سازد. در ادامه بیشتر با نحوه عملکرد شربت آویشن باریج در بدن آشنا می‌شوید.

شربت برونکو باریج برای درمان سرماخوردگی

سرماخوردگی یک بیماری ویروسی بسیار شایع است که به خصوص در فصل سرما، به سراغ همه ما می‌آید. هر کدام از ما نیز بسته به میزان قوی بودن سیستم ایمنی، علائم خاصی از این بیماری را حس می‌کنیم. هنگامی که این ویروس سیستم ایمنی ما را مغلوب کند، سبب می‌شود یکسری باکتری‌ها که عمدتاً از نوع استافیلوکوک‌ها هستند، در دستگاه تنفسی (گلو) و گوارشی ما شروع به فعالیت کنند.

تحقیقاتی که شرکت داروسازی باریج روی اثر آویشن شیرازی و ختمی در کنار هم انجام داده، نشان می‌دهد که ترکیب این دو گیاه در شربت برونکو باریج، با در اختیار داشتن ترکیبات ضد باکتری، ضد قارچ و آنتی‌اکسیدان‌های قوی، می‌تواند تأثیر خوبی در رفع عوامل عفونی در گلو، بینی، سینوس‌ها و دستگاه گوارش داشته باشد.
بنابراین مصرف شربت برونکو باریج سبب بهبود گرفتگی بینی، تب، سرفه‌های همراه با اسپاسم و برونشیت شده و دوره نقاهت سرماخوردگی را به طور موثری کاهش می‌دهد.

فواید شربت برونکو

بهبود سرفه خشک با شربت برونکو

عفونت‌های ایجاد شده در دستگاه تنفس، خشکی بیش از حد گلو (به دلایلی چون سیگار کشیدن زیاد)، بیماری‌های تنفسی مانند آسم و آلرژی، هرکدام به تنهایی می‌توانند شما را در دام سرفه‌های مکرر بیاندازند که بسیار آزار دهنده است.

در اکثر موارد، نفوذ باکتری‌های پاتوژن، به خصوص استافیلوکوک اورئوس، به مجاری تنفسی سبب تحریک گلو و ایجاد سرفه همراه با اسپاسم می‌شود. عصاره آویشن شیرازی موجود در شربت برونکو حاوی ترکیبات ضد باکتری موثری است که این باکتری‌ها را از بین برده و عامل تحریک را از بین می‌برد.

شربت برونکو باریج ضد سرفه است.
دلیل دیگر سرفه خشک مکرر و مداوم، ایجاد رفلکس‌های پیاپی عضلات صاف مجاری هوا است. تحقیقات نشان داده است که ماده رامنوگالاکتورونان موجود در عصاره ختمی، تاثیری شبیه به داروی کدئین داشته و حساسیت عضلات مجاری تنفسی را کاهش می‌دهد. بنابراین پس از مصرف شربت برونکو باریج، سرفه‌ها از بین خواهند رفت.

شربت سرفه باریج برای گلو درد

حلق یا گلو همیشه اولین مکان تهاجم عوامل عفونی در بدن است، زیرا همیشه محیطی مربوط داشته و برای رشد باکتری‌ها شرایط مناسبی دارد. باکتری‌هایی که به راحتی گلو را تصاحب می‌کنند و سبب ایجاد گلودرد می‌شوند، خیلی راحت نیز می‌توانند از بین بروند.

شربت برونکو با در اختیار داشتن دو عصاره مؤثر آویشن شیرازی و ختمی، نه تنها باکتری‌های عامل عفونت را از بین می‌برد، بلکه با ایجاد خلط و نرم کردن گلو نیز به خروج عفونت ایجاد شده کمک می‌کنند. بنابراین، گلودرد نیز پس از مدتی با استفاده از شربت سرفه باریج از بین می‌رود.

شربت برونکو باریج برای کرونا

کرونا یک بیماری ویروسی با علائم مشابه سرماخوردگی است که مدت‌ها است همه را درگیر خود کرده است. سرفه و گلودرد از عوارض شایع کرونا هستند که می‌توانند تا مدت‌ها بعد از بهبودی نیز ادامه پیدا کنند.

شربت برونکو باریج برای کرونا اثرات تسکین‌دهنده علائم خواهد داشت، یعنی مصرف این شربت می‌تواند سرفه و مشکلات تنفسی ناشی از کرونا را به خوبی تسکین دهد. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان و متخصصان مصرف شربت برونکو را در این دوران توصیه می‌کنند.
اما توجه داشته باشید شربت سرفه باریج نمی‌تواند از ابتلا به کرونا پیشگیری کرده و یا مانع از پیشرفت این بیماری شود.

نحوه مصرف شربت سرفه برونکو

میزان مصرف شربت سرفه برونکو باریج، بهتر است توسط پزشک تعیین شود. اما به‌طورکلی مصرف 3 بار در روز، هر بار یک قاشق مربا‌خوری (5 میلی‌لیتر) می‌تواند تاثیرات مثبت دارو را نمایان کند.

مقدار مصرف شربت برونکو باریج برای کودکان

مصرف شربت برونکو باریج برای کودکان زیر 4 سال مجاز نیست. برای کودکان بزرگ‌تر نیز بهتر است از دستور پزشک پیروی شود یا مانند دستورالعمل بالا مصرف گردد.

عوارض شربت برونکو

عوارض شربت برونکو باریج

مصرف این شربت در افرادی که به ختمی یا آویشن شیرازی حساسیت دارند، ممکن است سبب ایجاد واکنش‌های آلرژیک مانند درماتیت تماسی یا تحریک غشاء مخاطی شود. توجه داشته باشید مصرف بیش از حد و طولانی مدت این فرآورده ممکن است سبب ایجاد مشکلات کلیوی شود.
مصرف شربت برونکو در باردار و شیردهی ممنوع است.

سؤالات متداول

شربت گیاهی برونکو برای سرماخوردگی و آنفولانزا خوب است؟

بله. شربت برونکو و عصاره‌های گیاهی به کار رفته در آن، می‌توانند عفونت‌های ویروسی و باکتریایی ایجاد شده در بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا را از بین برده و علائم آن‌ها از جمله تب، دل پیچه، سرفه و گلودرد را خیلی زود رفع کنند.

برای ایجاد اثر مطلوب شربت ضد سرفه برونکو باریج را تا چه مدت باید استفاده کرد؟

بهتر است مدت زمان مصرف شربت برونکو توسط پزشک و با توجه به شرایط بیمار تعیین شود. به طور کلی این محصول تا زمان بهبودی کامل (حدود یک هفته) به طور مرتب استفاده باید مصرف شود.

شربت برونکو باریج برای آسم و نفس تنگی نیز تاثیری دارد؟

بله. افرادی که دچار آسم و نفس تنگی هستند، از التهاب، اسپاسم و موکوس زیاد مجاری تنفسی رنج می‌برند. عصاره آویشن با خاصیت خلط آوری و ضد التهابی خود و عصاره ختمی با جلوگیری از تحریک عضلات صاف مجاری، تنگی نفس و سرفه‌های ناشی از آن را بهبود می‌دهند. البته این دارو نمی‌تواند جایگزین داروهای مخصوص آسم شود.

منبع : دکتر اصیلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا