دسته‌بندی نشده

موارد مصرف، نحوه استفاده و عوارض پماد دالاواگ

پماد دالاواگ یکی از پمادهای آنتی باکتریال و ضد میکروبی می باشد و کاربردهای خاصی برای بانوان دارد. در واقع این کرم واژینال می باشد و دز آن دو درصد است. در ادامه بیشتر با این پماد آشنا خواهید شد.

اطلاعات دارویی پماد دالاواگ

پماد دالاواگ دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی می باشد و برای عفونت های باکتریایی بانوان تجویز می شود. استعمال این دارو بسیار ساده می باشد و پزشک نکات مهمی که باید در حین استعمال رعایت کنید را برایتان بیان خواهد کرد. با این حال در ادامه اطلاعات دارویی این پماد را برایتان خواهیم گفت تا با این پماد بیشتر آشنا شوید.

دالاواگ (کلیندامایسین)

موارد منع مصرف پماد دالاواگ

استفاده از این دارو برای همه افراد مناسب نمی باشد از این رو بهتر است افرادی که به خانواده لینکومایسین ها حساس می باشند بهتر است از این پماد استفاده نکنند. این دارو را نباید در سه ماهه اول بارداری استفاده نمایید.

عارضه های استفاده از دالاواگ

خارش دستگاه تناسلی و افزایش فعالیت باکتری ها
گیجی و سردرد
اسهال
تهوع
استفراغ
معده درد
کرامپ های شکمی

پماد دالاواگ؛ موثر برای درمان عفونت واژن

شیردهی و بارداری

استفاده از این دارو در زمان شیردهی و بارداری توصیه نمی شود از این رو نیاز است تا این دارو را با تشخیص پزشک و زیر نظر او مصرف نمایید.

نگهداری از دارو

ان دارو را باید در دمایی کم تر از ۴۰ درجه سانتی گراد نگهداری نمایید و سعی کنید از قرار دادن این پماد زیر نور خورشید خودداری نمایید.

حتماً بخوانید:

خواص ژل آلوئه ورا برای واژن!

خواص ژل آلوئه ورا برای واژن!

از خواص ژل آلوئه ورا برای واژن بیشتر بدانید خواص ژل آلوئه ورا بسیار زیاد و تاحدودی باورنکردنی است. ماده ژلاتینی که درون برگ آلوئه ورا برای مصارف…

  • نکات مهم در استفاده از این دارو

یک سری از نکاتی هستند که در حین استفاده از این دارو باید آن ها را رعایت کنید در غیر این صورت مشکلاتی برایتان ایجاد خواهد شد.

پماد دالاواگ سی برای چیست

اگر قبلا به این دارو حساسیت نشان داده اید حتما پزشک خود را مطلع نمایید.
سعی کنید دارو را طبق دستور پزشک و در دوره ای خاص که تعیین می کند استفاده نمایید.
تمامی داروهایی مورد استفاده شما می باشد را باید در اختیار پزشکان قرار دهید تا پزشک بتواند این موارد را بررسی کرده و جلوی مشکلاتی که در اثر تداخل های دارویی ایجاد می شود را بگیرد.
اگر استعمال یک دز ز این دارو را فراموش کردید در صورتی که نزدیک به زمان استفاده از دز بعدی می باشید بهتر است دز دارو را دوبرابر نکنید و همان دز قبلی را در ساعت مشخص شده مصرف کنید و اگر زمان زیادی به مصرف دز بعدی مانده باشد نیاز است تا دارو را فورا استعمال نمایید.
در صورتی که در زمان شیردهی می باشید و. یا در دوران بارداری قرار دارید بهتر است در سه ماهه اول بارداری از این دارو استفاده نکنید و همچنین در دوران شیردهی نیز نیاز است تا قبل از استعمال این پماد با پزشک مشورت نمایید.
اگر در حین استفاده از این دارو متوجه تغییر رنگ دادنش شدید بهتر است سعی کنید آن را دور انداخته و یکی دیگر را تهیه و مورد استفاده قرار دهید زیرا امکان فاسد شدنش وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا