دسته‌بندی نشده

مناسب ترین دمای فریزر در تابستان عدد چند است؟

مناسب‌ترین دمای فریزر

یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین وسایلی است که در هر آشپزخانه‌ای وجود دارد. برای این که یک یخچال فریزر از کارایی لازم برخوردار باشد، باید به خوبی از آن مراقبت کرد. برای مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر باید نکات مهمی را رعایت کنیم.
یخچال فریزر یکی از مهم‌ترین وسایلی است که در هر آشپزخانه‌ای وجود دارد. برای این که یک یخچال فریزر از کارایی لازم برخوردار باشد، باید به خوبی از آن مراقبت کرد.

فریزر وظیفه نگهداری از مواد غذایی را به عهده دارد و باعث حفظ و ماندگاری انواع گوشت و مرغ، سبزیجات و لبنیات می‌شود. برای افزایش طول عمر فریزر باید حتما به درجه و دمای مناسب آن توجه کرده و فضای داخل آن را خنک نگهدارید. دمای مختلفی برای نگهداری از فریزر پیشنهاد می‌شود که با توجه به نوع و مدل آن متغیر است. برای این که از مناسب‌ترین دمای فریزر اطلاع پیدا کنید با دلگرم همراه باشید.

دمای ایده‌آل داخل فریزر

معمولا اکثر فریزرها روی دمای 32 درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌شوند که همه فکر می‌کنند با این دما مشکلی برای فریزر پیش نمی‌آید و همه چیز درون آن‌ها تازه و سالم باقی می‌ماند، اما این فکر اشتباه است. دمای ایده‌آل برای فریزر 0 درجه فارنهایت است و هرچقدر درمای درون فریزر سردتر باشد، احتمال سالم بودن و تازه ماندن مواد غذایی بالاتر می‌رود.

دمای ایده‌آل داخل فریزر

آیا دمای سرد فریزر باعث از بین رفتن موتور می‌شود؟

به طور کلی فریزر زمانی می‌سوزد که هوای اضافی درون آن وجود داشته باشد، نه این که بیش از حد خنک باشد. برای جلوگیری از سوختن فریزر، باید چند وقت یک بار فریزر را از برق بکشید و مواد غذایی درون آن را بیرون کشیده و تمیز کنید.

مواد غذایی معمولا همراه پوشش پلاستیکی یا بسته‌های فریزری درون فریزر قرار می‌گیرند. همین بسته‌ها و پوشش‌ها از داخل خود هوا خارج کرده و آن را به فضای داخل فریزر منتقل می‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است که علاوه بر پوشش مواد غذایی، آن‌ها را داخل آلومینیوم نیز قرار دهید. توجه داشته باشید که فریزر را بیش از حد با مواد غذایی پر نکنید، این کار مانع گردش هوا در فضای داخلی فریزر می‌شود.

چند راهکار برای بهبود عملکرد فریزر

یخ فریزر را به طور منظم آب کنید، تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد. به هیچ وجه اجازه ندهید که برفک‌ها مدت زمان زیادی داخل فریزر باقی بمانند.
زمانی که غذای جدیدی را داخل فریزر قرار می‌دهید، سعی کنید آن را در عقب‌ترین جای ممکن بگذارید تا خودتان را وادار کنید از غذا‌های جلویی که قدیمی‌تر هستند، مصرف کنید .
برای نگه داشتن دمای مناسب، بهتر است از ترمومتر مخصوص فریزر استفاده کنید.
نگهداری غذا در دمای مناسب فریزر می‌تواند فضا را برای مواد غذایی امن نگه دارد.

حتماً بخوانید:

چگونه دمای یخچال را تنظیم کنیم؟

تنظیمات دما یخچال در مدل ها و برندهای مختلف کمی متفاوت می باشد.
برای مثال در یخچال های قدیمی که درجه دما ترموستاتی و چرخان می باشد و دمای یخچال و فریزر تنها توسط ترموستات تعیین می شود با مدل های ساید بای ساید نسل جدید یخچال ها که به صورت دیجیتال تنظیم می شوند متفاوت می باشد.

دمای یخچال

درجه دمای مناسب یخچال در فصل تابستان

در فصل تابستان که هوا نیز گرم است لازم است دمای یخچال به صفر نزدیک شود.دوستان لطفا توجه کنید که یخچال هایی که تنظیم دمای چرخان دارند باید دما بیشتر شود و کمتر نشود.
اما در یخچال هایی که دما به صورت دیجیتال تنظیم می شود باید دما بیشتر به صفر و زیر صفر نزدیک شود.
بهترین دما یخچال در فصل زمستان برای یخچال های معمولی یا چرخان 4+ می باشد.
برای یخچال های دیجیتالی نیز بهتر است یخچال بر روی 3+ و فریزر بر روی 20- قرار گیرد.

دوستان توجه کنید که قرار گرفتن درجه یخچال بر روی دمای مناسب به محتویات یخچال نیز بستگی دارد. اگر مواد غذایی در یخچال کم است بهتر است بر روی 4+ قرار گیرد.
هر چه قدر دما به سرد شدن نزدیک شود باعث می شود موتور یا کمپرسور یخچال بیشتر کار کند و سرمای خواسته شده را تولید کند.
در صورتی که موتور یا گاز دستگاه ایراد داشته باشد باعث یکسره کار کردن یخچال می شود.

حتماً بخوانید:

درجه دمای مناسب یخچال در فصل زمستان

درجه دمای مناسب یخچال

در فصل زمستان که هوا سرد است بهتر است تنظیمات دمای یخچال را نیز تغییر داد تا یخچال با همان قدرتی که تابستان کار می کرد در زمستان کار نکند چون واقعا نیازی به این کار نیست.
در فصل زمستان برای یخچال های ترموستاتی دما 2+ مناسب می باشد. البته می توانید 3+ نیز قرار دهید.
برای یخچال های ساید بای ساید و یخچال هایی که تنظیمات دمای دیجیتال دارند بهتر است یخچال بر روی 3+ یا 4+ قرار گیرد.
فریزر نیز بهتر است بر روی 17- قرار گیرد. اگر دمای بیشتر از این موارد باشد خیلی نیاز نخواهد شد.

در یخچال های ساید بای ساید یا یخچال های نمایشگر دما چگونه تنظیم می شود؟

در این گونه یخچال ها توجه کنید که دما به محض تغییر دادن تغییر پیدا نمی کند. یخچال لازم است حداقل 4 ساعت کار کند تا بتواند سرمای مورد نظر را تولید نماید.
اگر بعد از تنظیم دما مشاهده کردید دما مجددا به حالت قبل برگشته است نگران نباشید زیرا اون دما که نمایش داده می شود دمای فعلی دستگاه است.
دمایی که قبلا تنظیم شده است در حافظه می میاند و یخچال تا زمانی که به اون دما نرسد کار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا