معرفی ۱۷ اژدهایی که در سریال «خاندان اژدها» خواهیم دید؛ از «کاراکسس» تا «سانفایر»_62fb7a6eaaae4.jpeg
معرفی ۱۷ اژدهایی که در سریال «خاندان اژدها» خواهیم دید؛ از «کاراکسس» تا «سانفایر»_62fb7a6eaaae4.jpeg

معرفی ۱۷ اژدهایی که در سریال «خاندان اژدها» خواهیم دید؛ از «کاراکسس» تا «سانفایر»

سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) تازه ترین سریال شبکه HBO در دنیای بازی تاج و تخت (Game of Thrones) است که قرار است در زمینه تعداد اژدهایانی که در سریال به تصویر کشیده می شوند، از سریال اورجینال پیشی بگیرد. از انجایی که سریال خاندان اژدها بر اساس رمان خون و آتش (Fire & Blood) نوشته جرج آر آر مارتین ساخته شده است، انتظار می رود که در سریال مورد انتظار پیش درآمدی، این موجودات افسانه ای در ابعاد گسترده تری حضور داشته باشند. از آنجا که داستان رمان خون و آتش در مورد خاندان تارگرین است، سریال خاندان اژدها بسیاری از جنبه های کتاب را مورد استفاده قرار داده و تارگرین ها را در قدرتمندترین دورانشان به تصویر خواهد کشید، همان چیزی که در مورد ملازمانِ آتشین نفسِ آن ها نیز صدق می کند.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

علیرغم اینکه خاندان اژدها پیش درآمدی بر سریال اورجینال است، این دو همچنان تفاوت های کلیدی با هم خواهند داشت، از جمله تعداد اژدهایانی که در هر سریال وجود دارد. در تمام طول سریال Game of Thrones تنها شاهد سه اژدها به نام های ویسریون، ریگال و دروگون بودیم که هر سه آن ها به دنریس تارگرین تعلق داشتند. در مورد سریال House of the Dragon اما تایید شده است که این سریال دستکم ۱۷ اژدهای متفاوت را به تصویر خواهد کشید. از آنجایی که تمرکز اصلی سریال بر خاندان تارگرین در دوران اوج قدرتشان خواهد بود، پرداخت به چنین تعدادی از اژدها قابل درک است.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

در حالی که بسیاری از اژدهایان وستروس در جریان فوران آتشفشانی والیریا کشته شدند، اژدهایان متعلق به خاندان تارگرین همگی از این ماجرا جان سالم به در بردند. طبیعتاً، اژدهایانی که توسط این خانواده برای تسخیر هفت قلمرو مورد استفاده قرار گرفتند به کررات در سریال خاندان اژدها به تصویر کشیده خواهند شد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها به تصویر کشیده می شوند آشنا کنیم، چه نام خود و سوارانشان باشد و چه ویژگی های ظاهری و قدرت هایشان.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

۱- کاراکسس (اژدهای دیمون تارگرین)

یکی از اصلی ترین شخصیت های سریال خاندان اژدها، دیمون تارگرین با بازی مت اسمیت خواهد بود. از این روی طبیعی است که اژدهای متعلق به او یکی از اصلی ترین اژدهایان سریال باشد. اژدهای دیمون تارگرین، کاراکسس (Caraxes) نام داشته و یکی از بزرگ ترین و مسن ترین اژدهایان خاندان تارگرین است. فلس های کاراکسس قرمز رنگ بوده و به همین خاطر به او لقب «قیامت سازِ خونی» ( Blood Wyrm) داده اند. در ابتدا، کاراکسس به ایمن تارگرین تعلق داشت اما بعد از اینکه ایمون در اثر برخورد نیزه ای بزرگ به سینه اش کشته می شود، برادرزاده اش، دیمون تارگرین، سواری این اژدها را بدست می آورد.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

۲- سیراکس (اژدهای رینیرا تارگرین)

رینیرا تارگرین که نقش آن را الا دوآکری بازی می کند، یکی دیگر از شخصیت های اصلی سریال خاندان اژدها و برادرزاده دیمون تارگرین است. همانند دیمون و کاراکسس، سیراکس (Syrax) و سوارش سهم مهمی در اتفاقات سریال دارند. اگر چه سیراکس به اندازه کاراکسس جثه نداشته و قدرت و ترسناکی او را نیز ندارد اما هنوز یکی از بزرگ ترین اژدهایان است. فلس های سیراکس زرد رنگ بوده و رینیرا با الهام از یک الهه والیریایی نام سیراکس را برای آن انتخاب کرده که نشن می دهد احتمالاً رینیرا تارگرین اولی فرد در خاندان تارگرین است که بر سیراکس سوار شده است.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

۳- ملیس (اژدهای رینیس ولاریون)

ایوا بست نقش شاهدخت رینیس ولاریون را در سریال خاندان اژدها بازی می کند که عموزاده شاه ویسریس است. رینیس همانند رینیرا و دیمون، اژدهای خودش را دارد که ملیس (Meleys) نام داشته و برخلاف کاراکسس، یک اژدهای به رنگ سرخ روشن است که باعث شده لقب ملکه سرخ را بدست آورد. ملیس یکی از مسن ترین و بزرگ ترین اژدهایان خاندان تارگرین پس از ویگار است که در ادامه به او اشاره خواهد شد.

۴- ورمیثور (اژدهای هیو چکش)

یکی از بازیگران سریال House of the Dragon مایکل کارتر است که نقش شاه جاهاریس، پدربزرگ شاه ویسریس را بازی می کند. در حالی که جاهاریس در این سریال در سال های پایانی عمرش به تصویر کشیده می شود، اژدهای سابق او به نام ورمیثور (Vermithor) نقش مهمی در سریال خاندان اژدها خواهد داشت. ورمیثور اژدهایی به رنگ برنزی است که باعث شده نام خشم برنزی (Bronze Fury) برایش انتخاب شود، اژدهایی که روزگاری سومین اژدهای بزرگ وستروس بعد از بالریون و ویگار بود. در رمان Fire & Blood، ورمیثور در نهایت به دست یک شخصیت بیرحم به نام هیو چکش می رسد که در رقص اژدهایان (جنگ داخلی خاندان تارگرین) بر ان سوار می شود.

۵- سانفایر (اژدهای ایگان تارگرین)

یکی دیگر از شخصیت های سریال خاندان اژدها که نامش را در سریال بازی تاج و تخت نیز شنیده ایم، ایگان تارگرین است. داستان سریال خاندان اژدها بر تاج و تخت موسوم به ٍآیرون ثرون تمرکز دارد، همان چیزی که در مورد سریال بازی تاج و تخت نیز صدق می کرد و این بدان معناست که ایگان تارگرین (که در نهایت پادشاه وستروس شد) و اژدهایش به نام سانفایر (Sunfyre) نیز در سریال پیش درآمدی بسیار مورد انتظرا حضور خواهند داشت. سانفایر علیرغم اینکه یکی از جوان ترین اژدهایان سریال است هنوز هم یکی از بزرگ ترین اژدهایان وستروس است. این اژدها به خاطر فلس های طلایی درخشانش با نام سانفایر طلایی نیز شناخته می شود. نکته جالب در مورد اژدهای سانفایر این است که شعله های طلایی که از دهانش بیرون می آیند همرنگ فلس هایش هستند.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

۶- تساریون (اژدهای دیرون تارگرین)

دیرون تارگرین برادر کوچکتر ایگان تارگرین است و اژدهایی به نام تساریون (Tessarion) را سوار خواهد شد. تساریون نیز به سبک نامگذاری شبیه ملیس، به نام ملکه آبی شناخته می شود زیرا بال های او به رنگ آبی تیره هستند. همانند سانفایر، تساریون نیز نفس آتشینی به رنگ فلس هایش داشته که به رنگ آبی روشن است. تساریون همچنین از این لحاظ با دیگر اژدهایان تفاوت دارد که رنگ فلس های شکم و پنجه های او به رنگ برنز روشن است که تفاوت فاحشی با رنگ آبی تیره بدن او دارد.

۷- ویگار (اژدهای ایموند تارگرین)

ایموند تارگرین، برادر داریون و ایگان، نیز همانند برادران و خواهرانش اژدهاسوار است. ایموند بر اژدهایی به نام ویگار (Vhagar) سوار می شود که یکی از سه اژدهایی است که توسط تارگرین ها برای تصرف هفت قلمرو مورد استفاده قرار می گیرد. ویگار در دوران فتح وستروس، توسط ملکه ویسنیا تارگرین هدایت می شد و در نهایت سواری این اژدها در نسل بعدی به ایموند رسید. در دوران اتفاقات سریال خاندان اژدها، ویگار یکی از بزرگ ترین اژدهایان وستروس است که از لحاظ بزرگی جثه تنها بعد از بالریون قرار می گیرد. ویگار یک اژدهای برنزی رنگ با هایلایت های سبز و آبی و چشم هایی به رنگ سبز روشن است.

دیگر اژدهایان سریال خاندان اژدها

اژدهایانی که به آن ها اشاره شد اصلی ترین اژدهایانی هستند که در سریال خاندان اژدها شاهد حضور آن ها خواهید بود اما اژدهایان بسیار دیگری نیز هستند که ممکن است در اتفاقات سریال نقش کم یا زیادی داشته باشند. برخی از این اژدهایان به شرح زیر هستند:

دریم فایر (اژدهای هالانا تارگرین): دریم فایر (Dreamfyre) یک اژدهای آبی کم رنگ و نقره ای است که هالانا خواهر ایموند، دایرون و ایگان سواری آن را بر عهده دارد. دریم فایر در ابتدا به رینا تارگرین، مادربزرگ ایگان فاتح تعلق داشته است.

مون دنسر (اژدهای بیلا تارگرین): بیلا تارگرین بر اژدهایی به نام مون دنسر (Moondancer) سوار می شود که یکی از جوان ترین اژدهایان سریال است و هنگامی که بیلا، دختر دیمون تارگرین، برای اولین بار سوارش می شود تنها به اندازه یک اسب جنگی جثه دارد. مون دنسر یک اژدهای باریک اندام و سبز رنگ است که به خاطر سرعت و چابکی بالایش در زمین و آسمان شناخته می شود.

سیلور وینگ (اژدهای اولف وایت): اولف وایت در واقع حرامزاده خانواده تارگرین است که در جریان نبرد موسوم به رقص اژدهایان بر اژدهایی به نام سیلور وینگ (Silverwing) سوار می شود. سیلور وینگ در ابتدا به آلیسان تارگرین، مادربزرگ شاه ویسریس، تعلق داشت و یک اژدهای نقره ای رنگ بود که بسیار رام و نسبت به غریبه ها بسیار دوستانه رفتار می کرد.

ورماکس، آراکس و تیراکسس: این سه اژدها به ترتیب به سه پسر رینیرا به نام های جاکاریس، لوسریس و جافری تعلق دارند. در حالی که به نظر می رسد به خاطر حضور شخصیت جاکاریس با بازی هری کولت در سریال خاندان اژدها شاهد حضور اژدهای ورماکس باشیم، تاکنون خبری از شخصیت های لوسریس و جافری در سریال نبوده و به نظر می رسد دستکم در فصل اول شاهد حضور آن ها و اژدهایانشان نبوده و شاید در فصول بعدی با آن ها آشنا شویم.

سی اسموک: اژهای سی اسموک (Seasmoke) یک اژدهای وحشی نقره ای-خاکستری است که در دراگون استون، محل استقرار خاندان تارگرین، زندگی می کند. در نهایت، در جریان رقص اژدهایان، آدام اهل هال، حرامزاده ای که بعدتر به فرزندی مشروع تبدیل شده و نام آدام والریون را بدست می آورد، بر سی اسموک سوار می شود.

شیپ استیلر: همانند سی اسموک، شیپ استیلر (Sheepstealer) یک اژدهای وحشی مستقر در دراگون استون است که به خاطر علاقه اش به گوشت گوسفند به شیپ استیلر به معنای سارق گوسفند مشهور شده است. شیپ استیلر رنگ قهوه ای داشته و تنها یک سوار به نام نتلز دارد که با دادن گوشت تازه گوسفند به صورت هر روزه توانسته این اژدها را رام کرده و سوارش شود.

آیا در سریال خاندان اژدها از تعداد اژدهایان کتاب مارتین کاسته شده است؟

توسط شورانرهای سریال House of the Dragon  تایید شده است که در این سریال شاهد حضور ۱۷ اژدها خواهیم بود، البته در ابعاد متفاوت. در جریان اتفاقات موسوم به رقص اژدهایان، در کتاب مارتین، در مجموع حدود ۲۰ اژدها وجود دارد. از آنجایی که داستان خاندان اژدها به ماجرای رقص اژدهایان ختم خواهد شد، منطقی به نظر می رسد که شاهد حضور تمامی اژدهایان کتاب مارتین در نسخه سریالی نیز باشیم. اما از آنجایی که تنها حضور ۱۷ اژدها در نسخه سریالی تایید شده، به نظر می رسد تعداد اندکی از اژدهایانی که نقش کمی در جنگ داخلی تارگرین ها داشته اند در سریال خاندان اژدها حذف شده اند.

یکی از این اژدهایان می تواند اژدهای موسوم به کانبیال (Cannibal به معنای همجنس خوار) باشد، اژدهایی وحشی در دراگون استون که به خاطر خوردن اژدهایان مرده به این لقب دست یافته است. این اژدها به این خاطر که در تمام طول کتاب های مارتین هیچ سواری ندارد از فهرست اژدهایان نسخه سریالی حذف می شود. اژدهای نیز نیز که هیچ سواری ندارد و همانن کنیبال و شیپ استیلر وحشی است، گری گوست (Grey Ghost به معنای روح خاکستری) است که به خاطر ماهیت فراری بودنش به این نام شناخته شده و در نهایت توسط سانفایر، اژدهای ایگان، کشته می شود. از آنجایی که این دو اژدها تاثیر زیادی بر داستان سریال House of the Dragon دارند، به احتمال فراوان در این سریال شاهد حضورشان نخواهیم بود.

معرفی تمام اژدهایانی که در سریال خاندان اژدها خواهیم دید

آیا بالریون ملقب به وحشت سیاه در سریال House of the Dragon حضور دارد؟

اگر سریال بازی تاج و تخت تغییراتی در روایت کتاب مارتین ایجاد کرده یا شامل سکانس های فلش بک باشد، قطعاً می توانیم با بزرگ ترین اژدهای تاریخ تارگرین ها آشنا شویم که بالریون وحشت سیاه (Balerion the Black Dread) نام دارد. بالریون اژدهایی بود که به ایگان فاتح تعلق داشته و نقش مهمی در تسخیر وستروس داشت. بالریون در دوران زندگی اش پس از مرگ ایگان، سه سوار داشت که میگور تارگرین، ایریا تارگرین و ویسریس بودند که نقش این شخصیت آخر را پدی کانسیداین در سریال خاندان اژدها بازی خواهد کرد. به همین خاطر شاید برخی انتظار داشته باشند که از طریق شخصیت ویسریس شاهد حضور بالریون در این سریال باشیم. از آنجایی که بالریون در دوران پادشاهی جاهاریس، پادشاه تارگرین پیش از ویسریس، می میرد و داستان سریال خاندان اژدها با دوران زمامداری ویسریس آغاز می شود، بالریون در آغاز داستان سریال خاندان اژدها دیگر زنده نیست.

اما اگر نسخه سریالی، روایت کتاب را تغییر داده و بالریون را در دوران زمامداری ویسریس همچنان زنده نشان دهد، می توان شاهد حضور بالریون در این سریال بود. اما گزینه محتمل تر این است که در قالب فلش بک شاهد دوران جوانی ویسریس و سوار شدنش بر بالریون باشیم. از آنجایی که در سریال Game of Thrones بارها به اژدهای بالریون اشاره شده و این واقعیت که او بزرگ ترین و ترسناک ترین اژدهای خاندان تارگرین بوده، به نظر می رسد که از دست دادن فرصت به تصویر کشیدن آن در سریال House of the Dragon نابخشودنی است.

بیشتر بخوانید:

وحشت رهگذران از بیلبورد سه بعدی و ترسناک سریال «خاندان اژدها» در نیویورک + ویدیو

نقدهای اولیه سریال «خاندان اژدها»: از «بازی تاج و تخت» و «بریکینگ بد» هم بهتر است!

۱۰ اپیزود کلیدی سریال «بازی تاج و تخت» که پیش از تماشای «خاندان اژدها» باید ببینید

۱۱ نکته کلیدی در مورد اتفاقات «آتش و خون» که پیش از انتشار «خاندان اژدها» باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *