دسته‌بندی نشده

معرفی دلایل و راه کار رفع صدای جیر جیر تخت خواب

علت صدای تخت چیست؟ راه حل برطرف کردن صدای تختخواب

معضل سر و صدای تخت خواب یکی از آزار دهنده ترین صداهایی است که می توان در زمان استراحت آن را شنید. معمولا تخت خواب ها مدتی پس از استفاده صداهایی شبیه به جیر جیر پیدا می کنند.
عمدتا افراد این صدا را با دلایلی مانند نو بودن بدنه تخت یا حتی کهنگی و فرسودگی تخت توجیه می کنند اما واقعا دلیل صدای جیر جیر تخت چه مواردی می تواند باشد؟ اگر شما هم برای پاسخ به این سوال نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، پیشنهاد می کنیم تا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

شل شدن قلاب بدنه تخت، مهم ترین عامل صدای جیر جیر تختخواب

یکی از مهم ترین دلایلی که اتفاقا راهکار ساده ای هم برای رفع آن وجود دارد این است که پیچ و مهره تخت در استفاده اولیه شل می شود. با توجه به اینکه شایع ترین دلیل جیر جیر تخت خواب ها و به خصوص تخت خواب های یک نفره مثل سرویس خواب نوجوان.

می تواند همین مسئله باشد، پیشنهاد می کنیم در اولین گام قلاب ها و سفت بودن پیچ های تخت خواب خود را بررسی کنید در صورتیکه که پیچ ها شل بودند به راحتی با یک پیچ گوشتی می توانید مانع ادامه دادن صدای جیر جیر تخت خواب خود شوید.

چرا تخت خواب صدا می دهد؟

راه حل هایی برای رفع سر و صدای تخت خواب

صدای ناشی از تشک خوشخواب را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که گاها برای خیلی از افراد پیش می آید این است که صدای جیرجیر تشک فنری را با صدای تخت خواب اشتباه می گیرند. در بیشتر مواقع به دلیل خرید تشک بی کیفیت و ارزان قیمت برای تخت خواب این اتفاق رخ می دهد که صدای آزاد دهنده ای ایجاد می کند. به همین منظور قبل از اینکه صدا جیرجیر را به گردن خرابی تخت خواب خود بیندازید، از سالم بودن تشک خوشخواب خود اطلاع لازم پیدا کنید.

نو بودن و آب بندی نشدن تختخواب جدید

یکی دیگر از مواردی که پس از خرید سرویس خواب نو دیده می شود، این است که تخت خواب به دلیل نو بودن و آب بندی نشدن صدا می دهد. در این صورت باز هم بهتر است تا بدنه تختخواب را بررسی کنید و از سفت بودن کلیه پیچ و مهره های آن اطلاع لازم کسب کنید.

حتماً بخوانید:

کهنگی تخت خواب، مهم ترین عامل ایجاد سر و صدای اضافی

بدون شک شایع ترین و بزرگ ترین عاملی که باعث ایجاد سر و صدا در تخت می شود این است که تخت خواب به کهنگی رسیده و عمرش به اتمام رسیده است. در این صورت با وجود کهنگی بدنه تخت هیچ راهی به جز تحمل کردن صدای تخت یا تعویض تخت خواب با یک سرویس خواب نو وجود ندارد.

چرا تخت خواب صدا می دهد؟

یکی دیگر از شایع ترین عواملی که موجب ایجاد سرو صدای اضافی در هنگام خوابیدن روی تخت خواب می شود، این است که تخت خواب در محل مناسبی قرار داده نشده است.
به عنوان مثال اگر تخت خواب در سطح نامسطحی قرار گرفته باشد یا زیر تخت خواب هیچ موکت و فرشی قرار نگرفته باشد، باعث می شود که تخت دائما در حال حرکت باشد و در طولانی مدت با شل شدن قلاب های تختخواب، موجب بروز صداهای عجیب و قریب شود.

عاملی مهم در ایجاد سر و صدای سرویس خواب

یکی دیگر از عوامل مهمی که ایجاد سر و صدای اضافی تخت از آن ناشی می شود این است که تخت خواب از مواد اولیه با کیفیتی ساخته نشده است.

به عنوان مثال استفاده از چوب بی کیفیت عامل مهمی است که باعث می شود عمر طولانی یک تخت خواب را کوتاه کند، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از خرید سرویس خواب حتما علاوه بر ارزانی قیمت سرویس خواب دو نفره، کیفیت خوب محصول را در نظر داشته باشید تا بتوانید از تخت خواب خود در دراز مدت استفاده کنید.

راه کار رفع صدای جیر جیر تختخواب

خرید تخت خواب مناسب از بهترین تولید کننده ها

ما در این مقاله شما را با دلایل مهم و ارزشمند در خصوص علت های «صدای جیر جیر تخت خواب» آشنا کردیم. اگر شما دوست دارید تجربه این اتفاق اعصاب خورد کن را نداشته باشید، پیشنهاد می کنیم تا در اولین گام یعنی خرید تخت خواب مناسب حتما یک فروشگاه و تولید کننده معتبر را انتخاب کنید تا بهترین کیفیت را با بهترین قیمت ممکن بتوانید خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا