اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مزرعه ای که به مرغ هایش ماریجوآنا می دهد و دو برابر قیمت می فروشد_62bd84b2b7c12.jpeg
مزرعه ای که به مرغ هایش ماریجوآنا می دهد و دو برابر قیمت می فروشد_62bd84b2b7c12.jpeg

مزرعه ای که به مرغ هایش ماریجوآنا می دهد و دو برابر قیمت می فروشد

محققان می‌گویند مزرعه ای که مرغ ها را به جای آنتی بیوتیک با ماریجوآنا تغذیه می‌کند قیمت های بالاتری از مصرف کنندگانی که به دنبال مرغ ارگانیک هستند دریافت می‌کند.

مزرعه ای در شمال تایلند ماری جوآنای طبی پرورش می‌دهد و جوجه های خود را به جای آنتی بیوتیک با حشیش تغذیه می‌کند. محققان می‌گویند این آزمایش نتایج امیدوارکننده‌‌ای به همراه داشته است.

محققان دپارتمان علوم جانوری و آبزیان دانشگاه چیانگ مای گفتند از زمان مصرف ماریجوآنا در رژیم غذایی جوجه های مزرعه لامپانگ در ژانویه ۲۰۲۱ کمتر از ۱۰ درصد از هزار جوجه این مزرعه تلف شده‌اند.

فروش مرغ های تغذیه شده با ماری جوآنا در تایلند به دو برابر قیمت

با آنکه یافته های این مطالعه هنوز در دست بررسی است، چامپونات لومسانگکول، استادیاری که رهبری این مطالعه را بر عهده دارد می‌گوید: «این‌طور که پیداست خوراک شاهدانه اثرگذار است. میزان مرگ و میر جوجه ها در مزرعه مثل فصول عادی است و در آن شاهد شیوع شدید هیچ‌گونه بیماری کشنده برای پرندگان نیستیم.»

غذای مخصوص پرندگان این مزرعه با افزودن حشیش خردشده به خوراک و آب آنها تولید می‌شود و در طول این مدت از آنتی بیوتیک یا دارو برایشان استفاده نمی‌شود.

فروش مرغ های تغذیه شده با ماری جوآنا در تایلند به دو برابر قیمت

این آزمایش علاوه بر پرورش مرغ های سالم همچنین باعث شد تا این مزرعه پرندگان خود را با قیمت‌های بالاتری به مصرف کنندگانی که به دنبال مرغ ارگانیک هستند عرضه کند. قیمت این پرندگان دو برابر قیمت معمول است و طعم بهتری نسبت به مرغ های عادی دارد.

نوشته های مشابه

تیم تحقیقاتی این پروژه گاهی سطوح تقویت شده‌ای از تتراهیدروکانابینول (THC) -ماده موجود در ماریجوآنا که مصرف کننده را های می‌کند- به جوجه ها می‌دهند که از محدودیت های قانونی برای انسان در تایلند عبور می‌کند.

فروش مرغ های تغذیه شده با ماری جوآنا در تایلند به دو برابر قیمت

دولت تایلند از اوایل ماه جاری میلادی فروش محصولات حاوی شاهدانه را قانونی اعلام کرد اما میزان  THC اقلام مصرفی یک فرد باید محدود به ۰.۲ درصد باشد. در مقایسه، مرغ های این مزرعه گاهی تا ۰.۴ درصد این ماده را دریافت می‌کنند.

محققان می‌گویند جوجه‌ ها هنگام مصرف غذاهای حاوی ماریجوآنا رفتار غیرطبیعی از خود نشان نمی‌دهند.

فروش مرغ های تغذیه شده با ماری جوآنا در تایلند به دو برابر قیمت

با آنکه فواید تغذیه مرغ ها با شاهدانه کاملا مشخص نیست، اما گمان می‌رود ترکیبات زیستی فعال یا موادی که فعالیت متابولیک و شرایط کلی سلامت را تقویت می‌کند، به تقویت سیستم ایمنی پرندگان منجر می‌شود.

پروفسور لومسانگکول در مورد اینکه آیا امکان بروز بیماری در صورت خوردن جوجه های تغذیه شده با شاهدانه وجود دارد یا خیر گفت: «هیچ راهی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. THC پیش از کشتار به‌طور کامل در بدن مرغ متابولیزه می‌شود، بنابراین شکل آن تا زمانی که به سفره مردم می‌رسد تغییرات بسیاری پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیت توزیع پاستیل های ماریجوآنایی مایکل تایسون در برخی نقاط ایالات متحده

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.