اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مزایای درمانی فوق العاده کپسول سیموپروستات 

موارد مصرف و عوارض جانبی سیموپروستات

سیموپروستات به حفظ اندازه طبیعی غده پروستات کمک کرده و برای جریان طبیعی ادرار موثر در درمان هیپر پلازی پروستات، تکرر ادرار، سوزش و درد هنگام دفع ادرار و جلوگیری از ریزش موی سر در آقایان موثر است.

ترکیبات بکار رفته کپسول سیموپروستات

عصاره خشک میوه گیاه نخل اره ای عصاره خشک گیاه چاودار عصاره خشک گیاه دانه کدو عصاره ریشه گیاه گزنه کمپلکس فیتو استرول دی هیدرات سیترات روی لیکوپن سلنومتیونین استاندارد شده بر اساس 3.58 میلی گرم آمینواسید کل در هر کپسول

روش مصرف کپسول سیموپروستات

روزانه 3 عدد کپسول را همراه با غذا و آب مصرف کنید و یا اینکه در دوزهای جداگانه در طول روز مصرف نمایید.

قرص

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر کپسول سیموپروستات

هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات یا در اصطلاح پزشکی BPH شایع‌ترین علت انسداد ادراری است که در میان مردان رخ می‌دهد. این بیماری هایپرتروفی خوش‌خیم پروستات نیز نامیده می‌شود. واژه هایپرپلازی افزایش تعداد سلول‌های اپیتلیال را که در آزمایش میکروسکوپی مشاهده می‌شود توصیف می‌کند، و چون در طی این بیماری بافت غددی و استرومای پروستات دچار هیپرپلازی و نه هیپرتروفی می‌گردد، لذا واژه هیپرتروفی خوش‌خیم پروستات یک اصطلاح غلط است و باید از عبارت هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات برای توصیف این بیماری استفاده نمود.

علایم انسدادی معمولاً زودتر بروز می‌کند و شامل تکرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش قطر و فشار جریان ادرار و قطره قطره شدن انتهای ادرار می‌باشد. در واقع این علائم ناشی از تورم پروستات می‌باشند. در معاینه تورم پروستات با TR قابل بررسی است. سونوگرافی به تشخیص کمک می‌نماید.

علایم انسدادی معمولاً زودتر بروز می‌کند و شامل تکرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش قطر و فشار جریان ادرار و قطره قطره شدن انتهای ادرار می‌باشد. در واقع این علائم ناشی از تورم پروستات می‌باشند. در معاینه تورم پروستات با TR قابل بررسی است. سونوگرافی به تشخیص کمک می‌نماید.

هشت درصد مردان ۴۰–۳۱ سال، ۵۰ درصد مردان ۶۰–۵۱ سال، ۷۰ درصد مردان ۷۰–۶۱ سال و ۹۰ درصد مردان ۹۰–۸۱ سال دارای بزرگی خوش‌خیم پروستات هستند. میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به بزرگی خوش‌خیم پروستات تقریباً دو برابر مردان عادی است.

نوشته های مشابه

کپسول سیموپروستات با دارا بودن ترکیبات گیاهی مانع از بزرگی پروستات و علائم حاصل از آن می شود. در ادامه خواص ترکیبات بکار رفته در این مکمل شرح داده شده است.

کدو: ترکیبات فیتواسترول موجود در کدو در جریان ادرار تاثیر گذاشته و منجر به افزایش جریان ادرار می‌شود و ناراحتی مثانه را کاهش می‌دهد و در نهایت منجر به کاهش ورم غده پروستات بدون کاهش سایز غده می‌شود.

چاودار: چاودار جریان ادرار را روان کرده و انقباض عضلات مثانه را افزایش می‌دهد. همچنین ممکن است بر گیرنده های آلفا آدرنرژیک تاثیر گذاشته و عضلات داخلی و خارجی مثانه را شل کند.

نخل اره ای: عصاره نخل اره ای با کاهش فعالیت آنزیم 5-آلفا ردوکتاز و در نتیجه کاهش تولید دی هیدروتستوسترون از هایپرتروفی غده پروستات جلوگیری کرده و می‌تواند باعث کاهش نیاز به ادرار کردن در شب، بهبود جریان ادراری همچنین تسکین درد هنگام دفع ادرار شود و همچنین تاثیر آن در جلوگیری و کنترل ریزش موی آندروژنیک ثابت شده است.

گزنه: مواد موثر موجود در ریشه و برگ گزنه در متابولیسم تستسترون مداخله نموده و قدرت پیوند گلبولین به تستسترون را کاهش می دهد در نتیجه انتقال این هورمون را به پروستات کم می کند. علاوه بر این سیتوسترول موجود در گزنه موجب مهار سنتز پروستاگلاندین ها در بافت پروستات می‌شود و از التهاب و بزرگ شدن پروستات جلوگیری می کند.

عوارض جانبی کپسول سیموپروستات

این فرآورده با دوز دارویی توصیه شده فاقد عوارض جانبی می باشد ولی گاهی مشکلات گوارشی و به صورت نادر واکنش های آلرژیک (کهیر و خارش) دیده شده است.

تداخلات دارویی کپسول سیموپروستات

این دارو با داروهای ضد انعقاد، ضد دیابت و فشار خون تداخل دارد و نباید همزمان با این داروها استفاده شود داروهای ضد بارداری با این فرآورده به دلیل حضور نخل اره ای تداخل دارند. نخل اره ای ممکن است اثرات آنتی استروژن داشته باشد.

نکات قابل توصیه کپسول سیموپروستات

مصرف این قرص در زنان فقط می‌تواند در موارد ریزش موی آندروژنیک باشد که در این مورد در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد. افراد مبتلا به دیابت این فرآورده را به دلیل حضور گزنه با احتیاط مصرف کنند. گزنه ممکن است خطر هیپوگلایسمی در بیماران مبتلا به دیابت را افزایش دهد.

شرایط نگهداری کپسول سیموپروستات

در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

بیشتر بخوانید:

درمان و کاهش علائم پروستات با کپسول تاموسین

آشنایی با موارد مصرف قرص پروستیکا

فواید بی نظیر قرص پروستادین دینه

separator line

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.