اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مراحل تاتو با حنا چگونه است؟_60b8fc18cf03c.jpeg
مراحل تاتو با حنا چگونه است؟_60b8fc18cf03c.jpeg

مراحل تاتو با حنا چگونه است؟

طراحی با حنا روی دست یکی از روش های قدیمی برای زیباتر شدن دست ها است که امروزه دوباره بسیار محبوب شده است حتی عروس خانم ها روز عروسی شان برای زیباتر شدن دست هایشان از این روش استفاده میکنند البته با حنا سفید.

برای طراحی روی دست با حنا مدل های ساده و پیچیده ای وجود دارد که انتخاب آن ها سلیقه ای است، طراحی با حنا روی دست را میتوان تتو موقت دانست زیرا در کوتاه مدت پاک میشود. اگر علاقه دارید دست هایتان را با حنا طراحی کنید میتوانید مدل های زیبا و پرطرفدار آن ها را در این بخش از دنیای مد مشاهده کنید. با یک قیف کاغذی خودتان هم میتوانید دست تان را با حنا طراحی کنید.

تاتو با حنا

تاتو با حنا یکی از زیباترین و بی خطرترین روش های تاتوی بدن است، که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. شما نیز به وسیله قلمو، حنا و چند وسیله ساده می توانید این کار را در منزل انجام دهید . تاتوی بدن با حنا شامل سه مرحله می باشد که در این مقاله بیان شده است.

مرحله اول : طراحی طرح مورد نظر

 • ابتدا طرح مورد نظر را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.
 • با یک مداد خوب و تیز طرح مورد نظر را بر روی کاغذ بکشید (که در صوررت اشتباه طرح را اصلاح کنید).
 • اگر قصد دارید طرح را روی دستان تاتو کنید، ابتدا تصویر دست را بر روی کاغذ بکشید، تا اندازه طرح تاتو و محل مورد نظر برای تاتو، هماهنگ و مرتب باشد. سپس طرح مورد نظر را رسم کنید.
 • با در نظرگرفتن مرکز کف دست شروع به کشیدن طرح مورد نظر کنید، با استفاده از اشکال مارپیچ، گل و ستاره می توانید اشکال زیبایی طراحی کنید.
 • برای زیبایی بیشتر کار، انگشتان دست خود را نیز طراحی کنید که زیبایی تاتوی دستتان چند برابر شود . برای این کار نیز می توانید از اشکال طبیعی مانند برگ ها ، قطره های آب یا گل ها استفاده کنید.
 • پس از پایان طراحی و اطمینان از درستی و انتخاب طرحتان ، طرح مورد نظر روی کاغذ را، با خودکاری که جوهرش غلیظ است، پررنگ کنید.

مرحله دوم : آماده سازی رنگ حنا

 • برای آماده کردن حنا به چند وسیله ساده از جمله : دو کیسه چای نپتون سیاه، آب و کتری برای تهیه چای، یک کیسه پلاستیکی، حوله کاغذی و یک بطری کوچک پلاستیکی با درب قیفی احتیاج دارید.
 • دو کیسه چای نپتون را در یک فنجان آب جوش بگذارید خوب دم بکشد. سپس صبر کنید که چای کاملا خنک شود. میتوانید از یخچال نیزبرای خنک شدن چای استفاده کنید.
 • در یک کیسه پلاستیکی پودر حنا که از قبل الک کرده اید تا یکدست شود را با چای خنک شده مخلوط کنید، مخلوط مورد نظر باید به غلظت سس کچاپ باشد.
 • پس از اطمینان از مخلوط شدن مواد، نوک کیسه پلاستیکی را قیچی کنید و مواد را به داخل بطری کوچک پلاستیکی که درب قیفی دارد منتقل کنید. اجازه دهید مواد آماده شده به مدت یک روز در دمای اتاق استراحت کند. مواد تا دو هفته در یخچال داخل ظرف در بسته ماندگاری دارد.

مرحله سوم : انجام تاتو با حنا در محل مورد نظر

 • طرحی که روی کاغذ کشیده و با خودکار پررنگ کرده اید را رو محل مورد نظرتان که می خواهید تاتو کنید، 5 ثانیه نگه دارید تا طرح به روی پوست بدنتان منتقل شود.
 • ابتدا با بطری درب قیف دار که مخلوط حنا را داخلش منتقل کرده اید، به عنوان نمونه طرحی بر رو کاغذ یا حوله بکشید.اگر برای شما طراحی مستقیم رو دست با حنا سخت است، پیشنهاد می کنیم مقاله انتقال طرح با حنا بر روی پوست بدن بخوانید.
 • قبل از شروع کار مواد را خوب تکان دهید؛ سپس با حنا بر روی خطوط انتقال یافته، طراحی را شروع کنید.
  اگر اشتباه کردید نگران نباشید حنا دیرخشک می شود، به وسیله حوله کاغذی میتوانید طرح را اصلاح کنید. دقت کنید اگر پوست دستتان چرب است حتما قبل از انجام تاتو با صابون یا الکل آن را پاک کنید.
 • پس از اتمام طراحی، حدقل 2 الی 5 ساعت اجازه دهید که حنا روی طرح پوست بدنتان باقی بماند.
 • با استفاده از یک پارچه مرطوب یا حوله کاغذی حنا را از روی پوست بدنتان پاک کنید. ماندگاری این تاتو 2 الی 3 هفته می باشد.

انجام تاتو با حنا

طرح های حنا

طرح های حنا انواع گوناگونی دارند که در اینجا به بعضی از این نقش ها اشاره شده است:

طرح حنا ظریف:

این طرح مخصوص کسانی است که همه نوع نقشی را نمی پسندند و بیشتر تتوهای ظریف را دوست دارند. طرح های ظریف با هر مکان و هر سلیقه ای سازگار هستند.

طرح حنا عربی:

این طرح روی دست، انگشت ها، مچ دست تا ساق با خطوط پهن و ریزه کاری به طور پیوسته طراحی می شود که این طرح یک مدل شیک و یک پیشنهاد برای تابستان می باشد.

طرح حنا ظریف و گل دار:

این طرح حنا بسیار ظریف است و مانند یک گل روی دست طراحی می شود.

نوشته های مشابه

طرح حنا هندی:

این طرح یک مدل ظریف با طرح های گرد و بته جقه می باشد که برای دختران جوان و خانم های مشکل پسند که قصد شرکت در مهمانی را دارند قابل استفاده می باشد.

طرح حنا برای انگشتان:

کسانی که طرح های گسترده حنا روی دست ها را نمی پسندند، می توان برای آنها روی انگشتانشان طرح زد و همچنین برای زیبایی بیشتر، روی هر انگشت یک طرح متفاوت زده می شود.

طرح حنا جواهرگونه:

این طرح مانند جواهرات زنانه روی دست آنها کشیده می شود که زیبایی منحصر به فردی دارد.

نکات مربوط به تاتو با حنا

 • اگر حنا بیش از حد روی پوست قرار بگیرد ، در پوست نفوذ می کند و خیلی زود از روی پوست پاک نمی شود .
 • برخی افراد به حنای طبیعی واکنش حساسیتی دارند اما این واکنش ها بسیار نادر هستند و بعد از چند ساعت سبب خارش، قرمزی پوست می شود.
 • اگر برای نخستین بار است که می خواهید از حنا استفاده کنید ، مقداری حنا را روی ناحیه داخلی ساعد امتحان کنید و اگر واکنش حساسیتی نشان ندادید ، می توانید با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.
حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *