اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مدل های متفاوت دامن اینجاست!_5ea8516d72b4e.jpeg
مدل های متفاوت دامن اینجاست!_5ea8516d72b4e.jpeg

مدل های متفاوت دامن اینجاست!

دامن، روح زنانه‌اي دارد؛ لباسي كه روح لطيف هر خانمي با پوشيدن آن زنده مي‌شود. زندگي مدرن و پرشتاب امروزي باعث شده تا خانم‌ها براي راحتي و حركت بيشتر به شلوار روي بياورند ولي كسي نمي‌تواند انكار كند كه دامن لباس فاخر‌تری برای خانم‌هاست.

 

دامن‌ها از نظر شكل كلي به سه دسته راستا، كلوش و خمره‌اي تقسيم مي‌شوند اما از همين سه مدل كلي با تغييراتی جزيي، انواع دامن‌ها تولید مي‌شوند. برای هر خانمي بهتر است كه با اين خانواده جذاب آشنا شود.

چين نشان

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن پليسه با انبوه چين‌هاي ريز و يك اندازه به وجود مي‌آيد. راحتي اين مدل دامن مثال‌زدني است اما پيشنهاد مي‌كنيم خانم‌هايي كه چاقي موضعي در ناحيه باسن و ران پا دارند، سراغ اين مدل دامن نروند چون به دليل وجود چين، حجيم‌تر به نظر مي‌رسند.

پركاربرد

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن فون، از نظر برش يكي از ساده‌ترين مدل‌هاست؛ دامني كه از كمر هر چه به سمت پايين مي‌رود با شيب ملايمي گشاد مي‌شود. اين دامن به دليل نه تنگ و نه گشاد بودن آن، مدل پركاربردي است كه به درد تمام خانم‌ها با هر اندامي مي‌خورد. دامن فون مي‌تواند با قد كوتاه، متوسط يا بلند باشد.

زيبایی در عدم تعادل

مدل دامن,مدل دامن زنانه

بهترين اسم براي اين مدل دامن، «نامتوازن» است. دامن‌هايي كه پشت و جلو آن ارتفاع متفاوتي دارند. اين دامن در گروه مدل‌هاي فانتزي قرار مي‌گيرد كه استفاده از آن را براي ‌مهماني و دورهمی‌های خانم‌ها پيشنهاد مي‌كنيم و براي موقعيت‌هاي رسمي يا پوشيدن زير پالتو و مانتو سراغ اين مدل نرويد.

رومی بچرخ

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن‌هاي دايره‌اي را بيشتر از همه بر تن رقصندگان سماع ديده‌ايد كه مي‌چرخند و با چرخش آنها دامن اوج مي‌گيرد. اين مدل دامن، يك دايره كامل است كه به اندازه كمر فرد در مركز دايره سوراخي ايجاد شده است. اين مدل دامن به دليل گشادي زياد كمي دست و پاگير است و براي خانم‌هاي چاق پيشنهاد نمي‌شود.

محبوب بچه ها

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن پفي، فصل مشترك كودكي تمام دختربچه‌هاست؛ دامني دو لايه كه با چين‌هاي فراوان حالت پفي پيدا كرده است. اين دامن به قدمت دختر بچه‌هاي دنيا سن دارد و همچنان هم محبوب است. تصوير يك دختر بچه سه ساله را با دامن پفي به یاد بياوريد؛ دل‌تان ضعف مي‌رود.

با ترک هاي بسيار

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن 8 ترك در روزهاي نه چندان دور، رونق بسياري داشت. اين دامن با اضافه شدن تكه‌هايي به برش اصلي دامن، از دامني تنگ به نمونه‌اي آزاد و گشاد تبديل مي‌شود. دست طراحان و دوزندگان در توليد دامن 8 ترك بسيار باز است چون مي‌توانند اين تكه‌هاي اضافي را از بالاي كمر، روي باسن يا بالاي زانو اضافه و مدلي متفاوت ارائه كنند.

آسمان خراش

مدل دامن,مدل دامن زنانه

اين دامن حاصل روي هم چيدن چندلايه پارچه است؛ به همين دليل به نام دامن طبقه‌ا‌ی شناخته مي‌شود. فاصله طبقات و تعداد طبقات به هنر طراح بستگي دارد. اين دامن با توجه به نوع طراحي آن مي‌تواند جنبه كاربردي يا فانتزي داشته باشد. براي مراسم رسمي مدل تور اين دامن انتخاب خوبي به شمار مي‌آيد.

آزادی خوشايند

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن كلوش، برشي بين دامن دايره‌اي و فون دارد؛ از دامن فون گشادتر و از دايره‌اي تنگ‌تر است. به همين دليل بسيار راحت است. اغلب خانم‌ها براي راحتي سراغ اين مدل دامن‌ها مي‌روند.  اين مدل به تنهايي انتخاب مناسبي براي شركت در مجالس رسمي نيست و بهتر است بيشتر از دورهمي از آن استفاده نكنيد.

بدون ابتكار

مدل دامن,مدل دامن زنانه

ساده‌ترين مدل دامن، دامن‌هاي راستا تنگ هستند كه پيشنهاد مي‌كنيم هر خانمي يك نمونه مشكي آن را در كمد داشته باشد. اين دامن به دليل طراحي ساده كاربرد زيادي دارد. دامن راستا را مي‌توانيد با مدل‌هاي مختلف بلوز ساده يا طرح‌دار است كنيد و با يك قطعه لباس، دنياي متنوعي براي خودتان بسازيد.

با الهام از پرده

مدل دامن,مدل دامن زنانه

دامن‌های دراپه، مدل‌هايي هستند كه با چرخش پارچه فرم دراپه روي انها ايجاد شده است. دراپه‌ها دست طراحان را در ايجاد مدل‌هاي مختلف باز مي‌گذارند ولي درگروه دامن‌هاي فانتزي قرار مي‌گيرند كه براي تمام موقعيت‌ها پيشنهاد نمي‌شوند. امسال دامن‌هايي كه تركيب دراپه و نامتوازن بودند، رونق چشمگيري پيدا كردند.

مثل گل

مدل دامن,مدل دامن زنانه

اگر به دقت به تصوير اين گل دقت كنيد ياد گل لاله‌اي مي‌افتيد كه واژگون شده است؛ به همين دليل دامن لاله‌اي گفته مي‌شود. مدل اوليه اين دامن از دامن خمره‌اي الهام گرفته شده؛ مدلي كه بعد از كمر كمي گشاد و دوباره تنگ مي‌شود. دامن لاله‌اي با ايجاد برش‌هايي در جلو از حالت عادي خارج شده و مدلي متفاوت‌تر پيدا كرده است.

مثل پری

مدل دامن,مدل دامن زنانه

اين مدل يكي از سخت‌ترين دامن‌هاست كه فقط براي برنامه‌هاي رسمي مثل عروسي به شما پيشنهاد مي‌كنيم. اين مدل دامن به دليل شباهتي كه به لباس كارتون پري دريايي دارد، به همين نام شناخته مي‌شود. دامن پري دريايي برشي تنگ دارد كه در پايين پا، گشاد مي‌شود.

 

منبع : مجله زندگی ایده آل – bartarinha.ir

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

به این مطلب امتیاز دهید

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *