مدت زمان اپیزودهای اول تا سوم سریال «خاندان اژدها» مشخص شد_62f8d7749e335.jpeg
مدت زمان اپیزودهای اول تا سوم سریال «خاندان اژدها» مشخص شد_62f8d7749e335.jpeg

مدت زمان اپیزودهای اول تا سوم سریال «خاندان اژدها» مشخص شد

اولین قسمت خاندان اژدها (House of the Dragon) ۲۱ آگوست از شبکه HBO منتشر می‌شود و تنها چند هفته با آن فاصله داریم. سریالی که اتفاقات مربوط به حدود ۲۰۰ سال قبل از بازی تاج و تخت را نشان می‌دهد و داستان یک جنگ داخلی وحشیانه را روایت می‌کند که بین گروه های رقیب سلسله تارگرین در جریان است. با آنکه ما در یک دوره زمانی جدید با بازیگرانی جدید روبه‌رو هستیم، اما بعضی چیزها هنوز ثابت مانده‌اند.

مدت زمان و محتوای هر قسمت سریال «خاندان اژدها» فاش شد

به عنوان مثال، HBO اطلاعاتی در مورد اولین قسمت‌های این مجموعه در وب‌ سایت خود منتشر کرده، ازجمله مدت زمان پخش هر قسمت و برچسب های هشداردهنده در مورد محتوای آنها. این‌ها اطلاعاتی هستند که تا اینجای کار داریم:

اپیزود اول: یک ساعت و ۶ دقیقه؛ علائم هشداردهنده: محتوای مربوط به بزرگسالان، ادبیات مربوط به بزرگسالان، خشونت تصویری، برهنگی و محتوای جنسی فراوان.
اپیزود دوم: ۵۴ دقیقه؛ علائم هشداردهنده: محتوای مربوط به بزرگسالان، ادبیات مربوط به بزرگسالان، خشونت.
اپیزود سوم: ۵۸ دقیقه؛ بدون برچسب هشداردهنده.

این کاملا با چیزی که ما در Game of Thrones به آن عادت کرده بودیم همسو است. تنها قسمت اول کمی طولانی تر از حد معمول است که آن هم خیلی نیست.

مدت زمان و محتوای هر قسمت سریال «خاندان اژدها» فاش شد

با این اوصاف، دو فصل پایانی بازی تاج و تخت مدت زمانی بسیار طولانی داشت و اپیزود «شب طولانی» فصل هشت تقریبا یک ساعت و نیم بود. این مدت زمان برای یک اپیزود از یک سریال در سال ۲۰۱۹ طولانی محسوب می‌شد، اما از آن زمان به بعد دیگر سریال‌ها از Game of Thrones پیشی گرفته اند. به عنوان مثال، آخرین قسمتی که از سریال چیزهای عجیب (Stranger Things) منتشر شده دقیقا دو ساعت و نیم به طول انجامیده که از بسیاری از فیلم ها هم طولانی تر است.

مطابق استانداردهای امروز می‌توان گفت مدت زمان قسمت‌ های خاندان اژدها تا اینجای کار محافظه کارانه بوده است.

مدت زمان و محتوای هر قسمت سریال «خاندان اژدها» فاش شد

از طرفی روابط جنسی در House of the Dragon کمتر از Game of Thrones به نمایش درمی‌آید. هر کس که بازی تاج و تخت را دیده باشد می‌داند که در زمینه خشونت، کلام و رابطه جنسی، محتوای این سریال متعلق به بزرگسالان است.

مدت زمان و محتوای هر قسمت سریال «خاندان اژدها» فاش شد

با این وجود، تهیه‌کنندگان سریال خاندان اژدها گفته‌اند که این مجموعه از نظر میزان نمایش روابط جنسی نسبت به مجموعه قبلی عقب نشینی کرده است. بازی تاج و تخت گاه به دلیل نمایش خشونت جنسی مورد انتقاد قرار می‌گرفت. در عین حال میگوئل ساپوچنیک، مجری این مجموعه می‌گوید این موضوع همچنان بخشی از سریال است و نمی‌توان خشونتی را که در آن دوره از تاریخ توسط مردان بر زنان اعمال می‌شد نادیده گرفت. نباید آن را کم اهمیت جلوه داد و نباید آن را ستود.

بیشتر بخوانید:

آخرین خبرها در مورد اسپین آف‌ های جدید سریال «بازی تاج و تخت» پس از «خاندان اژدها»

بودجه هر اپیزود از سریال «خاندان اژدها» چقدر است؟

۱۱ نکته کلیدی در مورد اتفاقات «آتش و خون» که پیش از انتشار «خاندان اژدها» باید بدانید

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.