لیفت ابرو چیست ؟

سرفصل های این مقاله

لیفت ابرو,لیفت ابرو چیستلیفت ابرو بدون جراحی نیز امکان پذیر است مانند لیفت با نخ یا لیفت با بوتاکس که موقت می باشند

 

در میان جراحی های زیبایی که امروز در بین افراد گسترش یافته است یکی از جراحی های مهم لیفت ابرو است که علاوه بر جنبه زیبایی گاها جنبه درمانی نیز دارد . برای بسیاری این سوال به وجود می آید که لیفت ابرو چیست و به چه صورت انجام می شود . در این مقاله برآنیم تا پاسخ سوال را توضیح دهیم.

وقتی کسی با شما شروع به صحبت می کند در اولین قدم به چشم های شما توجه می کند ، داشتن چشم های درشت باعث جذابیت شما می شود و داشتن ابرو های کشیده باعث درشت نشان دادن چشم ها می شود. با گذشت زمان وقتی سن افزایش می یابد عضلات صورت و ابرو شل شده و باعث افتادگی ابرو ها و پف بالای پلک می شود و این افتادگی چهره را خسته و عصبی و گاهی باعث مشکلات دید می شود . جراحی لیفت ابرو یا همان بالا کشیدن ابرو و بلفاروپلاستی به رفع این نواقص کمک می کند.

جراحی لیفت اندوسکپی ابرو

در جراحی لیفت ابرو یک شکاف در قسمت خط رویش مو یا شقیقه ایجاد می شود که تمام تلاش جراح این است برش را در قسمتی قرار دهد که جای زخم کمتری باقی بماند. این جراحی می تواند با یا بدون جراحی افتادگی پلک و بلفاروپلاستی باشد.

مزیت استفاده از آندوسکوپ برای بالا کشیدن ابرو ، این است که این ابزار به جراح شما اجازه می دهد بافت و عضلات مورد نیاز را بدون ایجاد شکاف های بزرگ در صورت، دستکاری و ترمیم کند. مزیت دیگر استفاده از روش آندوسکوپی در این است که برای بالا کشیدن ابرو فقط نیاز به بی هوشی موضعی وجود خواهد داشت.

لیفت ابرو بدون جراحی نیز امکان پذیر است مانند لیفت با نخ یا لیفت با بوتاکس که موقت می باشند و به دلیل عوارضی زیادی که به دنبال دارند ، بسیاری متخصصین جراحی پلاستیک آن را توصیه نمی کنند.

عوارض لیفت ابرو

این جراحی نیز مانند همه جراحی های دیگر حتما با عوارضی همراه است اما انتخاب بهترین جراح پلاستیک که مهارت کافی در این زمینه داشته باشد می تواند از عوارض این جراحی بکاهد . ظاهر ناخوشایند محل برش جراحی و از دست دادن و ریزش مو در نواحی برش پوستی (موقتی یا دائمی) از جمله شایع ترین این عوارض است . پس از اطلاع از اینکه لیفت ابرو چیست این نکته را یادآور شویم که این جراحی باید  توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی انجام شود.

 

منبع: drrajabi.com

 

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: