لک لک سیاه با خلق و خوی خاص و تنها مهاجرت می کند + فیلم و عکس

مشخصات ظاهری لک لک سیاه :

لک‌لک سیاه پرنده‌ای‌ست به طول ۹۵ سانتیمتر، دارای پر و بال سیاه براق با جلای زرشکی و سبز و سطح شکمی سفید. منقار، دور چشم و پاهای این پرنده سرخ رنگ است. لک‌لک سیاه پرنده‌ای است تک زی و دیر انس که به تنهائی یا دسته جمعی مهاجرت می‌کند.

آبزی است و به واسطهٔ سر، گردن و پشت سیاهش، کاملا از حاجی لک‌لک‌ها متمایز است. منقار و پاهایش بلند و قرمز رنگ است. در پرندهٔ جوان، منقار و پاها سبز رنگ است. زیر تنه کاملاً سفید، سر و پشتش سیاه با جلای بنفش سبز و چشمانش قهوه‌ای رنگ است. نر و ماده همشکل‌اند. عمدتاً از ماهی و گاهی از حشرات، ملخ‌ها، سمندرها و نیز از جوندگان و پستانداران کوچک، مارها و مارمولک‌ها تغذیه می‌کند.

کلیپی جالب و دیدنی از لک لک سیاه :

نامهای دیگر لک لک سیاه :

دسته ( خانواده ) : پرنده ، لک لک
نام فارسی : لک لک سیاه
نام انگلیسی : Black Stork
نام عربی : عنز الماء
نام علمی : Ciconia Nigara

صدا پرنده لک لک سیاه :

صدای این پرنده در مقایسه با لک لک سفید ، با وسعت بیشتری همراه است .

شبیه «چی –ای- چی – ای » و یا «چی- چو –هو- جی – جی» شنیده می شود.

زیستگاه لک لک سیاه :

این پرنده در نواحی آب های شور و شیرین، رودخانه ها کم عمق با ساحل شنی، کانال ها، جزایر، اراضی سیلابگیر و نواحی پر درخت کنار دریاچه ها به سر برده و معمولا روی درختان آشیانه می سازد.

در ایران، به تعداد کم و مهاجر و در مناطق جنوبی کرمان وفارس و نیز در مناطق شمال غرب، به صورت گروه های کوچک مهاجر دیده می شود.

لک لک سیاه از جمله پرندگانی ست که تابستان‌ها به تعداد کم و نیز به صورت مهاجر عبوری دیده می شود . تعداد کمی از آنها زمستان‌ها را در فارس و سواحل جنوبی ایران می گذرانند . لک‌لک سیاه از جمله پرندگان کمیاب ایران است .

تغذیه :

لک لک سیاه عمدتا از ماهی و گاهی از حشرات، ملخ ها، سمندرها و نیز از جوندگان و پستانداران کوچک، مارها و مارمولک ها تغذیه می کند.

حفاظت:

سپند جام

توجه به وضیعت و مناطق زیستی و محل های تولید مثل این پرنده، اهمیت بسزایی در بقای آن دارد.

آلبوم :

بیشتر بخوانید :

معرفی پرنده نوک سرخ دریایی با دم شگفت انگیزش + آلبوم

معرفی فلامینگوی کوچک و چگونگی تشخیص آن از فلامینگوی بزرگ + عکس

معرفی پرنده ای با پاهای بلند به نام فلامینگوی بزرگ + آلبوم

کاربر گرامی چنانچه درمورد “ لک لک سیاه ” سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید . و با مجله دلگرم همراه شوید و از نگهداری تا بیماری های و دانستنی های حیوانات آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا