لوازم آرایشی لازم برای دختران نوجوان چیست؟_60b8fc75bb3da.jpeg
لوازم آرایشی لازم برای دختران نوجوان چیست؟_60b8fc75bb3da.jpeg

لوازم آرایشی لازم برای دختران نوجوان چیست؟

گاهی اوقات و بخصوص در سنین نوجوانی و جوانی دوست داریم به خودمان برسیم و البته کمی هم با آرایش زیباترشویم اما دوست نداریم این آرایش دخترانه ی ما آنچنان پر آب و رنگ باشد که هم چهره ی واقعی ما را تغییر دهد و هم گاهی حتی از زیبایی آن کم کند .
یکی از جذاب ترین مدل های آرایش دخترانه، آرایش ساده و طبیعی است. چرا که چهرۀ خدادادی شما را نه تنها تغییر نمی دهد، بلکه آن را به زیباترین شکل ممکن نشان می دهد و همین تغییرات باعث متفاوت و زیباتر شدن شما نسبت به بقیه می شود.

لوازم آرایشی لازم برای دختران نوجوان

بسیاری از دختران جوان از سن مشخصی به بعد به استفاده از لوازم آرایشی علاقه مند می شوند.همه خانم ها نمی توانند مانند آرایشگرها از لوازم آرایشی کامل و مخصوص استفاده کنند.اما دختران جوان برای آرایش روزانه خود باید لوازم آرایشی مشخصی را در کیف آرایشی خود داشته باشند.در این مطلب لیستی از لوازم آرایشی مورد نیاز برای دختران جوان را به شما معرفی می کنیم:

ضد آفتاب

به لحاظ زیبایی شناختی ضد آفتاب ها در گروه لوازم آرایشی قرار نمی گیرند، اما اهمیت این محصول به اندازه ای است که حتماً باید هر نوجوانی یک ضد آفتاب در کیفش داشته باشد تا ضد آفتاب زدن به عادت همیشگی او تبدیل شود. هنگام خرید بهترین کرم ضد آفتاب بهتر است به ترکیبات و میزان SPF موجود در آن توجه کرد. ترکیبات معدنی و میزان SPF دست کم ۳۰ یا بیشتر انتخاب مناسبی است.

لازم به ذکر است که SPF یک معیار اندازه گیری علمی است و درک مشخصی درباره این موضوع ارائه می دهد که استفاده از یک ضدآفتاب مشخص تا چه میزان باعث کاهش آسیب های پوستی می شود.اگر بر پوست تان ضدآفتاب زده باشید، در مقایسه با زمانی که ضدآفتاب نزدید، مدت بیشتری طول می کشد تا اشعه فرابنش B به پوست شما نفوذ کند و سبب قرمزی آن شود. در واقع، SPF روی این مدت زمانی تأکید دارد و آن را محاسبه می کند.

به عبارت دیگر، این فاکتور از طریق تقسیم کردن میزان تابشی از خورشید که برای قرمز شدن پوست با ضدآفتاب نیاز است بر میزان تابشی از خورشید که برای قرمز شدن پوست بدون ضدآفتاب نیاز است، محاسبه می شود. این برآورد بر اساس استفاده از دو میلی گرم ضدآفتاب در هر سانتی متر مربع از سطح پوست، به دست می آید.

اگر آفتاب سوختگی پوست دارای ضدآفتاب، ۱۵ برابر بیشتر از پوست بدون ضدآفتاب طول بکشد، SPF کرم ضدآفتاب ۱۵ خواهد بود. بر این اساس، اگر آفتاب سوختگی پوست حفاظت نشده شما هنگامی که اشعه های فرابنفش به شما می تابد در ۱۰ دقیقه اتفاق بیفتد، با یک ضدآفتاب که ۳۰ SPF دارد می توانید تا ۳۰۰ دقیقه یا پنج ساعت یعنی ۳۰ برابر بیشتر، از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.

کانسیلر

کمتر کسی در سنین نوجوانی سراغ داریم که از شر جوش ها و عارضه های پوستی در امان باشد. در نتیجه بیشتر دخترها برای پوشش این جوش ها، چندین لایه کرم پودر می زنند. غافل از اینکه با این کار منافذ پوست بسته شده، پوست قادر به تنفس نخواهد بود و در نتیجه جوش ها وخیم تر می شوند. به این ترتیب پیشنهاد می کنیم به همان صورت که برای لوازم آرایش مناسب دختران نوجوان مانند رژ لب اهمیت می دهید و همیشه بهترین مارک رژ لب را می خرید، برای خرید کانسیلر نیز وسواس زیادی به خرج دهید و بهترین مارک کانسیلر را خریداری کنید تا عارضه های پوستی را با کمترین آسیب از نظرها مخفی نگه دارید.

در واقع کانسیلرها ، پودر فشرده به رنگ روشن هستند که قبل یا بعد از کرم پودر در آرایش استفاده می شوند . البته برخی افراد معتقدند کانسیلر بعد از زدن کرم پودر بهتر است . انواع مختلفی از کانسیلرها در بازار موجود است :نوع Stick یا ماتیکی که به راحتی استفاده می شود ، نوع نیمه جامد (کرم )و کانسیلرهای مایع.

نوشته های مشابه

رنگ کانسیلر باید یک درجه روشن تر از کرم پودر استفاده شده باشد . اگر درجه رنگ کانسیلر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد لکه های تیره را به جای پوشاندن ، تیره تر نشان می دهد خواهد داد.

کرم پودر

پس از اینکه عارضه های پوستی را با کانسیلر پوشش دادید، نوبت کرم پودر فرا می رسد. لایه ای نازک از کرم پودر را به طور ضربه ای به صورت بزنید تا پوست شما ظاهری ابریشمی و مات پیدا کند. برای افزایش ماندگاری کرم پودر، می توانید از پودر فیکس کننده آرایش یا همان فیکساتور استفاده کنید. جالب است بدانید اگر از طرف داران لاک مات هستید و این لاک را دم دست ندارید می توانید لاک براق بزنید و یک لایه از پودر فیکس کننده آرایش را از فاصله ای نسبتاً دور روی آن بپاشید تا لاک براق شما به لاک مات تبدیل شود. البته که نتیجه نهایی این کار به زیبایی خود لاک مات نخواهد شد، اما می تواند در مواقع ضروری راه حل خوبی باشد. پس این ترفند را به خاطر بسپارید.

خط چشم

از آنجایی که این گروه سنی از دختران، چهره ای بکر و زیبا دارند، نباید با آرایش های غلیظ و زننده، معصومیت را از چهره کم رنگ کرد. خط چشم یک فاکتور مهم آرایشی است، اما در آرایش مناسب دختران نوجوان بهتر است بسیار باریک کشیده شود. از طرف دیگر برای حفظ سلامت چشم و پوست اطراف آن، بهتر است سراغ خط چشم با کیفیت بروید.

ریمل

ریمل جذابیت چشم و در نتیجه آرایش صورت را بیشتر می کند؛ به شرطی که به درستی و به اندازه استفاده شود. کشیدن چند مرتبه فقط صِرف اینکه مژه ها پررنگ و مرتب شده و حالتی جذاب به خود بگیرند، کافی است. بیشتر از این حد، غلیظ محسوب شده که اصلاً برازنده چهره نوجوانان نیست. البته این میزان از آرایش صورت، فقط یک پیشنهاد است و هر کسی بنا به سلیقه و علاقه ی خودش می تواند هر سبک آرایشی را انتخاب کند و از آن لذت ببرد.

بالم لب

خشکی لب ازجمله عواملی است که زیبایی و شادابی آرایش صورت را تحت الشعاع خود قرار می دهد. استفاده از بالم لب بهترین گزینه برای درمان خشکی پوست لب و رفع ترک آن است. حجم و اندازه این محصول در حدی است که به راحتی می توانید همه جا همراه خود داشته باشید و طراوت و شادابی را با استفاده از آن به لب های خود هدیه بدهید. فقط دقت داشته باشید که بالم لب رنگی، می تواند هم زمان کار بهترین مارک رژ لب و بالم لب را انجام دهد و در کنار آبرسانی به لب ها، رنگ و لعاب زیبایی به آن ببخشد.

رژ لب

استفاده از بهترین مارک رژ لب، به آرایش صورت جان می دهد. خیلی از افراد، حتی آرایش صورت خود را فقط در رژ لب زدن محدود می کنند. رژ لب صورتی و کالباسی رنگ، انتخاب خوبی برای آرایش مناسب دختران نوجوان است. ضمناً استفاده از برق لب کاملاً اختیاری است. اگر می خواهید لب های شما پس از استفاده از رژ لب، برق جذاب و گیرایی داشته و ماندگارتر شود، می توانید از برق لب استفاده کنید. ناگفته نماند استفاده از برق لب تنها و بدون رژ، جلوه ای طبیعی و شیک به آرایش شما می دهد.

لاک

از هر چیزی که بگذریم از لاک ناخن نمی شود گذشت. کمتر دختر نوجوانی را سراغ داریم که لاک زدن را دوست نداشته باشد. بعد از تمام شدن آرایش صورت، هر رنگ لاک مات یا براقی که دوست دارید را برداشته و بادقت به ناخن های خود بزنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

لاک زدن

پاک کننده آرایش

از آنجایی که پوست افراد در دوره ی نوجوانی به علت های مختلفی ممکن است دچار عارضه های پوستی یا حساسیت شود، باید حتماً برای پاک کردن آرایش خود، از پاک کننده آرایش مخصوص پوست خود استفاده کنند. در صورت ماندن آرایش روی صورتشان، عارضه ها یا حساسیت پوست آن ها تشدید شده و مجبور به طی کردن دوره های درمانی عارضه های پوستی می شوند.

۱۰ نکته آرایش و زیبایی برای دختران نوجوان:

  • سعی کنید زیاد آرایش نکنید.
  • از مواد آرایشی طبیعی که دارای پایه گیاهی هستند استفاده کنید.
  • سعی کنید از لوازم آرایشی مرغوب استفاده کنید.
  • به اندازه کافی آب بنوشید.
  • قبل از رفتن به رختخواب، حتما آرایش خود را پاک کنید.
  • موهای خود را کوتاه نگه دارید.
  • پوست بدن تان را همیشه چرب نگه دارید.
  • سبزیجات به رنگ سبز را فراموش نکنید.
  • از گوشت قرمز کمتر استفاده کنید.
  • به جای استفاده از اسپری، از عطر استفاده کنید.

مضرات لوازم آرایشی نامناسب برای دختران نوجوان

مطالعات جدید نشان می دهد آرایش كردن دختران نوجوان می تواند خطرات جدی برای سلامت آنان به همراه داشته باشد.تحقیقات جدید نشان می دهد محصولات آرایشی مانند ریمل ها، سایه ی چشم و دیگر محصولات، دارای مواد شیمیایی هستند كه می تواند منجر به بیماری هایی مانند سرطان، به هم ریختگی تعادل هورمونی و حتی ناباروری شود.این تحقیقات كه توسط گروه تحقیقاتی محیطی انجام شده نشان می دهد هر چه دختران از سنین پایین تر آرایش كردن را آغاز كنند، خطر ابتلا به این بیماری ها افزایش پیدا می كند.البته مطالعات نشان می دهد بسیاری از دختران بریتانیایی تا قبل از سن 11 سالگی از محصولات آرایشی استفاده نمی كنند، اما با این حال بعضی از كودكان حتی در سنین بسیار پایین مانند شش سالگی شروع به استفاده از لوازم آرایشی می كنند.همچنین تحقیقاتی كه روی دختران بین 14 تا 19 ساله انجام شده است، نشان می دهد تمام محصولات آرایشی دارای مواد شیمیایی هستند كه می تواند مصرف آن ها خطراتی به همراه داشته باشد.این مواد شیمیایی می تواند منجر به مشكلات هورمونی و سرطان شوند و همچنین دانشمندان نگران هستند که مصرف این گونه مواد در نهایت منجر به بیماری های مرتبط با افسردگی شود.بد نیست بدانید که كشور ما سومین مصرف كننده ی لوازم آرایش در خاورمیانه است و بنابر برآوردهای غیررسمی 25 تا 30 درصد كل این محصولات كه بخش عمده ای از آن تقلبی و غیراستاندارد است از طریق قاچاق و تجارت چمدانی وارد كشور می شود.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.