اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قهوه سینگل اورجین چیست و تفاوت آن با قهوه ترکیبی را بدانیم

با اطمینان می توان گفت محبوبترین نوشیدنی عصر جدید قهوه است و هر روز به عاشفقان این نوشیدنی تلخ  جذاب افزوده می شود و یکی از جذابیت های قهوه میل به دانستن در مورد انواع قهوه ها بین اکثر دوستدارانش می باشد. قهوه سینگل اورجین یکی از این دانستنی هاست.

قهوه سین گل اورجین چیست؟

قهوه سینگل اورجین

قهوه سین گل اورجین (Single Origin) که می­ توان به فارسی آن را قهوه تک خاستگاه نیز نامید.

قهوه سینگل اورجین تنها در مزارع خاص جغرافیایی از جهان کشت و برداشت می­ شود و از آنجا که این قهوه بدون هیچ کود شیمیای و مواد آلی کاملا طبیعی رشد می کند یک قهوه ارگانیک به حساب می آید .

بخاطر دارا بودن این ویژگی منحصر بفرد  قیمت نسبتا گرانی نسبت به قهوه های ترکیبی دارد. البته امروزه ممکن است برخی از شرکت­ها آن را به صورت فرآوری شده نیز به بازار عرضه کنند که لازم است در هنگام خرید به آن دقت کنیم.

تفاوت میان قهوه سینگل اورجین و قهوه ترکیبی (Belend) چیست؟

قهوه سینگل اورجین

 

همانطور که گفتیم قهوه سینگل اورجین یک عطر و طعم مشخصی دارد که طرفداران خاص  خود را در سراسر جهان دارد و با قهوه ترکیبی کاملا متفاوت است .

قهوه ترکیبی همانطور که از اسمش پیداست حاصل ترکیب چند قهوه متفاوت برای درست کردن یک قهوه خاص می­باشد. .

قهوه ترکیبی یکی از بهترین انتخاب ها برای  افرادی است که طعم خاصی یک قهوه و عطر خاص قهوه ی دیگری را دوست دارند و می­خواهند یک قهوه که هر دوی اینها را با هم داشته باشد بنوشند و لذت ببرند که درست کردن قهوه ترکیبی یک روش برای پاسخ به نیاز این دسته از دوستان می­باشد

البته بسته به سلیقه و ذائقه می­توان تا 5 قهوه را با هم ترکیب کرد.

روش های ترکیب قهوه ها

قهوه سینگل اورجین

برای درست کردن یک قهوه ترکیبی  هر چه مهارت و تجربه بیشتری در میکس قهوه داشته باشید از نتیجه کارتون راضی تر خواهید بود. عموما یک باریستای حرفه ایی همچین مهارتی دارد. در واقع دونستن اینکه چه تعداد و چه نوع و به چه میزان از هر قهوه را بایستی با هم ترکیب کنیم بسیار مهم است.

حتی انتخاب زمان ترکیب دانه های قهوه نیز در طعم نهایی تاثیر می­گذارد یعنی اینکه بعد یا قبل از رست دانه ها این کار را انجام دهیم؟

به نظر می­رسد چون که زمان رست و رطوبت هر نوع دانه متفاوت می­باشد بهتر است که بعد از رست دانه ها ترکیب کردن را شروع کنیم تا کیفیت و عطر و طعم هر دانه محفوظ بماند.

البته بعضی باریستاها اعتقاد دارند که ترکیب کردن دانه قبل از رست آنها بهتر است وباعث یکنواختی بیشتری در طعم نهایی می­ شود. برای سوال بیشتر در این دو مورد می­ توانید از تجربه چندین ساله دوستان ما در مجموعه کافی مافی استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

 

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot