دسته‌بندی نشده

فواید همخوابی و در آغوش گرفتن کودکان زمان خواب

فواید همخوابی والدین با فرزندان

خانواده ها باید بتوانند در این موضوع آمادگی های زیادی داشته باشند. در دنیای روان شناسی تعاریف متفاوتی وجود دارد. برخی از این تعاریف را ممکن است بشانسید. برخی هم برای شما تازگی دارند. این تعاریف ممکن است در ارتباط با پیشرفت در زندگی باشد. خواب در بین همه ما اهمیت دارد. این اهمیت در خواب برای کودکان نیز وجود دارد. خواب کافی باعث آرامش و آسایش در کودکان می شود.

فعالیت های مختلف در طول روز و همخوابی والدین با فرزندان

در روان شناسی برای هر امری توضیحاتی داده شده است. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است و نیازمند تلاش هایی در بخش های مختلف زندگی است. این نکته را باید بدانید که خواب کافی می تواند باعث پیشرفت فعالیت شما هم بشود.

نوشته های مشابه

خواب دیدن کودکان پیچیده است و گاهی اوقات می تواند استرس زا باشد

خواب دیدن کودکان پیچیده است و گاهی اوقات می تواند استرس زا باشد. بسیاری از ما به دنبال راه هایی برای آسان کردن زندگی خود هستیم. چه فرزندتان را به مهدکودک بفرستید و چه به مدرسه، راه هایی وجود دارد که اطمینان حاصل شود، روال خواب شبانه بدون مشکل انجام می شود.

فواید همخوابی والدین با فرزندان

همخوابی والدین با فرزندان و تاثیر بر استرس

یک فرایند خواب دیدن می تواند تفاوت را در آرام و بدون استرس بودن در صبح ایجاد کند. ما به متخصصان مراجعه کرده‌ایم تا دانش خود را در مورد این که چگونه و چرا به یک روال شبانه قابل پیش‌بینی نیاز دارید تا اطمینان حاصل شود که یک صبح کارآمد روز بعد دارید، به اشتراک بگذاریم. به خواندن ادامه دهید تا ببینید چگونه یک شام مغذی، یک روال قبل از خواب، و یک برنامه منظم می تواند خانواده شما را برای موفقیت آماده کند.

همخوابی والدین با فرزندان از چه زمانی شروع می شود

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا کودک شما در خواب لبخند می زند؟ آیا این می تواند یک رفلکس باشد یا کودک شما در خواب دیدن گرفتار شده است؟ حقیقت این است که هنوز چیزهای زیادی در مورد آنچه در ذهن نوزاد هنگام خواب رخ می دهد ناشناخته است. این تا حدی به این دلیل است که آن ها فاقد مهارت های ارتباطی برای انتقال آن اطلاعات به ما هستند. همچنین محققان در حال کار برای درک چگونگی پردازش اطلاعات مغز نوزادان هستند که عامل بزرگی در خواب دیدن انسان ها است.

نکته ای در ارتباط با همخوابی والدین با فرزندان

اگر کودک شما در طول خواب دیدن شاد یا ناراحت به نظر می رسد، احتمالاً عوامل دیگری در این بازی نقش دارند. بیایید نگاهی به چرخه خواب کودک شما بیندازیم. آن چه در مورد رویاها می دانیم و اطلاعاتی که محققان هنوز در حال کار برای کشف وضعیت های ناخودآگاه نوزادان هستند.

مراقبت از کودک

نوزادان و خواب REM

رویاها می توانند در هر مرحله از خواب اتفاق بیفتند، اما به احتمال زیاد در خواب با حرکت سریع چشم (REM) رخ می دهند. طبق آکادمی اطفال آمریکا، نوزادان تا 50 درصد از خواب خود را در خواب REM می گذرانند، در حالی که بزرگسالان تقریباً ۲۰ درصد از زمان خود را در این مرحله به خواب می گذرانند. تحقیقات در مورد خواب دیدن چه می گوید؟ اساساً به این معنی است که اگر نوزادان خواب ببینند، زمان زیادی را صرف انجام آن می‌کنند.

نکته ای در ارتباط با همخوابی والدین با فرزندان

امواج مغزی شبیه خواب REM در رحم بین هفته های 25 تا 28 بارداری مشاهده شده است. اگر چه هنوز قطعی نیست، اما محققان حدس می زنند که این می تواند به این معنی باشد که خواب REM حتی قبل از تولد شروع می شود.
اگر نوزادان خواب REM را تجربه کنند، ممکن است تصور شود که آن ها نیز خواب می بینند. با این حال، محققان می گویند که این کار به این سادگی نیست. فرآیند رویا دیدن به معنای توانایی رشد در تفکر انتزاعی است.

توانایی های بصری برای خواب دیدن

برخی از دانشمندان علوم اعصاب بر این باورند که کودکان برای خواب دیدن ابتدا باید این توانایی را داشته باشند که چیزها را به صورت بصری و فضایی تصور کنند. اما نوزادان فاقد این خودآگاهی هستند.

درک رفتار خواب کودک

در طول خواب REM، ماهیچه‌های اصلی بدن – مانند دست‌ها و پاها – که معمولاً آنها را کنترل می‌کنید نمی‌توانند حرکت کنند و به طور موقت فلج می‌شوند. آن ها به طور منظم نفس نمی کشند)، و ممکن است حرکت مکیدن انجام دهند، بازوها پاهای خود را تکان دهند یا حرکات مختصری سر داشته باشند.

خوابیدن کنار کودک

احتمال بیشتری وجود دارد که کودک شما که به سادگی در حال رشد است و یاد می گیرد با بدنش چگونه کار کند یا سعی می کند مهارت های جدیدی را توسعه دهد. نوزادانی که در هنگام خواب گریه می کنند ممکن است در حال پردازش چیزی باشند که زودتر اتفاق افتاده است، البته که بیشتر یک خواب دیدن است تا یک رویاپردازی.

رفلکس مورو و همخوابی والدین با فرزندان

نوزادان تازه متولد شده نیز با چیزی به دنیا می آیند که به آن رفلکس مورو یا حیرت زده می گویند. این رفلکس بین هفته های ۲۸ تا ۳۲ بارداری ایجاد می شود و به طور کلی بین ۳ تا ۶ ماهگی ناپدید می شود.

این یک رفلکس غیر ارادی و محافظ است که باعث می شود نوزادان دست ها، پاها و گردن خود را دراز کنند و سپس به سرعت آن ها را به هم برگردانند. رفلکس مورو می‌تواند با تکان‌هایی که در طول خواب REM رخ می‌دهد، ایجاد شود. قنداق کردن می تواند این حرکات را کاهش دهد و بنابراین احتمال وقوع رفلکس مورو در طول خواب را کاهش می دهد.

چگونه ریتم های شبانه روزی بر خواب تأثیر می گذارد؟

ریتم های بیولوژیکی به چگونگی تغییر شیمی و عملکرد طبیعی بدن ما در طول یک چرخه ۲۴ ساعته اشاره دارد.
چرا همخوابی والدین با فرزندان مفید است
پتفاوت در نحوه تربیت فرزندان از خانواده به خانواده، فرهنگ به فرهنگ، حیرت انگیز است. گاهی اوقات، کمی منیت هم جای خود را از دست می دهد و باعث می شود برخی افراد فکر کنند که شیوه های فرزندپروری آن‌ها “بهترین” است. در واقع، به نظر می رسد که نظری در مورد هر جنبه شناخته شده ای از والدین وجود دارد.

فواید خوابیدن کنار کودک

یکی از مواردی که اکثر والدین می توانند روی آن توافق داشته باشند این است که فرزندپروری مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد را به همراه دارد. یک چالش خاص که اغلب در سال اول والدین تجربه می شود، آموزش به نوزاد در عادات خواب سالم است.
برای این منظور، تفاوت در رفتارهای والدینی در فرهنگ‌ها آشکار است. آمریکایی‌ها، مانند بسیاری از مردم جهان غرب، معمولاً نوزادان خود را در اتاق‌های خواب جداگانه می‌گذارند – اتاقی متفاوت، تختی متفاوت – با این باور که خواب با نوزاد خطر زیادی دارد.

بسیاری از فلسفه غرب در زندگی مشترک والدین از توصیه های حرفه ای ناشی می شود. به عنوان مثال، آکادمی اطفال آمریکا به شدت با زندگی مشترک در خواب مخالف است و توصیه می کند که چنین اقداماتی می تواند خطر را از طریق خفگی احتمالی و زمین خوردن افزایش دهد. پزشکان اغلب توصیه می کنند که از زندگی مشترک نیز خودداری کنید و اغلب به نگرانی های مشابه اشاره می کنند.

رفتارها در زندگی مشترک و همخوابی والدین با فرزندان

این را با بسیاری از مناطق دیگر جهان مقایسه کنید، جایی که زندگی مشترک در برخی نقاط تقریباً جهانی است. بسیاری از این شیوه عمدتاً غربی پرسیدند: “چرا والدین چنین کاری را انجام می دهند؟”

وقتی به طور عینی به آن نگاه کنیم، پاسخ موفقیت آمیز به این سوال دشوار است. شایع ترین نگرانی ها، تا حد زیادی، حول خطرات قابل درک از خواب مشترک، به ویژه، خطر آسیب فیزیکی و خطر وابستگی است.

کودکان بسیار حساس و همخوابی والدین با فرزندان

برای لحظه‌ای، به نگرانی‌هایی که بسیاری از پزشکان غرب زده به آن اشاره می‌کنند، بازگردیم. به ویژه، استناد به افزایش خطر سقوط یا خفگی. مطالعات محققان علاقه مند به زمینه خواب مشترک را به آفریقا، آمریکای لاتین، آسیا و تقریباً در هر جای دیگری برده است.

نتیجه: همبستگی بین همخوابی و مرگ و میر نوزادان در بهترین حالت ناچیز است.

مثالی در ارتباط با این زمینه

یکی از مثال های ارائه شده در ژاپن است، جایی که همخوابی والدین با فرزندان یک عمل تقریباً جهانی است. ژاپن نیز مانند کشورهای آمریکایی و سایر کشورهای توسعه یافته کشوری ثروتمند، بزرگ و مدرن است. طبق گزارش آژانس اطلاعات مرکزی (سیا)، ژاپن همچنین دومین پایین ترین نرخ مرگ و میر نوزادان در جهان را دارد.

با آرامش خوابیدن کودک

“وابستگی” و همخوابی والدین با فرزندان

یکی از نگرانی های قابل توجه والدین آمریکایی این است که همخوابی باعث افزایش وابستگی می شود. به عبارت دیگر، خوابیدن با نوزاد باعث می شود که کودک تمایلی به جدایی از شرکت او نداشته باشد. این اعتراض نیز رد شده است.
بار دیگر، ژاپن به عنوان یک استدلال متقابل ذکر می شود. از نظر بسیاری، کودکان ژاپنی بیشتر از کودکان آمریکایی بالغ هستند.

حتماً بخوانید:

مثال: من و شوهرم (و حتی بچه‌هایمان) پس از سال‌ها زندگی مداوم متوجه شدیم که بیشتر بچه‌ها – همان‌هایی که هر شب با والدینشان می‌خوابند – مراقب خود و وسایلشان هستند. درگیری ها و رفتار اجتماعی بالغ و خودتنظیمی را در سنین جوانی نشان می دهد. والدین ژاپنی انتظار دارند فرزندانشان با مراقبت از خود و مسئولیت اجتماعی مستقل باشند. آن‌ها از والدین انتظار دارند که با توانمندی و متکی بودن به خود به جامعه خانواده یا مدرسه کمک کنند.”

اکثر والدین می خواهند به فرزندان خود بیاموزند که چگونه مستقل عمل کنند و دلیل خوبی هم دارند. به نظر می رسد که خواب مشترک تقریباً تأثیری بر چنین جاه طلبی ندارد. نتیجه ای که اغلب توسط افرادی که رابطه بین وابستگی و زندگی مشترک را مطالعه می کنند به این نتیجه می رسند این است که اعمال و رفتارهای مختلف توسط والدین – و قابل مشاهده توسط فرزندانشان – بسیار مهمتر از انتخاب خوابیدن با هم یا جدا از نوزاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا