دسته‌بندی نشده

فواید مصرف قرص پرگنازون(Pregnazon) در دوران بارداری

قرص پرگنازون مکمل دوران بارداری

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با فواید مصرف قرص پرگنازون بیشتر آشنا شوید.

قرص پرگنازون مکمل دوران بارداری

قرص پرگنازون مکمل دوران بارداری

کشور تولید کننده: انگلستان

کد پروانه بهداشتی: ۱۲۲۸۲۳۱۸۸۹

۳۰ عدد

قرص پرگنازون مکمل دوران بارداری مناسب بانوان قبل ، دوران بارداری و بعد از زایمان

این محصول مکمل دوران بارداری مخصوص فرموله شده و با دقت و متعادل کننده برای مصرف روزانه توصیه شده است.اسید فولیک ( ۴۰۰ug ) ، ویتامین B12 ، B6 ، آهن و زینک همراه با ۲۲ مواد مغذی مفید دیگر که در این محصول می باشد به حمایت تغذیه ای بهینه برای تمام مراحل بارداری اعم از قبل ،دوران حاملگی و بعد از بارداری مفید می باشد.

مشخصه ها :

– فاقد ویتامین A
– حاوی کولین (مؤثر در رشد مغزی و شناختی جنین و کمک به بهبود حافظه)
– تأمین کننده مواد مغذی مورد نیاز در دوران بارداری و شیردهی
– مناسب برای گیاهخواران
– مناسب برای بیماران مبتلا به عدم تحمل به لاکتوز، سلیاک و پر فشاری خون
– فاقد هر گونه رنگ مصنوعی، طعم دهنده و نگهدارنده

پرگنازون

موارد مصرف Pregnazon

مولتی ویتامین مخصوص مادران باردار و شیرده

شرایط نگهداری

در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود

روش مصرف

روزانه یک عدد قرص همراه با غذا مصرف شود. (این مکمل باید با معده پر مصرف شود)

پرگنازون

ویتامین D :

این ویتامین در تأمین سلامت استخوانی، تنظیم رشد سلولی، در متابولیسم سلول و کمک به تقویت سیستم ایمنی نقش دارد. مصرف ویتامین D در طی دوران بارداری باعث استحکام استخوان های نوزاد شده علاوه بر این در کاهش احتمال دیابت دوران بارداری و تولد نوزاد زودرس نیز نقش دارد. کمبود دریافت این ویتامین در این دوران تأثیرات منفی بر روی مادر و جنین دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
الف) کاهش وزن هنگام تولد
ب) افزایش احتمال بروز پری – اکلامسی (مسمومیت دوران بارداری)
ج) بروز ریکتز در کودکان

ویتامین E :

ویتامین محلول در چربی که مطالعات نشان داده است کمبود این ویتامین می تواند سبب بروز استرس اکسیداتیو مانند پری – اکلامسی و همچنین تولد نوزاد زودرس شود.

ویتامین C :

ویتامین محلول در آب با خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی، که وظایف مهم و حیاتی را در بدن داراست. برخی از مطالعات نشان داده اند که کمبود این ویتامین می تواند سبب بروز آنمی، تولد نوزادان با وزن کمتر از 2.5 کیلوگرم، نوزادان نارس و در مواقع بسیار شدید می تواند سبب بروز پری – اکلامسی شود.

ویتامین B1 :

ویتامین محلول در آب، که در شکل گیری و عملکرد سیستم عصبی، مغز و ماهیچه بسیار مؤثر است. از آنجائی که این ویتامین بسیار حساس می باشد، روش های ناصحیح تهیه مواد غذایی می تواند سبب از بین رفتن آن شده و علائم کمبود آن پدید آید.

ویتامین B2 :

ویتامین محلول در آب با اعمال متعدد در بدن انسان. کمبود این ویتامین در برخی از مطالعات با بروز پری – اکلامسی در دوران بارداری همراه بوده است.

ویتامین B3 :

ویتامین محلول در آب و بسیار مهم و حیاتی. استفاده از این ویتامین در دوران بارداری می تواند سبب تولید انرژی برای نوزاد شده و در افزایش رشد او نقش داشته باشد. علاوه بر آن در مادر سبب بهبود عملکرد سیستم گوارشی آن می شود.

ویتامین B6 :

مصرف این ویتامین در دوران بارداری بر روی رشد و گسترش سیستم عصبی جنین نقش دارد. این ویتامین همچنین باعث بهبود حالت تهوع صبحگاهی در خانم های باردار می شود.

اسید فولیک :

یکی دیگر از اعضاء ویتامین های گروه B می باشد که در ساخت سلول های جدید و خونسازی در بدن نقش دارد. مصرف این ویتامین حداقل یک ماه قبل از دوران بارداری و در طی سه ماهه ابتدایی بارداری باعث کاهش احتمال بروز نقص لوله عصبی جنین به میزان 50 تا 70 درصد می شود. همچنین مصرف اسید فولیک از بروز نقص هایی همچون شکاف کام و تولد نوزاد زودرس نیز جلوگیری می کند. مصرف این ویتامین از بروز کم خونی در مادر پیشگیری می کند.

ویتامین B12 :

ویتامین B12 برای حفظ سلامت سلول‌های عصبی و خونی لازم است. زنان پیش از باردارشدن علاوه بر اسید فولیک به ویتامین B12 نیز نیاز دارند تا خطر نقائص وخیم هنگام تولد در مغز و نخاع کاهش یابد در واقع کمبود ویتامین B12 (مستقل از کمبود اسید فولیک)، یک عامل خطر‌ساز برای نقائص لوله عصبی جنین است.

Biotin :

کمبود این ویتامین محلول در آب در 50% بارداری ها دیده می شود. کمبود این ویتامین با افزایش ریسک نوزاد مرده همراه خواهد بود.

اسید پانتوتنیک :

این ویتامین محلول در آب سبب بهبود و گسترش رشد جنین و پیشگیری از بروز کم خونی در مادر می گردد.

ویتامین K :

بخشی از این ویتامین به طور طبیعی در روده بزرگ توسط باکتری های فلور میکروبی تولید می شود و مابقی نیاز به این

پرگنازون

هشدار مصرف

از مصرف بیش از حد توصیه شده خودداری شود.دوران بارداری یکی از حساس ترین دوران های زندگی هر مادری بوده و کیفیت تغذیه او در پیش از بارداری و حین بارداری ارتباط بسیار مستقیم و ویژه با وضعیت و کیفیت سلامت جنین او دارد. سلامت، کیفیت و کمیت تغذیه مادر می تواند از طریق بهترشدن تغذیه جنین سبب بهبود و تقویت رشد جنین شده و از بروز اختلالات و مشکلات ناشی از کمبود مواد مغذی در جنین جلوگیری کند.

در دوران بارداری نیازمندی به برخی از مواد مغذی نسبت به دوران قبل از بارداری افزایش می یابد که اگر به موازات این افزایش نیاز، افزایش دریافت صورت نگیرد کمبود برخی از مواد مغذی می تواند سبب بروز برخی از اختلالات و کاستی ها در جنین گردد، که جبران برخی از آن ها هرگز امکان پذیر نخواهد بود.

بنابراین توجه به وضعیت تغذیه زنان در دوران بارداری و قبل از آن یکی از مهمترین مباحث موجود در سلامتی می باشد. به این منظور برای تأمین کلیه مواد مغذی مورد نیاز افزایش یافته در این دوران مصرف مکمل های غذایی مولتی ویتامین مینرال، ضروری به نظر می رسد.
قرص Pregnazone کمپانی Health Aid حاوی 12 نوع ویتامین و 11 نوع ماده معدنی مورد نیاز برای خانم های باردار و شیرده است. این محصول فاقد ویتامین A بوده و تأمین کننده 10 درصد نیاز روزانه مادران باردار و شیرده به اسید فولیک، آهن و روی می باشد.

پرگنازون

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا