دسته‌بندی نشده

فواید خوابیدن در کنار همسر و تاثیر آن بر سلامت روح و روان

تمام فواید خواب در کنار همسر و کسی که دوستش دارید

دانشمندان 10 مورد از مزایای سلامتی خوابیدن در کنار همسر و یا کسی که دوستش دارید و عاشقش هستید را توضیح داده اند؛ خواب مانند آب، غذا و هوا برای بدن انسان ضروری است. اگر شما در کنار همسر خود بخوابید، باعث می شود که سلامتی شما تقویت شود.
با وجود اینکه شاید شما یا همسرتان خروپف کنید، پتو را بکشید، ناخواسته بگد بزنید و دیگر اختلالات شبانه، محققان باز هم پیشنهاد کرده اند که در تخت در کنار همسرتان بخوابید زیرا مزایای بلندمدتی برای سلامت بدن دارد.

خوابیدن کنار همسر چه مزایایی دارد؟

در این مطلب 10 مورد از مزایای خوابیدن در کنار همسر را ذکر کرده ایم :

1. کمک می کند تا سریعتر به خواب بروید:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در تخت و هنگام خوابیدن شروع به چرخش می کنید. در این وضع مغز شما باز فعال می شود و شروع به فکر کردن می کنید. حتی ممکن است تنظیم کردن ساعت خواب، خوابیدن را برای شما سخت تر کند و مغز شما را تحریک کند. وقتی در کنار کسی که دوستش دارید می خوابید، آرام می شوید، زیرا خوابیدن با همسر، به شما حس امنیت می دهد. وقتی بدن شما آرام است، خیلی سریع به خواب می روید.

فواید خوابیدن در کنار همسر

2. سطح استرس را کاهش می دهد:

آندرا پیترسون در مجله وال استریت می گوید: زمانی که شما در تخت و در کنار همسرتان هستید، سطح کورتیزولتان بدن شما کمتر می شود. اکسی توسین آزاد می کنید، که به نام هورمون عشق شناخته می شود و باعث کاهش اضطراب می شود. وقتی سطح استرس شما کم است، خطر ابتلا به بیماری های قلب، سرطان و دیگر بیماری های شدید مزمن نیز کاهش پیدا می کند.

3. التهاب بدن را کاهش می دهد:

او همچنین می گوید هنگامی که در کنار همسرتان می خوابید، سطح استرس شما کمتر می شود و همچنین سیتوکین ها در بدن کمتر می شوند. سیتوکین باعث التهاب و درد در بدن می شود. به همین دلیل وجود یک بدن گرم دیگر در رختخواب می تواند این مشکلات فیزیکی را از بین ببرد. وقتی که از آغوش درمانی استفاده می کنید، نیازی به قرص های مسکن هم ندارید.

4. فشار خون را کاهش می دهد:

محققان دانشگاه کالیفرنیا شمالی، آزمایش خواب و صمیمیت را با 59 زنی که تجربیات آغوش گرفتن از همسرشان را داشته اند، را انجام داده اند. محققان پس از تجزیه و تحلیل سطح اکسیتوسین و بررسی فشار خون آنها، دریافتند، افرادی که دارای بالاترین سطح اکسیتوسین هستند، پایین ترین فشار خون را دارند.

خوابیدن در کنار همسر و عشق زندگی

دکتر دیوید هامیلتون، نویسنده “چرا مهربانی برای شما مفید است”، به دیلی میل در باره پیامدهای آزمایش اش می گوید:این هورمون به نظر می رسد مانند داروهای آنژین ( برای تورم و درد) طبیعی کار می کند، زیرا کمک می کند تا تنگی رگ های خونی کاهش یابد.

5. شرایط ایده آل خواب را تقویت می کند:

در این هنگام درجه بدن شما کاهش پیدا می کند. وقتی بدن شما خنک شود، گرمای بدن همسر می تواند کمک کند تا شما راحت و آرام به خواب بروید. به اشتراک گذاشتن پتو با همسر می تواند باعث گرمتر شدن بدن شما شود. باید شرایطی ایده آل برای خوابتان با ترکیب مناسب از گرما و سرما داشته باشید.

6. خواب کافی به شما انرژی می دهد:

وقتی که شما شرایط عالی برای خوابیدن با همسر خود را داشته باشید، کیفیت خواب شما هم بهبود پیدا می کند. پس با اخلاق بد و یا سردرد از خواب بیدار نمی شوید. در روز با انرژی مثبت روبرو می شوید. رهنتان نیز پاک و با طراوت خواهد بود تا افکار مثبت در وجود شما بیشتر شود.

7. سیستم ایمنی را بهبود می بخشد:

اگر رختخواب خود را با همسر به اشتراک می گذارید، گاهی ممکن است به عشق ورزیدن منجر شود، رابطه جنسی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند، زوجینی که به طور منظم در رختخواب عشق ورزی می کنند باعث می شود که کمتر دچار سرماخوردگی و یا آنفولانزا شوند زیرا بدن آنها آنتی بادی بیشتری تولید می کند و سالمتر خواهند بود.

مزایای خوابیدن در کنار همسر

8. روند پیری را کاهش می دهد:

یک روانشپزشک در کتاب ارار جوان ماندن نوشته است که خوابیدن در کنار همسر و عشق ورزیدن منظم باعث می شود که شما 10 سال جوان تر شوید. علاوه بر این، هنگامی که سطح استرس شما پایین باشد، بدن به صورت طبیعی جوانتر می شود.

حتماً بخوانید:

9. شما با همسرتان همگام می شوید:

زن و شهرهایی که با هم به خواب می روند و یا با هم بیدار می شوند ساعت های بدنشان مانند هم است، انها ساعات همدیگر می شوند. طبق یک مطالعه که در مرحله مریتال و فمیلی تراپی نوشته شد، این هماهنگی می تواند نشان دهنده این باشد که زوجین از رابطه خود راضی هستند.

10. نزدیکی فیزیکی در هنگام خواب باعث بهبود رابطه می شود:

در یک مطالعه دیگر در دانشگاه هرتفوردشایر تماس فیزیکی زوجین در طول خواب را در میان 1000 زوج بررسی کردند و متوجه شدن کسانی که با فاصله 2.5 سانتی متری از هم می خوابند، بدین معنی می باشد که همدیگر را در آغوش گرفته اند و نزدیک بهم خوابیده اند، که بطور کلی یعنی رابطه خوبی دارند؛ حداقل 86.5 درصد از زوج ها در مطالعه، ظاهرا در این موقعیت خوابیده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا