جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
فلفل هالوپینو : خواص فلفل هالوپینو برای جلوگیری از سرماخوردگی_65796706d5692.jpeg
فلفل هالوپینو : خواص فلفل هالوپینو برای جلوگیری از سرماخوردگی_65796706d5692.jpeg

فلفل هالوپینو : خواص فلفل هالوپینو برای جلوگیری از سرماخوردگی

سرفصل های این مقاله

فواید فلفل هالوپینو برای سلامت بدن

با ما تا انتهای این مطلب مجله دلگرم همراه شوید تا با خواص فلفل هالوپینو برای جلوگیری از سرماخوردگی، سردرد و بیماری های مزمن بیشتر آشنا شوید.

فلفل هالوپینو حاوی ترکیب شناخته شده ای به نام کپسایسین است. این ترکیب توانایی های زیر را دارد:

 • مبارزه با سرطان
 • کاهش وزن
 • جلوگیری از رشد باکتری ها
 • مبارزه با سرماخوردگی از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی
 • توقف حملات میگرنی
 • بهبود قدرت بینایی

مبارزه با سرطان با فلفل هالوپینو

هالوپینو حاوی یک ترکیب گیاهی طبیعی به نام کپسایسین است. این ترکیب بسیار منحصر به فرد می باشد و مزایای زیادی برای بدن دارد.یک مطالعه انجام شده در کالج پزشکی Luohe در چین، کپسایسین را به عنوان یک درمان طبیعی ممکن برای سرطان شناسایی کرد. زیرا این ماده تولید پروتئینی را که باعث رشد تومور می شود متوقف می کند.

به طور خاص در این تحقیق، سلول های سرطانی پستان با استفاده از کپسایسین مورد آزمایش قرار گرفتند. نتایج این تحقیق نشان داد که این ماده می تواند رشد تومور پستان را متوقف کند.

تحقیقات بیشتری که توسط گروه Department of Nutrition and Food Science, College of Agriculture and Natural Resources در دانشگاه مریلند انجام شد این نتایج را به همراه داشت:“کپسایسین موجب تغییر بیان چند ژن درگیر در بقای سلول های سرطانی، جلوگیری از رشد تومور، رگ زایی و متاستاز می شود.”

به تازگی، بسیاری از گروه های تحقیقاتی دریافتند که کپسایسین چند مسیر سیگنالی، آنزیم ها و ژن های سرکوب کننده تومور را در انواع مختلف سرطان هدف قرار می دهد.

فلفل هالوپینو کمک به کاهش وزن میکند

اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید پیشنهاد می کنیم که خواص فلفل هالوپینو را امتحان کنید. طبق یک مطالعه که در شماره ژوئن سال ۲۰۰۸ مجله Journal of Biological Chemistry منتشر شده، کپسایسین موجود در فلفل با افزایش دمای هسته بدن، دارای توانایی افزایش متابولیسم می باشد.

علاوه بر این، عطر و طعم گرم هالوپینو ممکن است کمی اشتها را کاهش دهد، و باعث شود که شما کمتر غذا بخورید.یکی دیگر از مطالعات مشابه گزارش کرد که مصرف منابع حاوی کپسایسین در یک زن حدود ۱۱۰ پوندی، بعد از خوردن غذا، حدود ۱۰۰ کالری بیشتر می سوزاند. البته محققان معتقدند که خواص این ماده ممکن است با تقویت سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها به کاهش وزن کمک کند.

جلوگیری از رشد باکتری ها با فلفل هالوپینو

کپسایسین به دلیل پتانسیل ضد میکروبی، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. اثر این ماده بر روی رشد باکتری ها، به خصوص بر روی باکتری باسیلوس سوبتیلیس (Bacillus subtilis)، مورد بررسی قرار گرفته است.

باسیلوس سوبتیلیس که به عنوان باسیل یونجه یا باسیل علف نیز شناخته می شود، در خاک و دستگاه گوارش انسان و پستانداران گیاه خوار یافت می شود.با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله Ethnopharmacology، رشد این باکتری به دلیل مصرف کپسایسین مهار می شود. این مطالعه همچنین اشاره کرد که رشد E.coli در هنگام درمان با کپسایسین کندتر خواهد شد.

بیشتر تحقیقات بر روی کپسایسین و اثرات آن بر روی استرپتوکوکوس پیتوژنز (GAS) که یک پاتوژن مهم انسانی است، انجام شده است. به عنوان مثال یک مطالعه که در مجله Frontiers in Microbiology منتشر شده است نشان داد که:

“کپسایسین با مهار تهاجم داخل سلولی و فعالیت های همولیتیک، می تواند مانع از تشکیل یک مخزن درونی سلولی که عفونت را به بافت های عمیق منتقل می کند، شود.”

جلوگیری از سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن

ویتامین C آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش آسیب ناشی از رادیکال های آزاد موجود در بدن کمک کند. توانایی این ویتامین بیشتر در جلوگیری یا کاهش اثرات سرماخوردگی مشهور است.دانشمندان ادعا می کنند که فلفل هالوپینو حتی بیشتر از پرتقال ویتامین C دارد.

یک فنجان از این فلفل حاوی ۶۶ درصد میزان مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C است. ویتامین C توسط تولید سلول های سفید خون، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به بدن کمک می کند تا بیماری را از بین ببرد.مطالعات نشان می دهند که ویتامین C ممکن است از عفونت هایی مانند سرماخوردگی ناشی از باکتری، ویروس ها، و تک یاخته ها جلوگیری کند و حتی آن ها را از بین ببرد.

در حالی که ما می دانیم که ویتامین C لزوما میزان سرماخوردگی را کاهش نمی دهد، اما بر اساس نتایج یک مطالعه، تعداد سرماخوردگی های افراد فعال از نظر فیزیکی را حدود ۵۰ درصد کاهش می دهد و مصرف پایدار این آنتی اکسیدان قدرتمند طول مدت سرماخوردگی را کم می کند.

این ویتامین حتی می تواند به دفع مخاط ناشی از سرماخوردگی کمک کند.از طرفی فقدان ویتامین C با پنومونی همراه است. از نظر تحقیقات، سه آزمایش کنترل شده نشان داد که ویتامین C در حقیقت از پنومونی پیشگیری می کند.در حالی که دو آزمایش کنترل شده نشان می دهد که این ویتامین به بیماران مبتلا به پنومونی کمک می کند تا سریع تر خوب شوند.

درمان سردرد میگرن با فلفل هالوپینو

کپسایسین موجود در فلفل های گرم ممکن است به درمان میگرن کمک کند. کپسایسین می تواند پپتید های درد را آزاد کند، و هنگامی که به صورت موضعی مانند ژل استفاده شود، موجب کاهش و حتی از بین رفتن درد نوروپاتیک خواهد شد.

مطالعات نشان می دهند که بیش از ۵۰ درصد از کسانی که در معرض سردردهای خفیف تا متوسط هستند با مصرف این ماده کاهش درد را گزارش داده اند. مصرف موضعی کپسایسین ممکن است باعث کاهش حساسیت پوست سر در هنگام حملات میگرنی در افراد مبتلا به سردرد میگرن شود.

تقویت بینایی با فلفل هالوپینو

فقط یک عدد فلفل هالوپینو حاوی ۱۷ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین A برای مردان و ۲۲ درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را برای زنان فراهم می کند و این نشان می دهد که فلفل هالوپینو یک گزینه عالی برای بهبود سلامت چشم و پوست است.

این گوهر کوچک جادویی حاوی مواد مغذی مهم به نام لوتئین و زاکسنتین است. این مواد می توانند خود را به شبکیه برسانند و سلامت چشم را ارتقا دهند.

با توجه به گزارش انجمن آمریکایی Optometric، مصرف دوز نرمال این مواد مغذی می تواند به کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا ناشی از سن، که یک بیماری مزمن در چشم است و آب مروارید کمک کند.


ارزش غذایی فلفل هالوپینو

یک فنجان فلفل هالوپینو خرد شده (حدود ۹۰ گرم) حاوی موارد زیر است:

 • ۲۷ کالری
 • ۵٫۶ گرم کربوهیدرات
 • ۱٫۲ گرم پروتئین
 • ۰٫۶ گرم چربی
 • ۲٫۵ گرم فیبر
 • ۳۹٫۹ میلی گرم ویتامین C (حدود ۶۶ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۰٫۵ میلی گرم ویتامین B6 (حدود ۲۳ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۷۱۹ ویتامین A (حدود ۱۴ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۸٫۷ میکروگرم ویتامین K (حدود ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۴۲٫۳ میکروگرم فولات (حدود ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۰٫۲ میلی گرم منگنز (حدود ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۰٫۱ میلی گرم تیامین (حدود ۹ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۱۹۴ میلی گرم پتاسیم (حدود ۶ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۰٫۱ میلی گرم مس (حدود ۶ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۱ میلی گرم نیاسین (حدود ۵ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۰٫۶ میلی گرم آهن (حدود ۴ درصد نیاز روزانه بدن)
 • ۱۷٫۱ میلی گرم منیزیم (حدود ۴ درصد نیاز روزانه بدن)

همچنین بخوانید:

نگهداری از فلفل زینتی،چگونه از فلفل زینتی در خانه نگهداری کنیم؟

۳۰ خاصیت باورنکردنی فلفل چیلی برای درمان بیماری ها

۹ خاصیت شگفت انگیز روغن فلفل سیاه

خواص بی نظیر فلفل تند

همه چیز درباره فلفل هندی (هابانرو) و خواص آن

خاصیت بی نظیر فلفل

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: