فرق دلار آبی و سفید چیست و چگونه دلار تقلبی را تشخیص دهیم ؟_659d578c9ee34.jpeg
فرق دلار آبی و سفید چیست و چگونه دلار تقلبی را تشخیص دهیم ؟_659d578c9ee34.jpeg

فرق دلار آبی و سفید چیست و چگونه دلار تقلبی را تشخیص دهیم ؟

سرفصل های این مقاله

فرق دلار آبی و سفید چیست؟

دلار آبی چیست ؟ سوالی که امروزه به یک ابهام جدی تبدیل شده است. دلار آبی و به عبارتی دیگر دلار تقلبی (منظور جعل نیست ، منظور ما فرق گذاشتن دلالان بین دلار آبی و دیگر دلارها در بازار است )، محصول جدید متقلبان فعال در جهان است.

با شناسایی و کسب اطلاعات در این زمینه، هرگز به دام این تله نخواهید افتاد. و پول اضافی پرداخت نخواهید کرد.

درباره دلار آبی چه می دانید ؟

شاید با عبارت “دلار آبی” در بازار یا گروه های خرید فروش دلار آشنا شده باشید چند تا سوال رایج هست چه دلاری بخریم و اینکه دلار آبی چیست ؟

دلار آبی همان دلار ۱۰۰ دلاری طرح جدید هست که از سال ۲۰۰۹ به بعد منتشر شده است , برای خرید بهتره دلار ۱۰۰ دلاری آبی بخرید به علت اینکه دارای اعتبار بهتر و جعل کردن آن به سختی هست و حدودا یک ۱۰۰ دلاری حدود ۹۰۰ هزار تومان هست و حجم کمتری میگیرد.

دلار دارای مهر نخرید دلار تا شده یا داری لکه نخرید , ولی آیا واقعا بین دلارهای سفید و آبی که رایج شده و آیا یک دلاری نخرید و صد دلاری بخرید چون که ۱۰۰ دلاری دارای ارزش بیشتری هست صحت دارد ؟ در هیچ جای دنیا خیر اما برای بعضی از دلال ها بله

متاسفانه دلار فرقی در خارج از کشور نداره اما دلال ها با بهانه یک دلاری یا دلار آّبی نیست دلار را ارزان تر میخرند , ولی هیچ تفاوتی در واقع نیست.

اما بخاطر این نوع روش های که دلال ها تایین کردند بهتره دلار آبی یا همان صد دلاری بخرید پیشنهاد دوم خرید دلار آبی بخاطر اینکه امنیت جعل کردن نسبت به دلارهای قبل از ۲۰۰۹ بالاتر است !

چگونه دلار تقلبی را تشخیص دهیم ؟

چگونه دلار تقلبی را تشخیص دهیم ؟

روی اسکناس صد دلاری آمریکا (۱۰۰ $) تصویر بنجامین فرانکلین سیاستمدار، مخترع، و دیپلمات اهل ایالات متحده آمریکا نقش بسته است. در پشت این اسکناس یک تصویر از سالن استقلال است.

۱۰۰ دلاری با ارزش ترین پول چاپ شده آمریکا می‌باشد. در ۱۳ ژوئیه ۱۹۶۹، اسکناس‌های ۵۰۰ دلاری، ۱٬۰۰۰ دلاری، ۵٬۰۰۰ دلاری و ۱۰٬۰۰۰ دلاری کنار گذاشته شدند

ویژگی های دلار آبی برای تشخیص اصل بودن (بدون نیاز به دستگاه تستر پول )

نوار امنیتی سه بعدی

به نوار آبی میانه اسکناس دقت کنید، اسکناس را به سمت عقب و جلو کج کنید، می بینید که زنگوله ها به سمت اعداد ۱۰۰ تغییر مکان می دهند.

زمانی که اسکناس را عقب و جلو می کنید زنگوله ها و اعداد ۱۰۰ روی نوار آبی به طرفین حرکت می کنند، اگر اسکناس را پهلو به پهلو کنید آنها به سمت بالا و پایین حرکت می کنند. نوار آبی داخل کاغذ کار گذاشته شده است و روی آن چاپ نشده است.

تغییر رنگ جوهر

اگر اسکناس را پهلو به پهلو حرکت دهید هم زنگوله ای که داخل مرکبدان قرار دارد و هم عدد ۱۰۰ در گوشه پایین سمت راست اسکناس، از مسی به سبز تغییر رنگ می دهد.

تصویر واتر مارک یا نقش آب

اسکناس را در مقابل نور قرار دهید، تصویری کم رنگ از بنجامین فرانکلین در فضای خالی در قسمت سمت راست تصویر می بینید. تصویر از دو طرف اسکناس قابل رویت است.

نقش آب یا ته نقش

نقش آب یا ته نقش: علائمی هستند که در زمینه‌های کاغذها، تمبرها یا اسکناس‌ها قرار داده می‌شوند و در حالت عادی قابل مشاهده نیست ولی اگر کاغذ یا تمبر در برابر آفتاب یا نور گرفته شود پدیدار می‌شوند.

نخ امنیتی یا ریبون امنیتی

اگر اسکناس را در معرض نور قرار دهید یک نخ عمودی ممتد که در سمت چپ تصویر قرار دارد را می بینید. نخ با حروف بزرگ USA و عدد ۱۰۰ با یک الگوی متناوب نشانه گذاری شده و از دو طرف اسکناس قابل رویت است زمانی که اشعه فرابنفش به آن برخورد کند صورتی رنگ می شود.

فونت خیلی ریز

با کمی دقت و بزرگنمایی می تواند متن ریز چاپ شده THE UNITED STATES OF AMERICA روی یقه بنجامین فرانکلین، عبارت USA 100 اطراف فضای خالی که شامل ته نقش تصویر، عبارت ONE HUNDRED USA در امتداد پر طلایی و ۱۰۰s ریز در حاشیه اسکناس را ببینید. (بزرگنمایی نیاز است)

و همچنین با جابجای دلار زیر نور آفتاب رنگ عدد ۱۰۰ دلاری باید تغییر کند. کاغذ اسکناس فدرال رزرو یک-چهارم کتان و سه-چهارم نخ و حاوی نخ امینتی آبی و قرمز است

با بررسی روش های که گفتم میتونید دلار اصلی را تشخیص بدهید ( روش های دیگه هم هست ولی همین ها برای صحت تشخیص دلار اصلی کافی هست ).

separator line

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: