عوارض لیپوماتیک چیست؟

عمل جراحی لیپوماتیک,عمل لیپوماتیک,لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم

 

روش لیپوساکشن به معنی بیرون کردن چربی های ناحیه ای و موضعی با نیروی مکیدن است. سال هاست که این روش استفاده میشود نخست با دستگاههای سنتی به بستری و بی هوشی عمومی زیادی نیاز بود با ابداع روشهای جدید بتدریج پزشکان رو به روشهای کم خطرتر و سریعتر آوردند.

در روش های قبل  میزان خون ریزی و کاهش هموگلوبین بیش تر بود، درضمن مریض تحت بی هوشی عمومی و خطرات آن قرار می گرفت و احتمال آمبولی هم بیش تر بود و مریض حدود یک سایز کم میشد . با ابداع روشهای جدید بتدریج پزشکان رو به روشهای کم خطرتر و سریعتر آوردند.

 

اگر چه لاغری های موضعی از طرف بعضی محافل و سازمانها تائید شده و بیمارانی هستند که تلاش دارند تا از طریق این شیوه تناسب اندام خویش را بازیابند. ولی هنوز هم این شیوه مخالفان خویش را دارد. به طوریکه مخالفت با تمرکز بر بعضی عوارض احتمالی، آنرا روشی پرخطر دانسته که میتواند سیستم ایمنی بدن بیماران و همچنین سلامت بیماران را تحت‌تأثیر منفی خویش قرار دهد. در حالیکه تمامی بدبینی های آن ها قابل رد است و میتوان با جواب های علمی و منطقی، عوارض گفته شده از طرف آنان را ردشده دانست. من جمله عوارض گفته شده میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 
طولانی شدن مدت زمان درمان
یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک، طولانی مدت بودن طول درمان هست که این امر خستگی پزشک را در پی دارد. ضمن این که حذف چربی ها به دقت بالایی احتیاج دارد و پزشک خسته نمی تواند بخوبی از عهده این کار برآمده و در نتیجه لاغری با لیپوماتیک با خطرات زیادی روبرو میشود که اما این ایراد کاملاً ردشده هست و میتوان گفت، پزشک در صورتی که تشخیص دهد بیمار به حذف چربی ها نیاز دارد، برای درمان، جلسات را بیش تر کرده تا جلسه درمان طولانی نشود. همچنین اگر درمان تنها در یک جلسه باشد، پزشک میتواند در میانه کار استراحت کرده و دوباره کار خویش را شروع کند.
 

عمل لیپوماتیک,لیپوماتیک,عمل جراحی لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

 
صدمه وارد شده به بدن بیمار
در گذشته از دستگاه های قدیمی مانند لیپوساکشن استفاده میشد که در آن امکان اسیب به قسمت هایی مانند عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود و در نتیجه بیماران به علت ترس از اسیب های این دستگاه کم تر به استفاده از آن ها تمایل داشتند. این در حالیست که در دستگاه لیپوماتیک تدابیر ایمنی و سلامتی مریض اندیشیده شده و سعی شده تا با تعبیه حسگر در قسمت کانولا، صدمات لاغری موضعی به حداقل ممکن برسد. کانولا به علت داشتن حسگر تنها چربی های اضافه را حذف نموده و در نتیجه زمان برخورد با دیگر قسمتهای بدن متوقف میشود .

آسیب به سیستم امنیتی بدن بدلیل استفاده از امواج
دستگاه لیپوماتیک با ارتعاشات و لرزش هایی که در کانولا ایجاد میکند ، سلول های چربی را تخریب میکند . این در حالیست که مقدار کمی امواج اولتراسون ایجاد نموده که میزان آن کم است و هیچ خطری سلامتی مریض را تهدید نمی کند.

 

جمع شدن آب در ناحیه جراحی شده

چنانچه جراح بکار خویش مهارت کافی نداشته باشد، مایع به داخل منافذ کوچک میرود که این امر با مهارت پزشک و همکاری بیمار قابل پیش‌گیری است.

نوشته های مشابه

 

حساسیت به لیدوکایین

لیدوکایین ماده بی حسی موضعی است که در حین جراحی استفاده میشود . امکان دارد بعضی بیماران به این ماده آلرژی داشته باشند. در صورتی که آلرژی مریض نسبت به این ماده، قابل تشخیص و پیش‌گیری است.

خطر آمبولی شدن بدن بیمار
آمبولی عارضه ای که در گذشته به دلیل پیشرفته نبودن دستگاه های لاغری موضعی رخ می داد. در این عوارض بعد از این که چربی های به حالت مایع تبدیل میشد ، وارد بدن شده و رگ های خونی را مسدود میکرد . به تبع این امر ممکن است فرد به نقص عضو دچار و یا رگ های قلب وی مسدود و در نتیجه به مرگ مریض منجر شود. ولی این که لیپوماتیک باعث این عارضه می شود یا خیر باید گفت سلول های چربی که از این طریق ذوب میشوند ، به سرعت از بدن خارج می شود . اما این کار به میزان تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. زمانیکه پزشک بتواند با سرعت عمل بالا چربی های مایع را به سرعت بیرون کند، از وارد شدن آن ها به بدن مریض جلوگیری می شود.

درد و خونریزی در زمان درمان
با توجه به میزان برشی که برای تخریب سلول های چربی به وجود می آید ، کم ترین میزان خون ریزی و درد رخ میدهد . اما مریض نباید تا ۲ هفته پیش از انجام لیپوماتیک از داروهایی مانند اسپرین و وارفارین استفاده کند برای این که این داروها میزان خون ریزی در حین جراحی را افزایش میدهد . همچنین اگر خون ریزی زیاد باشد، مریض با استفاده داروی اپی نفرین میتواند از آن جلوگیری کند.
 

عمل جراحی لیپوماتیک,روش های لاغری,لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک

 زخم و عفونت ناشی از جراحی
جای زخم ناشی از لیپوماتیک بسیار کوچک و ظریف بوده و مراقبت های بعد از جراحی هم در سرعت بهبودی آن مؤثر است. به این معنی که اگر مریض تمامی تجویزات و توصیه های پزشک را رعایت کند، زخم در مدت کوتاهی درمان میشود . ولی بی توجهی به تجویزات پزشک و عدم مراقبت درست از ناحیه جراحی شده، ممکن است به عفونت تبدیل شده و سلامت مریض را تهدید کند.

 

عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک

بعضی خیال میکنند که عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک امری غیر قابل اجتناب است. در صورتی که زخم ناشی از جراحی کوچک است و مراقبت از آنرا دشوار نمی کند. از طرف دیگر اگر مریض در شرایط کامل استریلازیسیون قرار بگیرد و پزشک هم در زمان عمل تمامی وسایل را ضدعفونی کند، خطر عفونت از بین میرود .

برگشت مجدد چربی ها
دستگاه لیپوماتیک میتواند به راحتی سلول های چربی را به حالت مایع درآورده و از بدن خارج کند. این امر به تغییر سایر بدن و لاغری موضعی می انجامد. ولی این که بتوان با اطمینان گفت لیپوماتیک روش برگشت ناپذیر است، تردید وجود دارد . به عبارتی هیچ روشی که بتواند برای همیشه چربی های اضافه را حذف و از رشد دوباره آن ها جلوگیری کند، وجود ندارد. بلکه این مراقبت های بعد از  جراحی هست که مانع از برگشت دوباره چربی های اضافه میشود .

 

التهاب

تورم ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد تا بخوابد و ترشح مایع ممکن است از برش ها هم ادامه یابد.

 

افتادگی پوست در لیپوماتیک

عارضه افتادگی و شل شدن پوست، دغدغه بیمارانی ست که تصمیم انجام پیکرتراشی دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید لیپوماتیک نه تنها سبب افتادگی پوست نمی شود، بلکه سبب سفت شدن و لیفت پوست هم میشود . امواج اینفراسونیک در دستگاه پیکرتراشی با تحریک فیبروپلاست ها، عمل لیفتینگ پوست را هم به صورت خودکار انجام می‌دهند . دستگاه لیپوماتیک کم ترین میزان انقباضات پوستی را به دنبال دارد.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot