دسته‌بندی نشده

عوارض دادن شیر سرد به نوزادان و ایجاد ناراحتی معده

در این مطلب قرار است شما را با مضرات شیر سرد برای نوزاد آشنا کنیم. در واقع استفاده از شیر سرد برای نوزادان می تواند مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشد که آن ها را برای شما بررسی می کنیم.
اگر بتوانید قبل از این که شیر را به نوزاد خود بدهید آن را گرم کنید خوب است زیرا شیر سرد هم دما با شیر مادر نیست و ممکن است نوزاد نسبت به آن واکنش نشان دهد. در واقع بیشتر کج خلقی های کودک شما می تواند به این دلیل باشد که شما شیری که انتظارش را داشته است به او نداده اید. در ادامه شما را با مضرات شیر سرد برای نوزاد آشنا خواهیم کرد.

مضرات شیر سرد برای نوزاد

بسیاری از مادران برای نوزاد خود وقت بسیار زیادی می گذارند و همیشه مقداری شیر می دوشند و آن را در یخچال نگهداری می کنند تا در صورت نیاز و گرسنه شدن ناگهانی نوزاد بتوانند از آن استفاده کنند. در واقع این کار به مادران شیرده این اطمینان را می دهد که بچه حتما از شیر مادر برای تغذیه استفاده می کند و این امر می تواند منجر به بهبود سلامتی آن ها شود. در نظر داشته باشید که دادن شیر سرد به نوزاد هیچ مشکلی ندارد ولی بهتر است با عارضه های این کار نیز آشنا باشید. در ادامه تمامی آن چه که باید در رابطه با عوارض این کار بدانید را برایتان بررسی می کنیم.

 شیر سرد برای نوزاد

شگفت زده شدن کودک

به یاد داشته باشید که از دیدگاه علمی این کار هیچ خطری ندارد ولی ممکن است شما را با چالش های بسیار جدیدی رو به رو سازد که اصلا برایتان خوشایند نخواهد بود. شگفت زده شدن کودک یکی از عارضه هایی می باشد که دادن شیر سرد به نوزاد برایش ایجاد می کند. در واقع زمانی که نوزاد انتظار شیر با دمای بدن مادر را دارد و شما به او شیر سرد می دهید حس کاملا متفاوتی را تجربه خواهد کرد. در نظر داشته باشید که این کار می تواند نوزاد شما را بد عادت کرده و دیگر شیر شما را قبول نکند. بهتر است قبل از ان که شیر را به نوزاد بدهید بعد از این که آن را از یخچال خارج می کنید حتما مقداری گرم کنید تا دمای آن به حالت معمولی و یا دمای شیر مادر برسد.

حتماً بخوانید:

نرسیدن مواد مغذی به بدن نوزاد

لایه های چربی برای بدن نوزاد ضروری می باشند و زمانی که شما شیر سرد را به نوزاد می دهید لایه های چربی شیر از خود آن جدا هستند و کالری های این بخش اصلا به نوزاد نمی رسد. بنابراین اگر می خواهید شیر سرد را به نوزاد بدهید نیاز است تا خوب آن را تکان دهید و مطمئن شوید که مواد آن به صورت یکنواخت با یک دیگر مخلوط شده است. در نظر داشته باشید که اگر شیر را درون شیشه شیر نگه داری می کنید ممکن است مواد مغذی به دیواره های شیشه بچسبد و نوزاد نتواند از همه آن ها استفاده کند بنابراین به شما توصیه می کنیم تا قبل از دادن شیر سرد به نوزاد حداقل شیشه آن را گرم کنید. یادتان باشد که تنها غذای نوزاد شیر مادر می باشد و اگر نتواند از آن همه مواد مغذی را دریافت کند بعدها با مشکلات بسیاری رو به رو خواهد شد.

عوارض شیر سرد

امتناع کردن از خوردن

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمان دادن شیر سرد برای نوزادان ایجاد می شود این است که نوزاد از خوردن این شیرها امتناع می کند و یا میزانی که شیر می خورد به شدت کاهش می یابد. قبل از این که به صورت ناگهانی به نوزاد شیر سرد بدهید بهتر است چند روز دما های مختلفی از شیر را به بدهید تا به خوردن شیر سرد مادر نیز عادت کند در غیر این صورت کودک شما بهانه گیر می شود و دیگر به اندازه ای که بدنش نیاز دارد شیر نمی خورد.
همانطور که می دانید استفاده از شیر مادر برای نوزاد دارای فواید بسیار زیادی دارد و شما می توانید بدون هیچ هزینه ای نوزاد خود را تغذیه کنید. همانگونه که برای ما مزه غذا از اهمیت بسیار برخوردار می باشد برای نوزاد شما نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و گاهی ممکن است به شیر سرد واکنش نشان دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا