علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟
علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟

علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟

دلایل بوی گاز از پکیج چیست؟ امروزه از پرطرفدارترین وسایل گرمایشی می توان به پکیج اشاره کرد. این دستگاه گاهی دچار مشکلاتی می شود. که باید آن مشکل را بررسی کنیم و آن را رفع کنیم. در این مقاله شما را با دلایل بوی گاز از پکیج آشنا می کنیم.

سرفصل های این مقاله

بررسی علت بوی گاز پکیج و روش‌های رفع آن

پکیج ها از پرطرفدارترین وسایل گرمایش می باشد. این دستگاه مانند دیگر وسایل گرمایشی دچار مشکل می شوند. در ادامه شما را با مشکل بوی گاز از پکیج آشنا می کنیم.
دلیل بوی گاز از پکیج باید سریع مشخص شود. در صورت سهل انگاری ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد.

مهمترین خطرات نصب و تعمیر اشتباه پکیج

نشت گاز، استشمام بوی گاز و بوی دود از جمله مهمترین خطراتی است. که در پکیج ها به چشم می خورد. اگر این نوع از مشکلات بلافاصله شناسایی نشود و اقدامات تعمیر در اولویت قرار نگیرد می تواند به دردسرهای جدی و حتی خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری منجر شود.

علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟

تنها راهکاری که می توان از سالم بودن کارایی این دستگاه مطمئن بود، این است که سرویس دورهای را جدی بگیرد. در این صورت خرابی هر قطعه بلافاصله شناسایی می شود. علت بوی گاز پکیج می تواند به خرابی قطعات مختلف در این دستگاه مربوط باشد. نشت گاز به خودی خود اتفاق نمی افتد. اگر قطعه ای کارایی خود را از دست دهد در این صورت می تواند زمینه ی ایجاد نشت گاز را فراهم کند. در صورت استشمام هر گونه بوی بد پکیج سعی کنید با متخصصین تماس بگیرید و راهنمای کامل دریافت کنید.

اتصالات و شلنگ یکی از دلایل بوی گاز از پکیج می باشد

اکثر مدل های پکیج های دیواری، یک سری سیستم هوشمند و سنسورهای خاص وجود دارد که اگر نشتی صورت بگیرد، سنسورها این وضعیت را تشخیص داده و پکیج به صورت اتوماتیک خاموش می شود.

البته یکی از مهم ترین دلیل های بوی گاز می تواند مربوط به نشت گاز از شلنگ و اتصالات باشد. البته امکان دارد پیچ خوردگی با ترک و سوراخ بر اثر استفاده ی طولانی در شلنگ اتفاق افتاده باشد.
حتما شلنگ را با تست کف صابون بررسی کنید. تا از نشتی آن مطمئن شوید.

علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟

دقت کنید که پکیج در هنگام نصب به درستی نصب شده باشد.
گرفتگی لوله یا دودکش می تواند یکی از دلایل بوی گاز از پکیج باشد.
گرفتگی لوله یا دودکش پکیج، می تواند باعث بوی گاز از پکیج شود. گاهی نیز دیده می شود که فلوسوئیچ خراب شده است.

سوخت ناقص گاز مربوط به مشعل می تواند یکی از ایرادات مشعل باشد و سبب خراب شدن مشعل شود. در صورت کثیف بودن و وجود چربی در مشعل سبب می شود که سوخت کامل صورت نگیرد و در نهایت بوی دود و گاز از مشعل می آید. در صورت بروز این مشکل رنگ شعله احتراق به جای آبی به رنگ زرد یا نارنجی می شود.

شیر برقی از دلایل بوی گاز از پکیج می باشد

از وظایف اصلی شیر برقی پکیج ها، تنظیم فشار گاز می باشد. بنابراین خرابی شیر برقی باعث بهم خوردن تنظیمات فشار شده و در نهایت بوی گاز می پیچد. بنابراین شیر برقی باید توسط یک متخصص تعویض شود.
نصب نادرست دودکش یکی از دلایل بوی گاز پکیج می باشد.
اشتباهات نادرست برای نصب دودکش می تواند مشکل ساز باشد.

علت‌ بوی بد پکیج چیست؟ چرا پکیج بوی گاز می دهد؟

ایراد در مشعل پکیج

اگر در مشعل پکیج شما ایرادی پیدا شده باشد، ممکن است بوی دود در پکیج شما احساس شود. این مشکل را یک متخصص به واسطه ی موقعیتی که مشعل دارد بررسی و ارزیابی می کند.

برای رفع مشکل گاز در پکیج های دیواری:

ابتدا محل اتصالات را بررسی و در صورت نشتی آنها را رفع کنید.
شلنگ ها را بررسی و در صورت سوراخ شدن آنها را تعویض کنید.
مسیر دودکش را بررسی و در صورت گرفتگی آن را باز کنید.
شیر برقی پکیج را بررسی و در صورت خراب شدن تعویض کنید.
ممکن است مشعل خراب شده باشد و خود به خود خاموش شده و باعث انتشار بوی گاز شود.

نتیجه گیری : علت بوی گاز پکیج همیشه بد یا خطرساز نیست و یا همیشه نیاز به هزینه بالا برای رفع علت بوی گاز نخواهد بود اما باید دقت لازم صورت بگیرد.

منبع: دلگرم

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: