اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
علایم پیرگوشی و طریقه پیشگیری و درمان این عارضه_60eaebd4d0eed.jpeg
علایم پیرگوشی و طریقه پیشگیری و درمان این عارضه_60eaebd4d0eed.jpeg

علایم پیرگوشی و طریقه پیشگیری و درمان این عارضه

علایم پیرگوشی بیش تر در سنین بالا ایجاد می شود و نوعی کم شنوایی است. این مشکل در سنین کم ایجاد نمی شود و جزء بیماری هایی می باشد که ارتباط با سالمندی داشته به مرور زمان گسترش می یابد. در نظر داشته باشید که عوامل ژنتیکی بسیاری نیز در این امر دخیل اند.

پیر گوشی چیست؟

علایم پیرگوشی

پیر گوشی در سنین بالای ۶۵ سال گسترش بسیار زیادی دارد و تقریبا از هر ۳ نفر یک نفر به آن مبتلا می باشد. دلایلی بسیاری هستند که این مشکل را برای افراد سالمند و یا سایر افراد میانسال ایجاد می کنند. از  این دلایل می توان به قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سر و صدا، عوامل ارثی و ژنتیکی، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، اختلال در گردش خون و سیگار کشیدن اشاره کرد. در ادامه علایم پیرگوشی را برایتان بیان خواهیم کرد.

نشنیدن صدا با فرکانس پایین

یکی از نشانه هایی که نشان می دهد شما دچار این مشکل شده اید نشنیدن صدا ها با فرکانس بسیار کم می باشد. در واقع این مشکل کم کم و به آهستگی برایتان رخ می دهد و با مرور زمان شما صدا ها را می شنوید ولی آن ها برایتان واضح نخواهند بود.

نشنیدن صدا ها در مکان های شلوغ

یکی دیگر از نشانه ها و علایم پیرگوشی این است که در یک محیط شلوغ نمی توانید صدای افرادی که با شما حرف می زنند را بشناسید. در واقع این نشنیدن یا به علت درک نکردن و یا درک کردن اشتباه توسط سلول های مویی گوش می باشد.

علایم پیرگوشی

عدم تشخیص حروف

زمانی که دچار پیر گوشی بشوید نمی توانید حروف (س) و (ت) را تشخیص بدهید. در واقع بسیاری از مواقع با مشکل رو به رو خواهید شد و اگر چنین مشکلی را دارید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید.

واضح بودن برخی از صدا ها

باید بدانید که اگر دچار پیر گوشی هستید صدای مردان را بهتر از زنان می شنوید. در واقع این مشکل یکی از روش هایی می باشد که برای بررسی دقیق تر باید روی آن دقت داشته باشید و زمانی که مورد بررسی قرار بگیرید ممکن است پزشک این سوال را از شما بپرسد که صدای زنان یا صدای آقایان را بهتر تشخیص می دهید؟

نوشته های مشابه

صدا های آزار دهنده

افرادی که دچار این نوع مشکل شنوایی می باشند گاها دچار مشکلاتی می شوند و فکر می کنند که صدا ها بیش از حد بلند و آزار دهنده اند بنابراین دائما از این صدا ها شکایت دارند.

زنگ زدن در گوش

همه ما حداقل یک بار دچار زنگ زدن گوش شده ایم و می دانیم که اگر این مشکل ادامه دار باشد می تواند مشکلات بسیار زیادی ایجاد کند و باعث سردرد و اعصاب خوردی خواهد شد. افرادی که از پیر گوشی رنج می برند بیش تر دچار این عارضه می شوند.

پیشگیری از پیرگوشی

چطور از پیر گوشی پیشگیری کنیم؟

پیر گوشی یکی از مشکلاتی می باشد که برای درمان آن باید هزینه کنید. بهتر است برای رفع این مشکل از آن پیشگیری کنید که در ادامه روش های این کار را برایتان بیان خواهیم کرد.

دوری از سر و صدا

سعی کنید از سنین کم صدا های بلند را گوش ندهید و برای سالم ماندن گوش هایتان در سنین بالا و داشتن یک زندگی با کیفیت از آسیب دیدن بخش های مویی گوش جلوگیری کنید.

کنترل کردن

سعی کنید برخی از بیماری هایی که به خون مرتبط می باشند را کنترل کنید تا این مشکل برایتان ایجاد نشود. از این بیماری ها می توان به فشار خون، بیماری های قلبی و دیابت اشاره کرد.

عدم استفاده از دارو ها

برخی از دارو ها و آنتی بیوتیک هایی که در طی روز از آن ها استفاده می کنید ممکن است برای بدن ضرر داشته باشند و بسیار سمی خواهند بود. در واقع سعی کنید قبل از استفاده از هر دارویی از یک پزشک مشورت بگیرید و حتما درباره طول درمان با دارو ها با آن ها صحبت کرده و عوارض دارو ها را شناسایی کنید و سعی کنید برای درمان عفونت گوش از روش های ساده استفاده کنید.

درمان پیر گوشی

درمان پیر گوشی

باید بدانید که پیر گوشی یکی از مشکلات بسیاری مهم شنوایی می باشد که می توانید با استفاده از روش هایی این مشکل را تا حدودی درمان کرده ولی به یاد داشته باشید که درمان کاملی برای این مشکل شنوایی وجود ندارد. روش های پیشگیری از روند سریع بیماری عبارت است از :

  • مدیریت  کردن بیماری و استفاده از تکنیک هایی مانند لب خوانی و …..
  • استفاده از وسایلی که برای شنیدن به کار می روند.
  • کاشت حلزون
  • تقویت شنوایی

نکته : استفاده از کاشت حلزون در گوش ها تاثیرات بسیار زیادی بر شنوایی افراد دارد و در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که استفاده از سمعک ها کار ساز نبوده و افراد نمی توانند با استفاده از سمعک نیز بشنوند و مشکلات دیگری برایشان ایجاد شود.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *