طریقه مصرف اشک مصنوعی_5e5a44f53be6b.jpeg
طریقه مصرف اشک مصنوعی_5e5a44f53be6b.jpeg

طریقه مصرف اشک مصنوعی

طریقه مصرف اشک مصنوعی

قطره اشک مصنوعی نوعی از قطره های چشمی است که به عنوان جایگزینی برای اشک طبیعی استفاده می شود و رطویت را به چشم بر می گرداند. اشک توسط غدد اشکی تولید و به وسیله مجرای اشکی به سطح چشم می رسد و در صورتی که چشم مقدار کافی از اشک را تولید نکند باعث سوزش چشم و تاری دید می شود.آلرژی های چشمی ، عفونت هابی چشمی و برخی بیماری های چشمی باعث اشکریزش چشم می شوند.

خشکی چشم از شایع ترین مشکلات چشمی است که بیمار را مجبور به استفاده از قطره اشک مصنوعی می کند. خشکی چشم باعث می شود افراد نتوانند از لنز های تماسی هم استفاده کنند. درمان نکردن خشکی چشم موجب بروز زخم قرنیه، عفونت قرنیه می شود . در برخی موارد علت بروز خشکی چشم قابل درمان است بنابراین در صورتی که مبتلا به این بیماری هستید خودسرانه و مداوم از قطره ها استفاده نکنید و به پزشک مراجعه نمایید.

طریقه مصرف اشک مصنوعی

در مواقع كمبود ترشح اشک در بزرگسالان وكودكان، یک قطره سه یا چهار بار در روز، یا به دفعات لازم، در چشم چكانده می‌شود. میزان مصرف دقیق قطره اشک مصنوعی و طریقه مصرف اشک مصنوعی را چشم پزشک معالج بیمار با توجه به تشخیص خود، مشخص می نماید.

برخی از قطره های اشک مصنوعی یک بار مصرف هستند و مواد نگه دارنده ندارند در نتیجه آسیبی به چشم وارد نمی کنند. این قطره ها بلافاصله بعد از مصرف باید دور انداخته شوند نوع دیگر قطره های اشک مصنوعی که دارای مواد نگه دارنده هستند ماندگاری دو هفته الی ۱ ماهه دارند و پس از آن باید دور انداخته شوند

طریقه مصرف اشک مصنوعی

طریقه مصرف اشک مصنوعی به این شکل است که هنگام مصرف قطره ابتدا دست های خود را با آب و صابون خوب بشویید، سپس ظرف قطره را در بالای چشم خود نگه داشته و با یکی از دست ها پلک فوقانی را به سمت پایین بکشید و با فشار دادن قطره آن را داخل چشم بریزید ، سپس چشم هایتان را آرام ببندید.

نوشته های مشابه

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.